Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-11, 11:30 Autor: Barbara Więcek

Akustyczne brzmienia na koncercie Edyty Bartosiewicz w Strzelcach Op.

Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Po brzegi wypełniła się sala Strzeleckiego Ośrodka Kultury, w którym piątkowego (10.11) wieczoru wystąpiła Edyta Bartosiewicz wraz z pianistą i gitarzystą. Publiczność mogła posłuchać znanych i lubianych utworów, takich jak "Jenny", "Zegar" czy "Tatuaż" w wersji akustycznej i nowych aranżacjach.
Artystka przyznała, że potrzebowała odmiany, dlatego razem z Romualdem Kunikowskim i Kacprem Stolarczykiem postanowiła stworzyć formację Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio.

- Od pewnego czasu szukałam nowej formuły, bo przyznam szczerze, że przy koncertach elektrycznych za dużo zaczęliśmy kombinować, przearanżowywać. To duże wyzwanie dla nas muzyków, a szczególnie dla mnie, bo musiałam na gitarze akustycznej dać z siebie wszystko - podkreśliła Bartosiewicz.

Dlaczego piosenkarka, która rzadko koncertuje, zdecydowała się wystąpić właśnie w Strzelcach Opolskich?

- Nie udało nam się zagrać w Opolu i chociaż były podejmowane rozmowy z organizatorami, to rozchodziło się to w szwach. Jak przyszło zaproszenie ze Strzelec Opolskich, to po prostu stwierdziliśmy, że jedziemy, myśląc także o publiczności z Opola - wyjaśniła.
Edyta Bartosiewicz 1
Edyta Bartosiewicz 2
Posłuchaj całej rozmowy z Edytą Bartosiewicz

Kultura i rozrywka

2018-01-22, godz. 20:30 "Together", czyli zdjęcia obcokrajowców w bibliotece Biblioteka Obcojęzyczna w Opolu przygotowała specyficzną wystawę fotograficzną. Prezentowani są na niej studenci zagraniczni studiujący w Opolu. Zadaniem wyst ... » więcej 2018-01-21, godz. 20:22 Zagrali spektakl o postrzeganiu niepełnosprawnych w przestrzeni publicznej W opolskim Teatrze Lalki i Aktora odbyło się przedstawienie 'W przestrzeni dwóch światów'. Scenariusz powstał na podstawie wiersza Pawła Bila, nastolatka chor ... » więcej 2018-01-21, godz. 15:30 "Rozkłady jazdy" w Kochanowskim rozeszły się jak ciepłe bułeczki Premierowo Teatr im. Jana Kochanowskiego pokazał wczoraj (20.01) sztukę 'Rozkłady jazdy' czeskiego dramatopisarza Petra Zelenki w reżyserii Agaty Puszcz. Prze ... » więcej 2018-01-20, godz. 21:00 Piękna muzyka i dobry humor. Taka była Gala Noworoczna w Filharmonii Opolskiej Z batutą i humorem minęła Gala Noworoczna w Filharmonii Opolskiej. » więcej 2018-01-20, godz. 15:00 "Opolskie Granie" już w sobotę w stolicy regionu Fundacja Czas Podróżników i Klub Artysty zapraszają na 'Opolskie Granie'. » więcej 2018-01-20, godz. 09:00 Będzie polsko-czeskie gotowanie Wspólne gotowanie, zwiedzanie, rozmowy i biesiadowanie. Rusza projekt 'Ze smakiem do wszystkiego', który realizują Głubczyce wraz z czeskim Vitkovem. » więcej 2018-01-20, godz. 07:00 "Dotknij sztuki", czyli warsztaty plastyczne dla osób niewidomych Osoby niewidome i słabowidzące z terenu Opolszczyzny będą mogły dotknąć sztuki. Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu organizuje warsztaty plastyczne dla osób z ... » więcej 2018-01-19, godz. 21:00 Opowieści o ludziach śląskiego sportu. Promocja książki Książkę 'Legendy sportu śląskiego' Jana Cofałki promowano w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu. Autor otrzymał także odznakę honorową 'Za zasługi dla województw ... » więcej 2018-01-19, godz. 18:00 Zachęcają do poznania zamierzchłych technik fotograficznych. Nietypowa oferta BCK-u Brzeskie Centrum Kultury, jak co roku w trakcie ferii zimowych dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych przygotowało ciekawą ofertę artystyczną. Organizowane ... » więcej 2018-01-19, godz. 11:00 Z tym miastem związana jest historia aż dwóch symfonii Beethovena Pobyt Ludwika van Beethovena w Głogówku stara się udokumentować tamtejsze muzeum. Zamiarem tej placówki jest stworzenie stałej wystawy poświęconej słynnemu ko ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »