Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-02-27, 17:29 Autor: Anna Kurc

Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów na radnych Sejmiku Województwa Opolskiego

Inauguracja kampanii Koalicji Obywatelskiej w regionie [fot. Jarosław Madzia]
Inauguracja kampanii Koalicji Obywatelskiej w regionie [fot. Jarosław Madzia]
Koalicja Obywatelska zainaugurowała dziś (27.02) w regionie swoją samorządową kampanię wyborczą. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów do Sejmiku Województwa Opolskiego. W pięciu okręgach wyborczych z list KO wystartuje łącznie 40 kandydatek i kandydatów.
- Są to osoby reprezentujące różne środowiska, osoby, które są społecznikami, którzy na co dzień poddają się też ocenie ludzi. Wybory to tak naprawdę jest odwaga każdej kandydatki i każdego kandydata, by tej ocenie się poddać, a także determinacja, aby pokazać, że chcemy coś ciekawego zaproponować naszym mieszkańcom - mówi Andrzej Buła, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie.

Wśród kandydatów do sejmiku województwa znajdą się obecni radni, samorządowcy, przedsiębiorcy, byli parlamentarzyści oraz społecznicy. Zapowiadają kontynuację polityki związanej z rozwojem infrastruktury oraz potencjału społeczno-gospodarczego Opolszczyzny.

- Trzeba zadbać o dobrą infrastrukturę, jeżeli chodzi o wodociągi i kanalizacje czy inne sprawy związane z gospodarka komunalną. Dodatkowo zależy nam na dostępie do przeróżnych atrakcji społeczno-kulturalnych. Kluczowe kwestie to temat demografii i depopulacji. To są takie najważniejsze wyzwania, które musimy kontynuować - twierdzi Andrzej Buła.

- Skupię się na kilku ważnych tematach. Jest to między innymi temat edukacji obywatelskiej, sprawy związane ze studentami, z poszerzaniem wiedzy, praktykami studenckimi i kadrą naukową, w tym pozyskiwaniem środków na badania naukowe, czy publikacje - mówi Dorota Piechowicz-Witoń.

- Chciałabym rozwijać kulturę związaną z naszym regionem oraz edukację. Te sprawy są bliskie mojemu sercu, ponieważ prowadzę stowarzyszenie kulturalno-artystyczne - zapowiada Elżbieta Pisula-Bieniecka.

Dodajmy, że w obecnym sejmiku klub radnych Koalicji Obywatelskiej liczy trzynaście osób.
Andrzej Buła
Andrzej Buła, Dorota Piechowicz-Witoń, Elżbieta Pisula-Bieniecka

Wiadomości z regionu

2024-04-18, godz. 19:54 Porozumienie na trzy miesiące, potem nowa umowa. Po negocjacjach "ściekowych" w Nysie Porozumienie zawarły spółki komunalne z Nysy i Głuchołaz. Od dwóch lat toczą spór o ceny ścieków. Z gminy Głuchołazy odbiera je nyska oczyszczalnia… » więcej 2024-04-18, godz. 19:41 9 zastępów straży gasiło pożar warsztatu w powiecie oleskim Dziś (18.04) po południu w miejscowości Kowale w powiecie oleskim doszło do pożaru warsztatu z autem osobowym w środku. Na miejsce zadysponowano 9 zastępów… » więcej 2024-04-18, godz. 19:25 Od ofert pracy po debaty. Znamy szczegóły Festiwalu Kariery 2024 Ponad trzydzieści stoisk z ofertą edukacyjno-zawodową, prezentacje, panele dyskusyjne oraz wykład motywacyjny muzyka Krzysztofa Skiby. Taką ofertę przygotowano… » więcej 2024-04-18, godz. 18:57 Zmarł Tadeusz Wencel. To on był twórcą pomnika Karolinki i Karlika w Gogolinie Do środowiska artystycznego dotarła wiadomość o śmierci opolskiego rzeźbiarza Tadeusza Wencla. Artysta zmarł w wieku 98 lat. Tworzył rzeźby monumentalne… » więcej 2024-04-18, godz. 18:55 Na razie są utrudnienia, a będzie nowy most. Zaglądamy do Głuchołaz na przebudowę DK40 Do końca roku gotowy ma być nowy trzyprzęsłowy most w Głuchołazach. Na razie trwa wyburzanie starej konstrukcji w ciągu DK40 nad Białą Głuchołaską… » więcej 2024-04-18, godz. 17:47 Ruszyła sprzedaż biletów na Opolskie Konfrontacje Teatralne. "Klasyka żywa" to w tym roku 6 spektakli konkursowych Można już kupować karnety i bilety na przedstawienia 48. Opolskich Konfrontacji Teatralnych 'Klasyka żywa'. Tegoroczne święto teatru rozpocznie się 21 maja… » więcej 2024-04-18, godz. 17:30 Nowi obywatele Polski w regionie. Uroczyste wręczenie dokumentów 11 osób z Ukrainy i Białorusi, odebrało dziś (18.04) dokumenty, które uznają ich za obywateli Polski. » więcej 2024-04-18, godz. 16:57 Wywrócona ciężarówka na ul. Parkowej w Strzelcach Opolskich. Kierowca "nie wyrobił" [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest ul. Parkowa w Strzelcach Opolskich. Po 15.00 doszło tam do wywrócenia się samochodu ciężarowego. » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Nowa jakość w leczeniu kamicy nerkowej w USK w Opolu. "Teraz łatwiej jest je namierzać" Nowoczesny sprzęt do leczenia kamicy nerkowej otrzymali urolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. To stół operacyjny z mobilnym aparatem RTG… » więcej 2024-04-18, godz. 16:25 Co przezimowało, co uschło? Dźwigi znów zaparkowały przy ogrodach wertykalnych Opola Dźwig znów pojawił się przy ogrodach wertykalnych na ścianie centrum przesiadkowego Opole Główne. Katarzyna Oborska-Marciniak, wiceprezes Zakładu Komunalnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »