Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-21, 14:08 Autor: Katarzyna Zawadzka

Masz w domu zwierzęta? Szukaj kwiatów, które są dla nich bezpieczne

Festiwal Roślin w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Festiwal Roślin w Opolu [fot. Marcin Boczek]
Kilkaset gatunków kwiatów można znaleźć na Festiwalu Roślin w Toyota Park w Opolu. Monstery, kaktusy, filodendrony czy kalatee - to tylko niektóre z gatunków, jakie opolanie i goście spoza stolicy regionu zabierają do swoich domów. Jest w czym wybierać, ale warto pamiętać o jednym, jeśli mamy w domu zwierzęta, szukajmy roślin, które są dla nich bezpieczne.
- Warto spojrzeć na opis danej rośliny, jeśli nie stwarza ona zagrożenia dla naszego pupila, taka informacja jest tam zamieszczona - przypomina Joanna Tarasińska z Festiwalu Roślin w Opolu. - Bezpieczne rośliny dla zwierząt to są takie z gatunku kalatei, maranty, większość roślin palmowatych, to zależy od tego, czy dana palma ma jakieś ostre kolce, paprotki są bezpieczne, wybrane gatunki fikusów, ale na przykład to, co jest bardzo popularne w naszych domach monstery czy filodendrony, one są bardzo niewskazane dla zwierząt lub musimy bardzo uważać, aby nasze zwierzątko domowe tego nie zjadło - dodaje.

Pani Ana, która wyruszyła z rodziną na Festiwal Roślin w Opolu, opowiedziała nam, jakie kwiaty wybrała dla siebie. - Zainteresowała mnie juka i jeszcze parę kaktusów. Kaktusy trafią do pokoju córki, a juka do salonu. Uwielbiam kwiaty, mam to po mojej mamie. Mamy w domu mnóstwo kwiatów, a jak nie chcą rosnąć, to muszę czasem na nie nakrzyczeć, że je wyrzucę i wtedy zaczynają kwitnąć - śmieje się nasza rozmówczyni.

Festiwal Roślin w Toyota Park w Opolu potrwa dziś (niedziela 21.04) do godz. 18:00.
Joanna Tarasińska
Pani Ana

Wiadomości z regionu

2024-05-29, godz. 22:03 "Różnorodność jest siłą i zasobem". Szymon Hołownia w Opolu Marszałek Sejmu RP Szymon Hołownia przyjechał dzisiaj (29.05) do Opola. Wsparł Różę Thun, która startuje w eurowyborach z listy Trzeciej Drogi w okręgu… » więcej 2024-05-29, godz. 20:00 Strażacy świętowali w Prudniku. Wręczono odznaczenia i awanse Dzień Strażaka obchodzono oficjalnie oraz piknikowo w Prudniku. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia, awanse i nagrody rzeczowe. Za oddaną służbę… » więcej 2024-05-29, godz. 19:00 Opolscy policjanci gotowi do sezonu nad jeziorami turawskimi Policja oficjalnie rozpoczęła sezon wodny nad jeziorami turawskimi. Funkcjonariusze zapowiadają patrole na wodzie, nad wodą i wytężone kontrole trzeźwości… » więcej 2024-05-29, godz. 18:00 Metamorfoza DPS-u w Prudniku. Będą komfortowe warunki pobytu seniorów i niepełnosprawnych Więcej udogodnień i pomieszczeń dla pensjonariuszy - to efekt gruntownej modernizacji Domu Pomocy Społecznej w Prudniku. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę… » więcej 2024-05-29, godz. 17:15 Jednak weto. Prezydent Andrzej Duda zadecydował w sprawie uznania języka śląskiego Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz języku regionalnym i przekazał ustawę Sejmowi do ponownego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:52 Dramatyczna sytuacja pracowników walcowni z Zawadzkiego. "Szukamy rozwiązań" Sytuacja w Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem jest dramatyczna. Do końca września prace straci ponad 400 osób. Dziś (29.05) z częścią załogi zakładu, jego… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Do rodziny Odry Opole dołączyło sześć kolejnych lokalnych klubów Rodło Opole, UKP Gol Opole, UKS Dziesiątka Opole, LZS Sławice, Groszmal Opole oraz LZS Grudzice - te kluby sportowe stały się oficjalnymi partnerami Odry… » więcej 2024-05-29, godz. 16:15 Podczas remontu pałacu w Wysokiej odkryto unikatowe malowidła cenionego artysty z XVIII wieku Wyjątkowe odkrycie w pałacu w Wysokiej. Podczas prac remontowych w głównym salonie zabytkowego obiektu natrafiono na malowidła ścienne Fratiska Sebastiniego… » więcej 2024-05-29, godz. 15:30 Uczniowie opolskiej "dziewiątki" nie zapomną o gen. Andersie Gen. Władysław Anders od dziś będzie lepiej znany uczniom opolskiego liceum nr 9. Na ścianie placówki odsłonięto poświęconą mu tablicę, a młodzież… » więcej 2024-05-29, godz. 13:20 Wjechał ciężarówką w słup i ogrodzenie domu w Kopicach, a następnie uciekł Mieszkańców jednej z posesji w Kopicach (gm. Grodków) obudził dziś hałas. W przydrożny słup, ogrodzenie posesji i dom tuż po 6:30 uderzył samochód ciężarowy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »