Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-01-17, 08:00 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Rozkłady Jazdy" Petera Zelenki w Teatrze im. Jana Kochanowskiego

Konferencja przed premierą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [fot. Katarzyna Zawadzka]
Konferencja przed premierą w Teatrze im. Jana Kochanowskiego [fot. Katarzyna Zawadzka]
"Rozkłady jazdy" Petera Zelenki zobaczymy na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Spektakl reżyseruje Agata Puszcz. Bohaterowie to małżeństwo aktorów po rozwodzie ze skomplikowaną przeszłością. Czytanie rozkładów jazdy jest dla nich źródłem utrzymania.
Jak podkreśla reżyserka, ma być i wesoło, i trochę strasznie...

- Bawimy się konwencjami - mówi Agata Puszcz. - W samym spektaklu mamy też zabawę konwencją, bo z jednej strony mamy farsę, która rządzi się swoimi prawami bardzo restrykcyjnymi. Mamy też komediowy tekst z czeskim humorem, który troszeczkę interpretujemy inaczej, dlatego że przenosimy sztukę w przyszłość, tak za kilkanaście lat. Przenosimy ją w taki świat postapokaliptyczny, mroźny - dodaje.

W głównych rolach wystąpią Cecylia Caban i Rafał Kronenberger. Aktorów zapytaliśmy, czy widzowie będą mogli przejrzeć się w tym spektaklu jak w zwierciadle.

- To byłoby wspaniale i bardzo chcielibyśmy, żeby była możliwość przejrzenia się jak w zwierciadle w tym spektaklu, ale też uważam, że nie należy się bać tego, że teatr czasami może być rozrywką - mówi Caban. - Ludziom też się należy trochę oddechu od życia codziennego i to nie jest nic złego. Jeżeli przyjdzie czas na jakąś zadumę i moment zastanowienia, to wspaniale, że tak będzie - dodaje.

Premiera już 20 stycznia na deskach Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Agata Puszcz
Cecylia Caban

Kultura i rozrywka

2018-12-17, godz. 18:15 Szkolny chór nagrał powiatową piosenkę świąteczną Chór „Red Voices” z II Liceum Ogólnokształcącego nagrał dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego świąteczną piosenkę. Teledysk można zobaczyć w internecie. Zdję ... » więcej 2018-12-17, godz. 14:35 Mała Akademia Piosenki na góralską nutę. Gościem był Stanisław Karpiel-Bułecka Góralskie kolędy śpiewały dzieci w ramach Małej Akademii Piosenki w Opolu. Gośćmi spotkania byli Stanisław Karpiel-Bułecka i Szymon Chyc-Magdzin. Artyści rozm ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:00 Barokowo i z pazurem. Przed nami wyjątkowy koncert kameralny w filharmonii Koncerty kameralne, to jedna z nowości w tegorocznym sezonie artystycznym Filharmonii Opolskiej. Najbliższy taki koncert, zatytułowany 'Vivaldissimo', zaplano ... » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Teatr Dorosłych z Praszki jeszcze raz zaprezentuje "Kluczyk". Celem zbiórka pieniędzy na leczenie Twój Teatr. Teatr Dorosłych z Praszki włącza się w akcję 'Pomoc Witkowi' i zaprasza na jutrzejszy (17.12) spektakl, pt. 'Kluczyk'. » więcej 2018-12-16, godz. 18:00 Rodzinne spotkanie z Mozartem i... Nutką! Filharmonia bawi i uczy [ZDJĘCIA] Słuchanie muzyki, zagadki, ciekawostki muzyczne i nauka piosenki, a wszystko wsparte oprawą graficzną. W taki sposób Filharmonia Opolska bawiła i uczyła najmł ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:00 Wiolonczele w Nysie niezmiennie na topie. Zimowe spotkanie z Polish Cello Quartet Zimowa aura nie odstraszyła mieszkańców Nysy, którzy w sobotni (15.12) wieczór licznie przybyli do Muzeum Powiatowego na koncert zespołu Polish Cello Quartet. » więcej 2018-12-16, godz. 06:45 Przed nami trzecia odsłona rodzinnych koncertów w Filharmonii Opolskiej Najbliższy, a zarazem trzeci z siedmiu koncertów rodzinnych, zaplanowano na niedzielę (16.12). Początek wydarzenia o godzinie 11:00. » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Noel - musical świąteczny w Opolu Opolanie będą mogli zobaczyć w niedzielny wieczór niezwykłe widowisko muzyczne - musical bożonarodzeniowy 'Noel'. W takiej formie zostanie przedstawiona histo ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:15 Francuska pianistka porwała opolską publiczność. Za nami podwójna "Strefa gwiazd" w filharmonii [ZDJĘCIA] Francuska pianistka o polskich korzeniach wspólnie z orkiestrą zaprezentowała II koncert fortepianowy c-moll op. 18 Sergieja Rachmaninowa.- Muzyka nie ma naro ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:00 Czar dawnych opolskich kin. Upamiętniono ich historię Kraków, Odra, Stylowe, Kosmos, Bolko i Kinoplex - to dawne kina w Opolu. Takie nazwy noszą teraz sale kinowe w opolskim Heliosie. W rama projektu 'Stare kina' ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »