Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-17, 08:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Rozkłady Jazdy" Petera Zelenki w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

Konferencja przed premierą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja przed premierą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Rozkłady jazdy" Petera Zelenki zobaczymy na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl reżyseruje Agata Puszcz. Bohaterowie to małżeństwo aktorów po rozwodzie ze skomplikowaną przeszłością. Czytanie rozkładów jazdy jest dla nich źródłem utrzymania.
Jak podkreśla reżyserka, ma być i wesoło, i trochę strasznie...

- Bawimy się konwencjami - mówi Agata Puszcz. - W samym spektaklu mamy też zabawę konwencją, bo z jednej strony mamy farsę, która rządzi się swoimi prawami bardzo restrykcyjnymi. Mamy też komediowy tekst z czeskim humorem, który troszeczkę interpretujemy inaczej, dlatego że przenosimy sztukę w przyszłość, tak za kilkanaście lat. Przenosimy ją w taki świat postapokaliptyczny, mroźny - dodaje.

W głównych rolach wystąpią Cecylia Caban i Rafał Kronenberger. Aktorów zapytaliśmy, czy widzowie będą mogli przejrzeć się w tym spektaklu jak w zwierciadle.

- To byłoby wspaniale i bardzo chcielibyśmy, żeby była możliwość przejrzenia się jak w zwierciadle w tym spektaklu, ale też uważam, że nie należy się bać tego, że teatr czasami może być rozrywką - mówi Caban. - Ludziom też się należy trochę oddechu od życia codziennego i to nie jest nic złego. Jeżeli przyjdzie czas na jakąś zadumę i moment zastanowienia, to wspaniale, że tak będzie - dodaje.

Premiera już 20 stycznia na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Agata Puszcz
Cecylia Caban

Kultura i rozrywka

2018-06-19, godz. 21:00 Ożywią stare fotografie. Każdy może zagrać w nietypowym filmie Każdy może wystąpić w filmie i zapisać się w historii Kędzierzyna-Koźla. Jutro (20.06) odbędzie się casting, a potrzebnych jest sporo osób, które wcielą się w ... » więcej 2018-06-19, godz. 19:55 Opolska dziennikarka i pisarka spotkała się z czytelnikami Tym razem Teresa Zielińska zaprezentowała czytelnikom swoją najnowszą książkę zatytułowaną (O)Polskie Antypody. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Pu ... » więcej 2018-06-19, godz. 18:12 IX Opolskie Dni Kresowe pod znakiem wierszy Kresowiaków i regionalnych potraw Prezentacją publikacji 'Kresowianie piszą wiersze... ' poświęconą twórczości mieszkańców województwa opolskiego rozpoczęły się Opolskie Dni Kresowian. Zbiorow ... » więcej 2018-06-19, godz. 14:30 Wzrost wyników finansowych w instytucjach kulturalnych województwa - 6 instytucji kultury, które podlegają pod samorząd województwa ma dodatnie wyniki finansowe - powiedziała w porannej rozmowie Radia Opole Agnieszka Kamińska ... » więcej 2018-06-19, godz. 10:30 W Opolu trwa festiwal podróżniczy "4 strony marzeń" Za nami już pierwsze spotkania w ramach rodzinnego festiwalu podróżniczego zorganizowanego przez filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Młodzi po ... » więcej 2018-06-18, godz. 20:00 "(O)Polskie Antypody", czyli spotkanie z Teresą Zielińską Teresa Zielińska, była dziennikarka Radia Opole, będzie kolejnym gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Opowie ona o swojej nowej książce '(O)Polski ... » więcej 2018-06-18, godz. 16:30 II Dino Top Festiwal. Na scenie m.in. Gang Olsena, Cree, Ostrowska i Malejonek Już 22 czerwca w Sędziszowie Małopolskim nasi słuchacze będą mogli bawić się podczas drugiej edycji festiwalu Dino Top Festiwal, organizowanego przez Polskie ... » więcej 2018-06-18, godz. 14:20 Opolskie maluchy recytują wiersze jak prawdziwi Anglicy Odpowiednia dykcja, właściwa wymowa i prezentacja sceniczna. To najważniejsze kryteria, według których międzynarodowe jury oceniały dziś (18.06) najmłodszych ... » więcej 2018-06-18, godz. 07:00 Program bogaty, czytelnicy dopisali. Taki był Festiwal Ksiązki w Opolu Zakończył się Festiwal Książki 2018 w Opolu. Od piątku (15.06) do niedzieli (17.06) na placu Wolności zaprezentowało się 70 wydawnictw, przeprowadzono 40 spot ... » więcej 2018-06-16, godz. 22:00 Krzysztof Szymczyk zwycięzcą Wielkiego Dyktanda Dziś odbyło się Wielkie Dyktando zrealizowane w ramach 3. Festiwalu Książki w Opolu. Jego treść odczytała Joanna Jabłczyńska. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »