Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-22, 10:49 Autor: Wiktoria Palarczyk

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ]

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszli Leśnej zaprezentowało się 15 artystów z całej Polski. W tym roku główna nagroda powędrowała do zespołu Grupa Na Swoim.
Ich umiejętności wokalne, ale przede wszystkim piosenkę autorską oceniały jury konkursowe.

- W tym roku jest naprawdę bardzo wysoki poziom – podkreśla Jerzy Krużel z Radia Rzeszów. - Były to zespoły i byli to soliści. Obserwuję "KROPKĘ" od 9 lat i widzę, że ten poziom stale rośnie, ponieważ zespoły rozwijają się, ćwiczą. Jest w tej chwili o wiele lepszy dostęp do instrumentów. Pojawia się młodzież, która myśli, śpiewa piosenki, tworzy muzykę. To jest kapitalne - dodaje Krużel.

- Ta nagroda to dla nas duży krok na przód, tym bardziej, że jeśli chodzi o festiwale to jesteśmy początkującym zespołem. W zeszłym roku byliśmy na kilku festiwalach i bywało różnie. Tutaj się udało - mówi Tomek Borkowski z Grupy Na Swoim.

- Publiczność jest wspaniała. Miło nam, że zostaliśmy tak ciepło przyjęci. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, więc to dla nas bardzo ważne, że poczuliśmy się tu dobrze - dodaje Arkadiusz Piechowski z Grupy Na Swoim.

Podczas sobotniego (21.07) wieczornego koncertu w Muszli Leśnej mogliśmy usłyszeć gwiazdę tegorocznej Kropki: Stanisława Soykę oraz Sokół Orkestar, zespół grający muzykę bałkańską.

Niedzielny dzień tradycyjnie jest zarezerwowany dla czeskiej muzyki, zwanej Trampską Hudbą. Petr Luftner, F. T. Prim, grupa z Brna oraz Kuba Blokesz i zespół „Chwila Nieuwagi” to tylko część artystów, którzy dziś (22.07) zaprezentują się na deskach Muszli Leśnej.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Jerzy Krużel, Tomek Borkowski , Arkadiusz Piechowski

Kultura i rozrywka

2020-03-28, godz. 18:00 Opolskie instytucje kultury uruchamiają platformy online. Mnóstwo atrakcji dla małych i dorosłych odbiorców Opolskie galerie, muzea i teatry przygotowały bogatą ofertę dla mieszkańców stolicy regionu i nie tylko. Wszystkie instytucje kultury są zamknięte, dlatego ich… » więcej 2020-03-27, godz. 22:00 Zagrożenie koronawirusem przesądza o odwoływaniu planowych imprez. Przykłady z Wołczyna i Olesna Urząd Miejski w Wołczynie odwołuje swoje imprezy w związku z szerzeniem się koronawirusa. » więcej 2020-03-27, godz. 16:12 Zajączki, kurczaki, tysiące papierowych kwiatów i pisanka gigant. Dekoracja stoi w Wołczyńskim Ośrodku Kultury Wiosenno-wielkanocną dekorację przygotowali pracownicy Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. » więcej 2020-03-26, godz. 16:00 Opole: teatr nieczynny, aktorzy czekają, ale prace remontowe trwają Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przechodzi remont i modernizację. Ze względu na pandemię koronawirusa, teatr zawiesił swoją działalność weekendową, którą… » więcej 2020-03-26, godz. 14:00 Maria Bitka zaprasza na swoją wystawę mailowo Opolska artystka Maria Bitka w ramach wygranego konkursu może zorganizować swoją autorską wystawę w Galerii Aneks Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wystawa… » więcej 2020-03-25, godz. 12:45 Pochodzący z Głuchołaz pisarz pokazuje swoją nową powieść Tomasz Wandzel tym razem proponuje nam swoja najnowszą książkę zatytułowaną 'Chłopiec z Kresów. Historia prawdziwa'. Książka powstała na podstawie autentycznej… » więcej 2020-03-24, godz. 12:00 Tułowice rezygnują ze święta miasta W tym roku nie będzie Dni Tułowic. Władze miasta zdecydowały o odwołaniu imprezy ze względu na pandemię koronawirusa. » więcej 2020-03-24, godz. 11:30 Zostań w domu i posłuchaj kryminału. Radio Opole proponuje swoim słuchaczom nową powieść w odcinkach Do 3 kwietnia Radio Opole będzie emitować nową powieść Evy Garci Saenz de Urturi 'Władcy czasu'. Thriller kryminalny hiszpańskiej pisarki jest osadzony w baskijskiej… » więcej 2020-03-23, godz. 15:00 Z powodu zagrożenia koronawirusem Opole odwołuje imprezy masowe do 17 maja Śniadanie Wielkanocne, Święto Wojciechowe i Dni Opola odwołane. Ze względu na zagrożenie koronawirusem Opole rezygnuje z organizacji imprez, które miały odbyć… » więcej 2020-03-23, godz. 15:00 Opolscy artyści zagrają dla innych twórców Sławomir Kusz - opolski bard i songwriter postanowił pomóc innym artystom, którzy nie maja stałego etatu. Jednym z elementów tej pomocy będzie koncert w ramach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »