Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-11, 11:30 Autor: Barbara Więcek

Akustyczne brzmienia na koncercie Edyty Bartosiewicz w Strzelcach Op.

Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Po brzegi wypełniła się sala Strzeleckiego Ośrodka Kultury, w którym piątkowego (10.11) wieczoru wystąpiła Edyta Bartosiewicz wraz z pianistą i gitarzystą. Publiczność mogła posłuchać znanych i lubianych utworów, takich jak "Jenny", "Zegar" czy "Tatuaż" w wersji akustycznej i nowych aranżacjach.
Artystka przyznała, że potrzebowała odmiany, dlatego razem z Romualdem Kunikowskim i Kacprem Stolarczykiem postanowiła stworzyć formację Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio.

- Od pewnego czasu szukałam nowej formuły, bo przyznam szczerze, że przy koncertach elektrycznych za dużo zaczęliśmy kombinować, przearanżowywać. To duże wyzwanie dla nas muzyków, a szczególnie dla mnie, bo musiałam na gitarze akustycznej dać z siebie wszystko - podkreśliła Bartosiewicz.

Dlaczego piosenkarka, która rzadko koncertuje, zdecydowała się wystąpić właśnie w Strzelcach Opolskich?

- Nie udało nam się zagrać w Opolu i chociaż były podejmowane rozmowy z organizatorami, to rozchodziło się to w szwach. Jak przyszło zaproszenie ze Strzelec Opolskich, to po prostu stwierdziliśmy, że jedziemy, myśląc także o publiczności z Opola - wyjaśniła.
Edyta Bartosiewicz 1
Edyta Bartosiewicz 2
Posłuchaj całej rozmowy z Edytą Bartosiewicz

Kultura i rozrywka

2018-10-23, godz. 09:00 Pasje mieszkańców Strzelec Opolskich nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym Klip promujący Strzelce Opolskie i pokazujący mieszkańców z przeróżnymi pasjami, został doceniony na międzynarodowym festiwalu. Jury FilmAT Festival przyznało ... » więcej 2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »