Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-07-22, 10:49 Autor: Wiktoria Palarczyk

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [DUŻO ZDJĘĆ]

Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
Grupa Na Swoim zwycięzcą "KROPKOWEGO" Przeglądu Utworów z Charakterem [fot. Marcin Gmurek]
PUCH, czyli koncert konkursowy, to jeden z najważniejszych elementów Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej „KROPKA”. Na deskach głuchołaskiej Muszli Leśnej zaprezentowało się 15 artystów z całej Polski. W tym roku główna nagroda powędrowała do zespołu Grupa Na Swoim.
Ich umiejętności wokalne, ale przede wszystkim piosenkę autorską oceniały jury konkursowe.

- W tym roku jest naprawdę bardzo wysoki poziom – podkreśla Jerzy Krużel z Radia Rzeszów. - Były to zespoły i byli to soliści. Obserwuję "KROPKĘ" od 9 lat i widzę, że ten poziom stale rośnie, ponieważ zespoły rozwijają się, ćwiczą. Jest w tej chwili o wiele lepszy dostęp do instrumentów. Pojawia się młodzież, która myśli, śpiewa piosenki, tworzy muzykę. To jest kapitalne - dodaje Krużel.

- Ta nagroda to dla nas duży krok na przód, tym bardziej, że jeśli chodzi o festiwale to jesteśmy początkującym zespołem. W zeszłym roku byliśmy na kilku festiwalach i bywało różnie. Tutaj się udało - mówi Tomek Borkowski z Grupy Na Swoim.

- Publiczność jest wspaniała. Miło nam, że zostaliśmy tak ciepło przyjęci. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, więc to dla nas bardzo ważne, że poczuliśmy się tu dobrze - dodaje Arkadiusz Piechowski z Grupy Na Swoim.

Podczas sobotniego (21.07) wieczornego koncertu w Muszli Leśnej mogliśmy usłyszeć gwiazdę tegorocznej Kropki: Stanisława Soykę oraz Sokół Orkestar, zespół grający muzykę bałkańską.

Niedzielny dzień tradycyjnie jest zarezerwowany dla czeskiej muzyki, zwanej Trampską Hudbą. Petr Luftner, F. T. Prim, grupa z Brna oraz Kuba Blokesz i zespół „Chwila Nieuwagi” to tylko część artystów, którzy dziś (22.07) zaprezentują się na deskach Muszli Leśnej.

Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Jerzy Krużel, Tomek Borkowski , Arkadiusz Piechowski

Kultura i rozrywka

2020-10-27, godz. 13:00 Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach zaprasza na ambitne kino. W ramach ,,Klubu Dobrego Filmu’’ placówka pokazuje… Mimo wprowadzonych obostrzeń sanitarnych domy kultury w całym kraju starają się w miarę możliwości normalnie funkcjonować. Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach… » więcej 2020-10-27, godz. 11:00 Moszna: ekspresyjny recital fortepianowy owacyjnie przyjęty przez publiczność! Podwójnymi owacjami na stojąco i brawurowym wykonaniem Poloneza As-dur Fryderyka Chopina zakończył się poniedziałkowy (26.10) recital fortepianowy na Zamku… » więcej 2020-10-27, godz. 08:40 Historie kryminalne w książkach Jędrzeja Pasierskiego - spotkanie z autorem w WBP w Opolu Jędrzej Pasierski, autor znanych powieści kryminalnych, opowiedział o swojej twórczości w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-10-26, godz. 17:00 Artysto, pokaż się w galerii. Trwa Konkurs Aneks! Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu już po raz 6. ogłosiła Konkurs Aneks. To propozycja skierowana do artystów do 35. roku życia związanych z Opolszczyzną… » więcej 2020-10-25, godz. 18:00 Moszna: przed nami recital fortepianowy z międzynarodową transmisją! 'W roli głównej fortepian', a w programie muzyka Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego i Sergieja Rachmaninowa - tak zapowiada się przedostatni koncert 36… » więcej 2020-10-24, godz. 12:10 Filharmonia Opolska: dwieście procent muzyki przy mocno ograniczonej widowni [ZDJĘCIA] Niecodzienny program i maksymalne zaangażowanie artystów zyskały uznanie publiczności zgromadzonej w piątkowy (23.10) wieczór w Filharmonii Opolskiej im… » więcej 2020-10-23, godz. 17:00 Opole: zmiana godzin pracy biblioteki Od poniedziałku (26.10) zmieniają się godziny pracy biblioteki w Opolu. » więcej 2020-10-23, godz. 08:30 „Karnawał, piłka, krówki i krowy, czyli codzienność w Urugwaju”. Spotkanie autorskie z Aleksandrą Mularz Podczas spotkania w opolskiej bibliotece Aleksandra Mularz opowie m.in. o tym, jak wygląda życie w Urugwaju, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i… » więcej 2020-10-22, godz. 19:22 "Trzy wieki muzyki" i dwóch cenionych artystów w Filharmonii Opolskiej Wycieczka przez 'Trzy wieki muzyki' czeka nas w piątkowy wieczór (23.10) w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Mimo trudnych warunków, związanych z… » więcej 2020-10-22, godz. 16:30 Alicja Sinicka opowie o swojej najnowszej książce "Służąca" Alicja Sinicka weźmie udział w spotkaniu online z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Swoją karierę pisarską rozpoczęła od powieści romantycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***