Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-12, 15:25 Autor: PAP/Agnieszka Stefaniak

Gang tytoniowy rozbity. Akcja w 3 województwach, straty skarbu państwa na ponad 18 milionów [ZDJĘCIA]

Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Gang tytoniowy rozbity [fot. CBŚP]
Służby zatrzymały 10 członków gangu, którzy produkowali i sprzedawali nielegalne papierosy. Zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów i ponad 1,4 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.
Podkom. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji poinformował, że akcję przeprowadzono niemal jednocześnie w woj. opolskim, śląskim i w świętokrzyskim. Funkcjonariusze zatrzymali 10 osób i zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów, ponad 1,4 mln sztuk papierosów z naniesionym logo różnych marek tytoniowych, bez polskich znaków akcyzy.

- Śledczy oszacowali wartość zabezpieczonego towaru na ponad 2,2 mln zł. Funkcjonariusze weszli na jedną z posesji niemal w ostatniej chwili, ponieważ znaczna część papierosów znajdowała się już w samochodzie dostawczym przygotowanym do transportu. Podczas działań zabezpieczyli również 80 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, ponad 350 tys. zł i dwa samochody osobowe – zaznaczył podkom. Żukiewicz.

Rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej mł. asp. Justyna Pasieczyńska dodała, że w akcji pomagały psy służbowe przeszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych.

- Śledczy oszacowali, że grupa przestępcza mogła narazić Skarb Państwa na straty z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT i akcyzy na ponad 18 mln zł – przekazała Pasieczyńska.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, z czego trzem osobom zarzuca się kierowanie tym gangiem. Wszystkim zatrzymanym zostały przedstawiane również zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego. Decyzją sądu wobec trzech osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu na trzy miesiące.

Akcja była efektem współpracy funkcjonariuszy z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji, Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz opolskiego i świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu. W działaniach wsparcia udzielili również policjanci z Zespołów Specjalnych z Zarządów CBŚP z Katowic, Rzeszowa i Radomia oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Opola.

Wiadomości z regionu

2024-05-20, godz. 17:10 Dekada Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. "Zdaje egzamin, co nas cieszy" Ma budować przyjazny dla rodzin i seniorów klimat oraz samorząd. Opolska Karta Rodziny i Seniora ma już 10 lat. » więcej 2024-05-20, godz. 16:58 Ruszają Piastonalia. Święto studentów zapewni wiele muzycznych wrażeń Ruszają Piastonalia, czyli święto studentów opolskich uczelni. Tydzień pełen muzycznych wrażeń rozpoczyna się już dziś i potrwa do soboty. Piastonalia… » więcej 2024-05-20, godz. 16:00 We wrześniu ulice stolicy regionu opanują biegacze. Wystartuje Półmaraton Opole 2024 Nieco ponad 21 kilometrów - z takim dystansem zmierzą się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy na Półmaratonie Opole 2024. Już 7 września, po kilku latach… » więcej 2024-05-20, godz. 15:44 Jest szansa, że oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wznowi wkrótce działalność Czasowo zawieszony oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu prawdopodobnie wznowi działalność w przyszłym tygodniu. » więcej 2024-05-20, godz. 15:12 Europosłanka Róża Thun chce współpracować z samorządami Europosłanka Róża Thun, liderka Trzeciej Drogi w eurowyborach w okręgu dolnośląsko-opolskim, chce działać na rzecz samorządów. Pierwsze kroki w tym celu… » więcej 2024-05-20, godz. 15:02 "Mamy młode dusze". Do piątku Opolem rządzą seniorzy [ZDJĘCIA] Seniorzy przejęli rządy w Opolu. Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora. W tym roku mają one charakter królewski, bo takie też jest ich hasło - 'Po królewsku'… » więcej 2024-05-20, godz. 14:40 „To dzięki nim mamy co jeść”. Światowy Dzień Pszczół w prudnickiej szkole Obchody Światowego Dnia Pszczół zorganizował Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku. Celem jest uświadamianie znaczenia owadów w naszym ekosystemie i dla… » więcej 2024-05-20, godz. 14:26 Beata Kempa w Opolu. Ma poparcie Patryka Jakiego 'W tej kadencji Parlamentu Europejskiego traktat przeszedł zaledwie dziewięcioma głosami, w związku z tym każdy głos w kolejnej kadencji ma naprawdę kluczowe… » więcej 2024-05-20, godz. 13:10 Zatrzymany przez "łowców głów". 31-latek spędzi 4 lata w więzieniu Opolscy policjanci zatrzymali 31-letniego Kamila S., który by uniknąć więzienia ukrywał się w Holandii. » więcej 2024-05-20, godz. 12:35 Ruszył remont oddziału paszportowego. Czy klienci odbiorą na czas dokumenty? Uwaga mieszkańcy Opolszczyzny. Ruszył remont oddziału paszportowego w Opolu. Prace przeprowadzane są w hali, gdzie obsługiwani są petenci. Według zapewnień… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »