Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-09-07, 15:50 Autor: Mariusz Majeran

54. KFPP. Ponad 100 artystów zaśpiewa podczas tegorocznego festiwalu [ZDJĘCIA]

Konferencja 54 KFPP [fot. Mariusz Majeran]
Konferencja 54 KFPP [fot. Mariusz Majeran]
54. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu rozpocznie się w Amfiteatrze Opolskim za osiem dni.
Święto polskiej piosenki rozpocznie wielka gala jubileuszowa Maryli Rodowicz „Wariatka tańczy – 50 lat na scenie”. Wśród wykonawców artyści dobrze znani w Opolu, między innymi Doda, która nie kryje, że festiwal w Opolu zawsze był dla niej szczęśliwy.

- Ja sama spełniłam w Opolu swoje marzenia, bo wygrałam nagrody muzyczne, więc nie ma takiego powodu, żebym nie lubiła. Publiczność w Opolu jest znakomitą publicznością. Zawsze miło mnie przyjmuje. Z chęcią tam wracam, jest to dla mnie zawsze najważniejsze - dodaje piosenkarka.

Pierwszy dzień zakończy koncert debiutantów, wśród nich będą także opolscy wykonawcy. Radio Opole ufundowało dla nich specjalną nagrodę.

Drugi wieczór rozpoczną „Premiery” i występy zaproszonych gości: zespołu Feel, Kombi i Stana Borysa. Wieczór zakończą piosenki kabaretowe w wykonaniu gości Jana Pietrzaka.

Trzeci dzień to prowadzony przez Tomasza Kammela koncert „Od Opola do Opola”. Reżyser koncertu Konrad Smuga podkreśla, że będą i fajerwerki i dobra piosenka.

- To będzie naprawdę jazda bez trzymanki, że tak powiem. Przypomnimy najważniejsze wydarzenia minionego roku. Tu będzie bardzo duży rollercoaster emocjonalny, bo będziemy i bardzo się cieszyć, i smucić, bo będziemy wspominać tych wielkich artystów związanych z Opolem, którzy odeszli w tym roku - mówi reżyser ostatniego festiwalowego wieczoru.

A na koniec „After Party” i, jak twierdzi Norbi, który poprowadzi koncert, tym razem nie są potrzebne specjalne zaproszenia.

54.KFPP to 100 wykonawców, ponad 150 piosenek i 700 minut transmisji także na naszej antenie. Radio Opole jest patronem medialnym festiwalu.
Doda
Konrad Smuga

Kultura i rozrywka

2018-02-22, godz. 13:00 Cello Brothers i Radio Hits Orchestra w Opolu. Radiowe hity w wersji na wiolonczelę i orkiestrę Radiowe hity w aranżacjach na dwie wiolonczele i orkiestrę. 12 maja zaplanowano wielki koncert w Hali Widowiskowo Sportowej 'Okrąglak' w Opolu. Przed publiczn ... » więcej 2018-02-22, godz. 10:49 Kazik z Kwartetem ProForma w NCPP Niezwykły kwartet, który tworzy pięć osób zagra i zaśpiewa razem z Kazikiem w sali kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. » więcej 2018-02-22, godz. 06:20 Piosenki Elvisa Presleya w filharmonii Rusza kolejny sezon muzyczny 'Wielcy Nieobecni' w Filharmonii Opolskiej w pierwszym koncercie usłyszymy piosenki Donny Summer i Elvisa Presleya. » więcej 2018-02-21, godz. 15:49 Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim w PBW w Opolu Czy chętnie korzystamy z zapożyczeń językowych? Po co to robimy? To tylko niektóre z pytań, jakie postawili sobie uczestnicy debaty zorganizowanej w ramach Dn ... » więcej 2018-02-21, godz. 13:20 Islandzki komediodramat w kinie studyjnym w Opolu Tym razem dwa małżeństwa dzieli jedno drzewo. Dzikie emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem. Film jest duńsko-polsko-irlandzką koprodukcją. Zdjęcia do filmu ... » więcej 2018-02-21, godz. 10:22 Otwarte zebranie naukowe w Instytucie Śląskim W ramach cyklu 'Środy w Instytucie Śląskim' dziś (21.02) spotkanie z dr Małgorzatą Iżykowską i Aleksandrą Starczewską-Wojnar. Obie panie związane są z Archiwu ... » więcej 2018-02-20, godz. 19:00 Quiz z wiedzy ogólnej i znajomości historii Opola Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowała drugą odsłonę „Quizu w bibliotece” - zabawy-konkursu z wiedzy ogólnej. » więcej 2018-02-20, godz. 15:00 Remonty obiektów kulturalnych w Brzegu. Co z majówką i działalnością BCK-u? Kilka tygodni temu ruszyła przebudowa miejskiego amfiteatru w Brzegu. Na miejscu pracuje ciężki sprzęt, a wykonawca ma oddać odrestaurowany obiekt do końca si ... » więcej 2018-02-20, godz. 12:00 Premiera spektaklu o przyjaźni w Żłobiźnie [ZDJĘCIA] Działające przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Skarbimierzu zespoły teatralne i taneczne przygotowały wspólne przedstawienie 'Anielskie skrzydła'. » więcej 2018-02-20, godz. 10:00 11. Zimowy Las Sztuki otwarty [ZDJĘCIA] Scena Teatru EkoStudio w Opolu po raz jedenasty zamieniła się w galerię prezentującą sztukę. Jak zwykle prezentacji sztuk plastycznych towarzyszył recital muz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »