Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-07-29, 16:45 Autor: Jacek Rudnik

V. Porowska o szczepieniach: Nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym

Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex TVN"
- Kwestionujemy osiągnięcia naukowe, stawiając na szali swoje życie, zdrowie oraz zdrowie najbliższych - powiedziała na antenie Radia Opole opolska posłanka PiS Violetta Porowska, odnosząc się do spadku zainteresowania szczepionkami przeciwko COVID-19. W ocenie posła KO Tomasza Kostusia przed spodziewaną czwartą falą pandemii warto rozważyć rozwiązania wprowadzone we Francji. Na ile skuteczne w promowaniu akcji szczepień jest zaangażowanie lekarzy?
- W ostatnich latach dokonał się jakiś przełom wiary w naukę i tej wiary jest coraz mniej, a odwoływanie się do grupy medyków, by mocniej wsparli akcję szczepień, też może nie przynieść spodziewanych efektów - oceniła w czwartkowym cyklu Prosto z sejmu opolska posłanka PiS Violetta Porowska.

- Właśnie z tej grupy, często uznanych autorytetów pojawiają się głosy antyszczepionkowe, a oglądałam ostatnio w telewizji dyskusję między dwojgiem profesorów i telewidzowie, jaki mieli wysnuć wniosek, którą argumentację przyjąć? My, jako społeczeństwo też jesteśmy "w rozkroku" i ci, którzy ulegają hasłom antyszczepionkowym poddają się, bo część argumentacji do nich dotarła - uważa opolska parlamentarzystka PiS.

Kluczowym w jej ocenie pozostaje pytanie: Jaką wartością jest dziś dla nas nauka?

Violetta Porowska przypomniała, że przeciwnicy szczepień odwołują się najczęściej do aspektu ograniczania wolności, a w jej ocenie nasza prywatna wolność kończy się w momencie, kiedy odbieramy ją innym.

Zdaniem opolskiego posła KO Tomasza Kostusia warto rozważyć rozwiązania przyjęte we Francji:

- Coś za coś, ja bardzo cenię sobie wolność wyboru, natomiast bezpieczeństwo kosztuje, a po zapowiedzi utrudnień i ograniczeń, jeżeli chodzi o obywateli francuskich w dostępie do kawiarni, restauracji, centrów handlowych w ciągu jednego tylko dnia ponad milion osób zgłosiło się do zaszczepienia - argumentował na antenie Radia Opole Tomasz Kostuś.

Chcąc uniknąć kolejnego lockdownu - w ocenie parlamentarzysty KO - warto rozważyć podobne decyzje, gdyż dziś nie ma już za bardzo czasu na najbardziej nawet atrakcyjne akcje promujące szczepienia.

Tomasz Kostuś nie miał wątpliwości, że osoby zaszczepione trzeba jakoś nagradzać, a tym którzy świadomie rezygnują ze szczepienia ograniczać dostęp np. do restauracji, kawiarni, czy centrów handlowych.
Violetta Porowska
Tomasz Kostuś

Wiadomości z regionu

2024-06-06, godz. 18:53 "Polska musi odzyskać niepodległość". Poseł Grzegorz Braun apelował o udział w wyborach Na finiszu kampanii wyborczej stolicę regionu odwiedził poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Polityk apelował o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego… » więcej 2024-06-06, godz. 18:00 Uniwersytet Opolski uhonorował prof. Najdera. "To był wybitny anglista" Profesor Zdzisław Najder ma od dziś (6.06) tablicę pamiątkową w Collegium Maius Uniwersytetu Opolskiego. Wybitny znawca twórczości Josepha Conrada i uznany… » więcej 2024-06-06, godz. 17:30 Znów wybieramy "Opolską Markę". Przedsiębiorcy mogą zgłaszać się do konkursu Pracodawca roku, Usługa roku, Produkt roku i Produkt spożywczy - w tych kategoriach wyłonieni zostaną zwycięzcy konkursu 'Opolska Marka 2023', który ogłosił… » więcej 2024-06-06, godz. 17:19 Odra zagrożona złotymi algami. Jest komunikat Zespołu Zarządzania Kryzysowego Odra i Kanał Gliwicki ponownie zagrożone skażeniem złotą algą. Ministerstwo Klimatu i Środowiska ostrzega, że z powodu załamania pogody sytuacja w najbliższym… » więcej 2024-06-06, godz. 17:00 Symulacje medyczne na Uniwersytecie Opolskim. Liczy się czas i podejście do pacjenta Cztery różne przypadki medyczne, a na pomoc każdemu po 12 minut. Takie zadanie mieli studenci pielęgniarstwa i położnictwa z pięciu uczelni w kraju, którzy… » więcej 2024-06-06, godz. 16:30 ZUS i PANS podpisały umowę o współpracy. Studenci otrzymają możliwość praktyk Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Nysie i Zakład Ubezpieczeń Społecznych zacieśniają kontakty. Podczas dnia otwartego zorganizowanego przez ZUS w murach… » więcej 2024-06-06, godz. 15:30 Zdolni uczniowie odebrali nagrody w wojewódzkich konkursach przedmiotowych 102 laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych nagrodzono podczas gali przygotowanej przez Kuratorium Oświaty w Opolu. » więcej 2024-06-06, godz. 15:19 3 miliony na 5 subregionów. Startuje Marszałkowski Budżet Obywatelski 2025 3 mln złotych - tyle pieniędzy Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego rozdysponuje pośród mieszkańców 5 subregionów Opolszczyzny w ramach Marszałkowskiego… » więcej 2024-06-06, godz. 15:17 Sytuacja na Odrze stabilizuje się. Wraca żegluga, otwarto wrota Młynówki Normuje się sytuacja na opolskim odcinku Odry. Po kilkudniowych opadach deszczu stan wód był na poziomie średnim, wskutek czego zamknięta została Odrzańska… » więcej 2024-06-06, godz. 15:12 Nysa ma stary-nowy stadion. W sobotę otwarcie obiektu Polonii Nysa Nowe trybuny na ok. 2 tysiące widzów, zadaszenie, nowa murawa, szatnie i oświetlenie. Dodatkowo nowoczesna bieżna, przeznaczona do treningu lekkoatletycznego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »