Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-11-11, 11:30 Autor: Barbara Więcek

Akustyczne brzmienia na koncercie Edyty Bartosiewicz w Strzelcach Op.

Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Edyta Bartosiewicz [fot. Strzelecki Ośrodek Kultury]
Po brzegi wypełniła się sala Strzeleckiego Ośrodka Kultury, w którym piątkowego (10.11) wieczoru wystąpiła Edyta Bartosiewicz wraz z pianistą i gitarzystą. Publiczność mogła posłuchać znanych i lubianych utworów, takich jak "Jenny", "Zegar" czy "Tatuaż" w wersji akustycznej i nowych aranżacjach.
Artystka przyznała, że potrzebowała odmiany, dlatego razem z Romualdem Kunikowskim i Kacprem Stolarczykiem postanowiła stworzyć formację Edyta Bartosiewicz Acoustic Trio.

- Od pewnego czasu szukałam nowej formuły, bo przyznam szczerze, że przy koncertach elektrycznych za dużo zaczęliśmy kombinować, przearanżowywać. To duże wyzwanie dla nas muzyków, a szczególnie dla mnie, bo musiałam na gitarze akustycznej dać z siebie wszystko - podkreśliła Bartosiewicz.

Dlaczego piosenkarka, która rzadko koncertuje, zdecydowała się wystąpić właśnie w Strzelcach Opolskich?

- Nie udało nam się zagrać w Opolu i chociaż były podejmowane rozmowy z organizatorami, to rozchodziło się to w szwach. Jak przyszło zaproszenie ze Strzelec Opolskich, to po prostu stwierdziliśmy, że jedziemy, myśląc także o publiczności z Opola - wyjaśniła.
Edyta Bartosiewicz 1
Edyta Bartosiewicz 2
Posłuchaj całej rozmowy z Edytą Bartosiewicz

Kultura i rozrywka

2018-07-16, godz. 20:26 Malowana historia i dziedzictwo przodków rubieży dawnej Rzeczpospolitej Obrazy rubieży dawnej Rzeczpospolitej oglądać można w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Chocim, czy Kamieniec Podolski to tylko niektóre z krajobrazów, ... » więcej 2018-07-16, godz. 17:15 Opolanie odkrywali tajemnice Oleskiej Róży Mieszkańcy Opola poznali historię oleskiego kościoła św. Anny - perły architektury drewnianej, która obchodzi w tym roku 500-lecie konsekracji. 'W okręgu oles ... » więcej 2018-07-16, godz. 14:54 Artur Wasążnik debiutuje powieścią "Przemienienie. Zakładnik obietnicy" Ukazała się debiutancka powieść Artura Wasążnika pt. 'Przemienienie. Zakładnik Obietnicy'. Opowiada o zakulisowej walce o władze, spiskach, intrygach i rywali ... » więcej 2018-07-15, godz. 17:00 "Opolanie lubią czytać". Wojciech Mieczysławski o kondycji czytelnictwa w Opolu - Jako bibliotekarz mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że opolanie czytają - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Wojciech Mieczysławski, bibliote ... » więcej 2018-07-15, godz. 13:45 Znów tańczyli tango w Opolu. "Ci ludzie mogą być na parkiecie godzinami" Muzykę w rytmie tanga można było usłyszeć wokół opolskiego amfiteatru od 12:00. Na głównej scenie zorganizowano taneczną imprezę Tango Milonga. » więcej 2018-07-15, godz. 10:00 Dzięki tej książce poznamy historię Baborowa. Powstaje monografia gminy Powstaje pierwsza po II wojnie światowej monografia gminy Baborów. Za jej przygotowanie odpowiada dr Katarzyna Meller. Książka ma zawierać najważniejsze fakty ... » więcej 2018-07-14, godz. 20:30 Całonocne granie w WBP w Opolu. "To poprawia kontakt z ludźmi" W kontrze do gier komputerowych zorganizowali noc grania w planszówki. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwa wydarzenie, które zorganizował Opolsk ... » więcej 2018-07-14, godz. 16:15 Muzyczna Owczarnia w Jaworkach tonie w dźwiękach. Radio Opole przygląda się temu z bliska [ZDJĘCIA] W Jaworkach, miejscowości położnej kilka kilometrów od Szczawnicy, szkoli się blisko 100 młodych ludzi. W starej owczarni, przerobionej na klub muzyczny od bl ... » więcej 2018-07-14, godz. 13:48 Wilamowice Nyskie pochwalą się swoją kuchnią Będą wypiekać chleb, ubijać masło i kosztować lokalnych produktów. Kulinarne Dziedzictwo w Wilamowicach Nyskich to wydarzenie, które jest okazją dla mieszkańc ... » więcej 2018-07-14, godz. 09:15 Dyktando Niepodległościowe także na Opolszczyźnie VI Dyktando Niepodległościowe 'Po polsku o historii' do tej pory odbywało się tylko w województwie małopolskim. Organizator - Fundacja 'Zawsze Warto' rozszerz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »