Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-22, 10:49 Autor: Wiktoria Palarczyk

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ]

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszli Leśnej zaprezentowało się 15 artystów z całej Polski. W tym roku główna nagroda powędrowała do zespołu Grupa Na Swoim.
Ich umiejętności wokalne, ale przede wszystkim piosenkę autorską oceniały jury konkursowe.

- W tym roku jest naprawdę bardzo wysoki poziom – podkreśla Jerzy Krużel z Radia Rzeszów. - Były to zespoły i byli to soliści. Obserwuję "KROPKĘ" od 9 lat i widzę, że ten poziom stale rośnie, ponieważ zespoły rozwijają się, ćwiczą. Jest w tej chwili o wiele lepszy dostęp do instrumentów. Pojawia się młodzież, która myśli, śpiewa piosenki, tworzy muzykę. To jest kapitalne - dodaje Krużel.

- Ta nagroda to dla nas duży krok na przód, tym bardziej, że jeśli chodzi o festiwale to jesteśmy początkującym zespołem. W zeszłym roku byliśmy na kilku festiwalach i bywało różnie. Tutaj się udało - mówi Tomek Borkowski z Grupy Na Swoim.

- Publiczność jest wspaniała. Miło nam, że zostaliśmy tak ciepło przyjęci. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, więc to dla nas bardzo ważne, że poczuliśmy się tu dobrze - dodaje Arkadiusz Piechowski z Grupy Na Swoim.

Podczas sobotniego (21.07) wieczornego koncertu w Muszli Leśnej mogliśmy usłyszeć gwiazdę tegorocznej Kropki: Stanisława Soykę oraz Sokół Orkestar, zespół grający muzykę bałkańską.

Niedzielny dzień tradycyjnie jest zarezerwowany dla czeskiej muzyki, zwanej Trampską Hudbą. Petr Luftner, F. T. Prim, grupa z Brna oraz Kuba Blokesz i zespół „Chwila Nieuwagi” to tylko część artystów, którzy dziś (22.07) zaprezentują się na deskach Muszli Leśnej.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Jerzy Krużel, Tomek Borkowski , Arkadiusz Piechowski

Kultura i rozrywka

2019-09-17, godz. 17:05 Żołnierze kampanii wrześniowej w niewoli Wehrmachtu i NKWD. Wystawa w Opolu 'To jeszcze nie koniec... Żołnierze września 1939 roku w niewoli Wehrmachtu i NKWD' - to tytuł wystawy otwartej przed siedzibą Centralnego Muzeum Jeńców Wojen ... » więcej 2019-09-17, godz. 16:30 Opolskie Lamy odkrywają karty. Znamy program 17. Festiwalu Filmowego w stolicy regionu Blisko 90 projekcji filmowych, kilkanaście wydarzeń towarzyszących i mnóstwo odwiedzających - to składa się na program 17. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy. ... » więcej 2019-09-17, godz. 14:00 Dzięki małym grantom jest kino na wsi, festiwal etniczny i warsztaty W Izbicku, Olszowej i Strzelcach Opolskich realizowane są projekty kulturalne wymyślone przez mieszkańców. Pieniądze na nie pozyskano z programu małych grantó ... » więcej 2019-09-16, godz. 22:00 Międzywojnie z perspektywy Związku Polaków w Niemczech. Tadeusz Szczyrbak wydał 100 stron monografii O międzywojennej aktywności Związku Polaków w Niemczech opowiada najnowsza publikacja Tadeusza Szczyrbaka. » więcej 2019-09-16, godz. 18:00 Janusz Olejniczak nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej Janusz Olejniczak współautor audycji 'Co słychać?' w Radiu dla Ciebie został nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Autor jest także pianistą, laure ... » więcej 2019-09-16, godz. 12:15 Podwójny bis i owacje na finał IV Festiwalu Mikołaja z Koźla [ZDJĘCIA] W niedzielne popołudnie (15.09) w Kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej zabrzmiały dwa koncerty, wieńczące IV Festiwal Mikołaja z Koźla. Finałowy k ... » więcej 2019-09-15, godz. 17:13 Do Opola zjechali miłośnicy tatuaży z całej Europy [ZDJĘCIA] Ponad 200 artystów, kilka razy tyle uczestników i zwiedzających - opolskie Tatoo Expo, to jedna z większych imprez w południowej Polsce, którą odwiedzają miło ... » więcej 2019-09-15, godz. 15:10 "Standing ovation" dla Krzysztofa Pendereckiego na inauguracji festiwalu w Zabrzu! [ZDJĘCIA] Publiczność poderwała się z miejsc, nagradzając gromkimi brawami maestro Krzysztofa Pendereckiego, który poprowadził orkiestrę Sinfonietta Cracovia w 'Adagio' ... » więcej 2019-09-15, godz. 13:41 W pogoni za skarpetkami... "Niedoparki" w OTLiA 'Niedoparki' opanowały Opolski Teatr Lalki i Aktora. Za nami prapremiera spektaklu o małych stworzonkach, które kradną ludziom skarpetki. To opowieść napisana ... » więcej 2019-09-15, godz. 08:35 Piękne zdjęcia i poruszające historie. W ten weekend w Opolu - festiwal filmu dokumentalnego HumanDOC - Nasz festiwal jest dla osób, które są ciekawe świata i chcą poszerzyć swoje horyzonty - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Izabela Żbikowska z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »