Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-12-08, 23:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Dzieci dzieciom" zgotowały bajeczne widowisko [ZDJĘCIA]

Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Koncerty "Dzieci dzieciom" w Stegu Arenie © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
W sobotnie (08.12) popołudnie Stegu Arena wypełniła się dźwiękami z bajek i filmów dla dzieci, a wszystko za sprawą koncertu "Dzieci dzieciom" czyli projektu realizowanego w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Opolskiego, który zyskał spore poparcie społeczne.
Tematy muzyczne ze znanych najmłodszej widowni filmów zabrzmiały w wykonaniu połączonych sił Młodzieżowej Orkiestry Dętej Kaprys i Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica oraz chóru dziecięcego OPUSOWCY z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Opolu. Licznie zgromadzona publiczność mogła także podziwiać młodych tancerzy z 3 zespołów: Zespołu Tańca Regionalnego i Narodowego „Żędowanie”, zespołu tanecznego Euforia Popielów oraz Royal Dance Center.

- Zaprosiliśmy do projektu ponad 260 wykonawców - mówi dyrygent, Klaudiusz Lisoń. - Młodzież jest z wielu miejscowości naszego województwa. Wydaje mi się, że to jest takie fajne, że możemy pokazać ten potencjał młodzieży i dzieci, bo wielu się uczy i nie zawsze mogą się z tym wszystkim pokazać.

Jak przyznaje Lisoń, takie wydarzenia są potrzebne nie tylko, żeby pokazać szerszej publiczności potencjał uzdolnionej muzycznie i tanecznie młodzieży i integrować różne środowiska. Równie ważne jest także zachęcanie młodzieży do samorozwoju, zwłaszcza w świecie przepełnionym technologią i multimediami. Dyrygent zaznacza jednak, że nie chodzi o ignorowanie realiów XXI wieku.

- Projekt ma przyciągnąć młodzież do wartości artystycznej - wyjaśnia Lisoń. - Multimedia czyli komórki, komputery, gry itd., tego nie unikniemy. Natomiast chcemy stworzyć taką alternatywę, gdzie młodzież i dzieci będą mogły się też przytulić do czegoś innego. Wyciągnąć z siebie potencjał własnych zdolności.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Braterstwa w Prószkowie oraz Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych TIKEA. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, a Radio Opole było patronem medialnym.
Klaudiusz Lisoń

Kultura i rozrywka

2019-01-19, godz. 20:04 Podziękowali za wsparcie i pokazali, że wiele potrafią. W Opolu odbył się koncert kolęd dzieci z trisomią Po raz kolejny pokazali, że wspólne działanie i codzienna systematyczna praca przynoszą efekty. W opolskim Teatrze Ekostudio, podopieczni stowarzyszenia na Rz ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:00 Krapkowicka Orkiestra Dęta ma 20 lat. Dzisiaj jubileuszowy koncert Krapkowicka Orkiestra Dęta obchodzi dzisiaj swoje 20-lecie. Z tej okazji wydana została płyta oraz odbędzie się uroczysty koncert, w którym krapkowickim muzyk ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:00 Wspólne śpiewanie Polaków i Czechów. Głubczyce rozpoczynają program ze Stonawą Kolejna polsko-czeska kulturalna inicjatywa na pograniczu. Tym razem będzie ona dotyczyła śpiewania. Ruszył projekt 'Śląskie portamento - śpiew, współbrzmieni ... » więcej 2019-01-19, godz. 09:15 O polskim orężu i historii. W głubczyckim muzeum można zobaczyć wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Polski Od średniowiecznych stroi i broni, rynsztunku husarskiego, po mundury z 20-lecia między wojennego i okresu II wojny światowej. Między innymi z takimi eksponat ... » więcej 2019-01-18, godz. 20:45 Wystawa "Abstrakcja - przestrzeń nieskończona" Mirosława Zakrzewskiego gości w nyskim muzeum 'Abstrakcja - przestrzeń nieskończona', to tytuł najnowszej wystawy Mirosława Zakrzewskiego, którą można oglądać w Muzeum Powiatowym w Nysie. » więcej 2019-01-18, godz. 19:32 Spotkanie z historią NSZZ "Solidarność" w Hucie Małapanew Łukasz Sołtysik, dr Grzegorz Waligóra i dr Zbigniew Bereszyński, badacze historyczni spotkali się w Domu Kultury w Ozimku na promocji książki 'Ogniwa zakładow ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:00 Plener malarski w Opolu przy dźwiękach kompozycji Stanisława Moniuszki Zakończył się 7. Międzynarodowy Plener Malarski w Opolu. Wzięli w nim udział artyści z różnych zakątków Polski, a także z Ukrainy, Budapesztu czy Moskwy. W su ... » więcej 2019-01-18, godz. 13:42 Zbigniew Zamachowski odwiedził nyską PWSZ. Artysta rozmawiał ze studentami na temat przekazywania emocji Studenci jazzu i muzyki estradowej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie, mieli dziś okazję wziąć udział w warsztatach wokalno-aktorskich, które popro ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:33 Przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris spotkali się z opolskimi studentami 'Prawnicy w obronie rodziny, małżeństwa, ludzkiego życia i sumienia' to tytuł spotkania z przedstawicielami Instytutu Ordo Iuris, które odbyło się na Uniwersy ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »