Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-08, 23:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Dzieci dzieciom" zgotowały bajeczne widowisko [ZDJĘCIA]

Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W sobotnie (08.12) popołudnie Stegu Arena wypełniła się dźwiękami z bajek i filmów dla dzieci, a wszystko za sprawą koncertu "Dzieci dzieciom" czyli projektu realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego, który zyskał spore poparcie społeczne.
Tematy muzyczne ze znanych najmłodszej widowni filmów zabrzmiały w wykonaniu połączonych sił Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica oraz chóru dziecięcego OPUSOWCY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Opolu. Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać młodych tancerzy z 3 zespołów: Zespołu Tańca Regionalnego i Narodowego „Żędowanie”, zespołu tanecznego Euforia Popielów oraz Royal Dance Center.

- Zaprosiliśmy do projektu ponad 260 wykonawców - mówi dyrygent, Klaudiusz Lisoń. - Młodzież jest z wielu miejscowości naszego województwa. Wydaje mi się, że to jest takie fajne, że możemy pokazać ten potencjał młodzieży i dzieci, bo wielu się uczy i nie zawsze mogą się z tym wszystkim pokazać.

Jak przyznaje Lisoń, takie wydarzenia są potrzebne nie tylko, żeby pokazać szerszej publiczności potencjał uzdolnionej muzycznie i tanecznie młodzieży i integrować różne środowiska. Równie ważne jest także zachęcanie młodzieży do samorozwoju, zwłaszcza w świecie przepełnionym technologią i multimediami. Dyrygent zaznacza jednak, że nie chodzi o ignorowanie realiów XXI wieku.

- Projekt ma przyciągnąć młodzież do wartości artystycznej - wyjaśnia Lisoń. - Multimedia czyli komórki, komputery, gry itd., tego nie unikniemy. Natomiast chcemy stworzyć taką alternatywę, gdzie młodzież i dzieci będą mogły się też przytulić do czegoś innego. Wyciągnąć z siebie potencjał własnych zdolności.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Braterstwa w Prószkowie oraz Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych TIKEA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a Radio Opole było patronem medialnym.
Klaudiusz Lisoń

Kultura i rozrywka

2019-10-12, godz. 23:06 "Działania prymasa Stefana Wyszyńskiego zaowocowały wolnością Polaków". Uroczystości w Prudniku-Lesie [ZDJĘCIA] Msza święta w intencji kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz dedykowany mu koncert, zwieńczyły obchody 65 rocznicy uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w Prudniku-Les ... » więcej 2019-10-12, godz. 22:00 "Kreator Kultury". Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu doceniona Dwie pracownice Biblioteki Obcojęzycznej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu otrzymały tytuł 'Kreatora Kultury' podczas gali wręczenia Nagród Marszałka ... » więcej 2019-10-12, godz. 20:03 "Niepowtarzalność codzienności" w obrazach opolskiej artystki Aleksandra Maszestow pokazuje nam swoje abstrakcje i obrazy figuratywne na wystawie w Galerii Pierwsze Piętro Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu. » więcej 2019-10-12, godz. 17:54 Mają przesłanie i uczą szanowania Boga. Piosenki religijne wybrzmiały podczas 21. ogólnopolskiego przeglądu "Dobrze je ... 9 zespołów i blisko 30 solistów bierze udział w 21. Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Panu' w zabytkowym Kościele św. ... » więcej 2019-10-12, godz. 17:44 Historię i muzykę herrnhutów będzie można odkryć w Muzeum Wsi Opolskiej 'Enklawa. Osada herrnhutów w Gnadenfeld - Pawłowiczkach' - to tytuł nowej wystawy czasowej, którą przygotowało Muzeum Wsi Opolskiej. Wystawa odnosi się do jed ... » więcej 2019-10-12, godz. 15:00 Młodzi kompozytorzy i autorzy tekstów spotkają się w Myśliborzu 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki 'Smak' im. Jonasza Kofty rozpoczną się w czwartek (17.10) w Myśliborzu. Trzydniowa impreza ... » więcej 2019-10-12, godz. 13:17 Muzyczne rarytasy na koncercie w Filharmonii Opolskiej [ZDJĘCIA] 'Symfoniczny biały kruk' w postaci II symfonii 'Antar' op. 9 Mikołaja Rimskiego-Korsakowa zabrzmiał w piątkowy (11.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Kompoz ... » więcej 2019-10-12, godz. 11:46 "Prezydentki" rozbawiają, wprawiają w zadumę i zaskakują - premiera w Opolskim Dramacie [ZDJĘCIA] Trudny tekst, zaskakująca interpretacja z religią w tle i świeże spojrzenie kolumbijskiego reżysera sprawiają, że widzowie po wyjściu z teatru zaczynają dysku ... » więcej 2019-10-12, godz. 10:00 Abstrakcja otwiera nowy rozdział opolskiej artystki [ZDJĘCIA] Galeria 'Panaceum' w Opolu pokazała nowe oblicze artystki kryjącej się pod pseudonimem Anna Marara. Wystawa została zatytułowana 'Stellium'. » więcej 2019-10-11, godz. 20:20 Lamy rozdane, filmowcy docenieni. Gala finałowa i 10-lecie Opolskich Lam 'Nie zmieniaj tematu' w reż. Huberta Patynowskiego i 'Moje serce' w reż. Damiana Kocura - to laureaci dwóch równorzędnych miejsc w kategorii fabuła Konkursu G ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »