Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-29, 10:17 Autor: Agnieszka Stefaniak

Ulica Chełmońskiego w Opolu jako drogowa antywizytówka miasta [INTERWENCJA]

Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
Ulica Chełmońskiego w Opolu [fot. Agnieszka Stefaniak]
"Pływający" chodnik, który jest przeglądem sztuki budowlanej i materiałów brukarskich z ostatniego półwiecza. Do tego droga z historyczną kostką, miejscami połataną marnymi resztkami asfaltu, pełna zapadlin, o nierównościach już nawet nie wspominając. Tak prezentuje się ulica Jana Chełmońskiego w Opolu.
Ulica, a właściwie uliczka - łącząca wyremontowane trasy Wojska Polskiego z Wyczółkowskiego, liczy około 80 metrów, ale śmiało może kandydować w plebiscycie na antywizytówkę Zaodrza. Mieszkańcy apelują o remont.

- Ulica nie jest za długa, ale bardzo wykorzystywana, szczególnie jeśli są różnego rodzaju remonty, to tędy prowadzone są objazdy, czy ludzie sobie drogę skracają - mówi jeden z mieszkańców Chełmońskiego.

- Tu była pani, która przejeżdżała rowerem. Z roweru zleciała, pobiła się, połamała się bardzo mocno. Wiele szkód było. Miała duży uraz szczęki, jest tu niebezpiecznie - dodaje kolejny.

- Nigdy tu chyba nie było remontu, ani drogi, ani chodnika. Od powodzi w 1997 roku to już na pewno nic nie było robione - przekazuje wieloletni mieszkaniec kamienicy przy Chełmońskiego.

Mieszkańcy pisali w sprawie do Miejskiego Zarządu Dróg, zgłaszali temat na mapie potrzeb Opola, wystartowali nawet z projektem do budżetu obywatelskiego, ale niestety zabrakło głosów, bo przy ulicy jest tylko jedna kamienica. Czy MZD widzi ten problem?

Czy ulica i 40-metrowy chodnik ma szansę na remont? Do tematu wracamy w paśmie interwencyjnym Radia Opole po godzinie 12.00.
Mieszkańcy ulicy Chełmońskiego w Opolu

Wiadomości z regionu

2024-04-12, godz. 15:25 Gang tytoniowy rozbity. Akcja w 3 województwach, starty skarbu państwa na ponad 18 milionów [ZDJĘCIA] Służby zatrzymały 10 członków gangu, którzy produkowali i sprzedawali nielegalne papierosy. Zabezpieczyli maszynę służącą do nabijania papierosów i… » więcej 2024-04-12, godz. 15:20 84 lata temu ujawniono zbrodnię katyńską. Opole upamiętniło pomordowanych rodaków 'Z roku na rok jest nas coraz mniej, ale nie możemy pozwolić na zapomnienie tej historii'. Tak mówili przedstawiciele stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Opolu… » więcej 2024-04-12, godz. 15:00 Język niemiecki wartością Opolszczyzny. Kierunki jego rozwoju omawiano przy "Okrągłym Stole" Przedstawiciele biznesu, nauki i samorządu wzięli udział w „Okrągłym Stole” poświęconym znaczeniu języka niemieckiego w rozwoju województwa opolskiego… » więcej 2024-04-12, godz. 14:45 "Wycinamy mniej drewna niż go przyrasta". Akcja #sadziMY w Strzelcach Opolskich Około 2 tys. sadzonek w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY przygotowało dla mieszkańców Nadleśnictwo w Strzelcach Opolskich. Do wyboru były m.in. dęby… » więcej 2024-04-12, godz. 12:31 Posadź drzewo z Nadleśnictwem Opole. Akcja SadziMY przyciągnęła tłumy Buk, jarząb czy dąb - to tylko część sadzonek drzew, które trafią do opolan w ramach kolejnej edycji akcji SadziMY, czyli wielkiego narodowego sadzenia… » więcej 2024-04-12, godz. 12:25 Nie ma lekarzy, nie będzie przyjęć. Problemy szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Od poniedziałku (15.04) oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu nie będzie przyjmował nowych pacjentów. » więcej 2024-04-12, godz. 12:03 Test wiedzy, tor przeszkód i strzelanie. Nastolatkowie na turnieju klas mundurowych Reprezentacje jedenastu szkół rywalizują w 7. Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Każda drużyna składa się z dwóch dziewcząt… » więcej 2024-04-12, godz. 12:01 Antoni Konopka o słabym wyborczym wyniku ludowców: trzeba to przeanalizować i wyciągnąć wnioski - Liczyliśmy na więcej, sondaże były dla nas optymistyczne, z dużej chmury oczekiwania co do liczby mandatów, jest jeden - przyznał w Porannej Rozmowie… » więcej 2024-04-12, godz. 11:37 Romeo-niszczyciel zatrzymany. Źle ulokowane uczucia odreagował z użyciem młotka Zarzut niszczenia mienia usłyszał 38-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Jest on podejrzany o zniszczenie samochodów oraz witryn lokalu usługowego. W autach… » więcej 2024-04-12, godz. 10:34 Zderzenie w centrum Opola Do zderzenia trzech aut doszło w centrum Opola. Jak przekazali nam strażacy do zdarzenia doszło po 9.00 w okolicach skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Niemodlińską… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »