Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-06-16, 15:45 Autor: Adam Wołek

Efektowny mural Odry Opole przy Oleskiej. To inicjatywa kibiców klubu

Mural Odry Opole [fot. Jarosław Madzia]
Mural Odry Opole [fot. Jarosław Madzia]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Jarosław Madzia]
Mural Odry Opole [fot. Jarosław Madzia]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Mural Odry Opole [fot. Adam Wołek]
Legendy Odry Opole. takie jak m.in. Antoni Piechniczek, Józef Młynarczyk czy Wojciech Tyc zostały uhonorowane. Mural z ich podobiznami został odsłonięty dziś (16.06) przy ul Oleskiej w Opolu.
To inicjatywa Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra". Efektownie wyglądająca praca znalazła się na ścianie budynku nieopodal stadionu i hali STEGU Arena.

- Bardzo się cieszymy, że rodzina Odry robi się coraz większa - powiedział podczas otwarcia prezydent Arkadiusz Wiśniewski. - Witam tę wielką rodzinę, której sam jestem częścią. To właśnie kibice zgłosili projekt do budżetu obywatelskiego.

- Patrzę na to z dumą, bo to nasza oddolna inicjatywa, a efekt jest wspaniały - mówi Albert Ogiolda ze Stowarzyszenia Sympatyków Odry Opole "Jedna Odra"

- To wielkie postaci naszej opolskiej piłki i dlatego znalazły się na tym muralu. Miejsce także symboliczne, bo nieopodal stadionu - podkreśla Marcin Sagan, naczelnik Wydziału Sportu Urzędu Miasta Opola.

- Jestem dumny, że się tu znalazłem, podobnie jak piłkarze, z którymi w barwach Odry odnosiłem sukcesy - mówił Antoni Piechniczek, legendarny szkoleniowiec "niebiesko-czerwonych".

Mural odsłonięto z okazji 79. rocznicy założenia Odry Opole. Wcześniej, w parku na osiedlu Armii Krajowej odbył się rocznicowy bieg kibiców.
Mural legend Odry Opole

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej 2024-07-13, godz. 09:00 Rusza projekt Urban Lab w Opolu. Młodzież będzie miała przestrzeń do integracji Opole dołącza do ogólnopolskiego projektu Urban Lab. To projekt stawiający na młodych ludzi i dający im przestrzeń do nauki, pracy czy wypoczynku. Na ten… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »