Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-22, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz-Biel

"Załogi wyszły na jezioro i szukają skarbu". Gra żeglarska w Turawie [ZDJĘCIA]

Turawska gra żeglarska [fot. Jędrzej Łuczak]
Turawska gra żeglarska [fot. Jędrzej Łuczak]
Turawska gra żeglarska [fot. Monika Matuszkiewicz]
Turawska gra żeglarska [fot. Monika Matuszkiewicz]
Żeglarze, ale również motorowodniacy, wioślarze i wszyscy, którzy lubią szanty opanowali turawską "Rybaczówkę". A to za sprawą gry żeglarskiej, która była jedną z atrakcji "Biedronkowych Wianków", które dziś (22.06) odbywały się nad jeziorem dużym w Turawie. Głównym celem było znalezienie skarbu.
Po rywalizacji na zawodników czekało jeszcze sporo dodatkowych atrakcji. Wśród nich najważniejsze: wypuszczenie wianków i lampionów. Podczas wydarzenia cała "rodzina" żeglarska wspominała również kapitan Grażynę Wodiczko, czyli Biedronę, która w tym roku odpłynęła w swój ostatni rejs.

- Lepszej pogody na tę grę nie mogliśmy sobie wymarzyć. Jest ona iście żeglarska, bo wieje taka prawdziwa "5" w skali Beauforta, do tego jest słońce. Rywalizuje ze sobą 10 załóg - mówi kapitan Ryszard Sobieszczański, prezes Zarządu Opolskie Stowarzyszenie „Pieśni spod Żagli”.

- Załogi wyszły na jezioro i szukają skarbu hrabiego Hubertusa von Garniera, czyli byłego właściciela pałacu w Turawie. Jest kilka punktów, dokładnie 6, które muszą odnaleźć, mają mapę, specjalnie sporządzoną Jeziora Turawskiego na tę część i tam są naniesione pewne punkty, do których oni muszą dopłynąć. Jednak za nim dopłyną, to muszą rozwiązać zagadkę, którą dostają w każdym tym punkcie. Tutaj w Marinie LOK Turawa dostali pierwszą wskazówkę, gdzie mają płynąć i co muszą zrobić, żeby w ogóle dostać następną wskazówkę.

Zawodnicy, którzy przypłynęli do portu jako pierwsi, nie ukrywali, że rywalizacja była zacięta, a szukanie wskazówek do odnalezienia skarbu było naprawdę trudne.

- Trudno nam było znaleźć ostatnią wskazówkę, ale ogólnie daliśmy radę. My akurat byliśmy skuterem, a nie żaglówką, więc dla nas trochę ciężej, ponieważ były duże fale i nas zalewało, ale daliśmy radę. - To jest trochę taka gra dla starszych chłopców. Trzeba było mieć dostęp do sprzętu pływackiego, ale zdaje się, że wygraliśmy te zawody, mieliśmy doping w postaci łodzi motorowej, ale to chyba nikomu nie przeszkadza.

Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym, a organizatorem było Opolskie Stowarzyszenie "Pieśni spod Żagli".
kapitan Ryszard Sobieszczański
Zawodnicy

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »