Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-04-08, 13:41 Autor: Witold Wośtak

Arkadiusz Wiśniewski z najwyższym poparciem wśród miast wojewódzkich. "Nie liczyłem na sto procent" [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Wiśniewski, konferencja powyborcza [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski, konferencja powyborcza [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski dziękuje za oddane na niego głosy [fot. Sławomir Mielnik]
Arkadiusz Wiśniewski dziękuje za oddane na niego głosy [fot. Sławomir Mielnik]
- Nie spodziewałem się aż tak dobrego wyniku - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, który zdobył w wyborach prawie 75,5 procent głosów, co stanowi najlepszy wynik wśród włodarzy miast wojewódzkich.
Wiśniewski dziękuje za wsparcie Platformie Obywatelskiej, Trzeciej Drodze i Lewicy, które nie wystawiły swoich kandydatów na prezydenta stolicy regionu.

- Mamy porozumienie programowe z PO, a priorytetem będzie nowy most na Odrze i obwodnica południowa - mówi prezydent wybrany na trzecią kadencję.

- Są zadania mające status priorytetowych. Dla przykładu mogę powiedzieć o zagospodarowaniu terenu po stadionie miejskim przy ulicy Oleskiej czy kwestie związane z budową szkół i oświatą. Pojawiają się różne oczekiwania - ja mówiłem już o szkole na Malince, radni Platformy obiecali starania o dofinansowanie dla budowy szkoły specjalnej.

Arkadiusz Wiśniewski jest rozczarowany niską frekwencją (w Opolu 47,36 procent) i przyznaje, że nie liczył na stuprocentowe poparcie.

- Nie ma tego zaskoczenia. Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali na swojego kandydata, bez względu na personalia, zatem nie mogę mówić o jakimkolwiek zaskoczeniu. Myślę, że jak na standardy demokracji mój wynik nie jest bardzo dobry, lecz wręcz rewelacyjny. Ja bym powiedział o wyniku na szóstkę z plusem, chociaż wiem, że nie mam stu procent poparcia, więc szklanka nie jest pełna.

Wiśniewski miał dwóch kontrkandydatów. Michał Nowak z Prawa i Sprawiedliwości zdobył 17,29 procent, a Ryszard Skawiński z Konfederacji 7,24 procent głosów.

Dodajmy, że klub Arkadiusza Wiśniewskiego w radzie miasta stracił samodzielną większość. Liczy 11 radnych w 25-osobowej radzie. W zakończonej kadencji miał 14 radnych.
Arkadiusz Wiśniewski 1
Arkadiusz Wiśniewski 2

Wiadomości z regionu

2024-05-20, godz. 17:10 Dekada Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. "Zdaje egzamin, co nas cieszy" Ma budować przyjazny dla rodzin i seniorów klimat oraz samorząd. Opolska Karta Rodziny i Seniora ma już 10 lat. » więcej 2024-05-20, godz. 16:58 Ruszają Piastonalia. Święto studentów zapewni wiele muzycznych wrażeń Ruszają Piastonalia, czyli święto studentów opolskich uczelni. Tydzień pełen muzycznych wrażeń rozpoczyna się już dziś i potrwa do soboty. Piastonalia… » więcej 2024-05-20, godz. 16:00 We wrześniu ulice stolicy regionu opanują biegacze. Wystartuje Półmaraton Opole 2024 Nieco ponad 21 kilometrów - z takim dystansem zmierzą się zarówno zawodowcy, jak i amatorzy na Półmaratonie Opole 2024. Już 7 września, po kilku latach… » więcej 2024-05-20, godz. 15:44 Jest szansa, że oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu wznowi wkrótce działalność Czasowo zawieszony oddział chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu prawdopodobnie wznowi działalność w przyszłym tygodniu. » więcej 2024-05-20, godz. 15:12 Europosłanka Róża Thun chce współpracować z samorządami Europosłanka Róża Thun, liderka Trzeciej Drogi w eurowyborach w okręgu dolnośląsko-opolskim, chce działać na rzecz samorządów. Pierwsze kroki w tym celu… » więcej 2024-05-20, godz. 15:02 "Mamy młode dusze". Do piątku Opolem rządzą seniorzy [ZDJĘCIA] Seniorzy przejęli rządy w Opolu. Ruszyły 26. Opolskie Dni Seniora. W tym roku mają one charakter królewski, bo takie też jest ich hasło - 'Po królewsku'… » więcej 2024-05-20, godz. 14:40 „To dzięki nim mamy co jeść”. Światowy Dzień Pszczół w prudnickiej szkole Obchody Światowego Dnia Pszczół zorganizował Zespół Szkół Rolniczych w Prudniku. Celem jest uświadamianie znaczenia owadów w naszym ekosystemie i dla… » więcej 2024-05-20, godz. 14:26 Beata Kempa w Opolu. Ma poparcie Patryka Jakiego 'W tej kadencji Parlamentu Europejskiego traktat przeszedł zaledwie dziewięcioma głosami, w związku z tym każdy głos w kolejnej kadencji ma naprawdę kluczowe… » więcej 2024-05-20, godz. 13:10 Zatrzymany przez "łowców głów". 31-latek spędzi 4 lata w więzieniu Opolscy policjanci zatrzymali 31-letniego Kamila S., który by uniknąć więzienia ukrywał się w Holandii. » więcej 2024-05-20, godz. 12:35 Ruszył remont oddziału paszportowego. Czy klienci odbiorą na czas dokumenty? Uwaga mieszkańcy Opolszczyzny. Ruszył remont oddziału paszportowego w Opolu. Prace przeprowadzane są w hali, gdzie obsługiwani są petenci. Według zapewnień… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »