Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-08-08, 17:00 Autor: Daniel Klimczak

Upał przyciągnął tłumy nad Jezioro Nyskie. To także pracowity weekend dla obsługi ośrodka i ratowników wodnych

Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Weekend nad Jeziorem Nyskim [fot. Daniel Klimczak]
Epidemia koronawirusa nie odstrasza szukających ochłody nad Jeziorem Nyskim. Z powodu upałów przekraczających 30 stopni Celsjusza, plaża przy zbiorniku wodnym przeżywa dziś (08.08) prawdziwe oblężenie.
Od rana spory ruch widać już na parkingach w okolicy ośrodka rekreacyjnego. Kolejki ustawiają się także na samej plaży, gdzie funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu wodnego. Jak mówi obsługujący ją pan Wojciech, właściwie każdy z będących w ofercie sprzętów cieszy się sporym zainteresowaniem.

- Rowerki, kajaki, łódź wiosłowa. Pytają bardzo często o skutery wodne, chyba nie do końca zdają sobie sprawę, że na tego typu rządzenia potrzeba już dość poważne uprawnienia, u nas takiego czegoś nie można wypożyczyć. Ludzi jest co nie miara, no ale też pogoda ładna, każdy chce korzystać z tego lata, zwłaszcza, że tak naprawdę zostały 3 tygodnie i to już będzie koniec sezonu - zauważa.

Spora liczba wypoczywających nad wodą oznacza także więcej pracy dla ratowników wodnych. Kierownik plaży nyskiego WOPR-u Dawid Białochławek wskazuje, że dotychczasowe interwencje miały zróżnicowany charakter.

- Dużo skuterów pływa, więc jest dodatkowe niebezpieczeństwo. Dzieje się dzisiaj troszkę, mieliśmy już parę interwencji, na razie typowo przy plaży. Mieliśmy dużo ukąszeń, zasłabnięcia; po prostu temperatura daje ludziom do głowy, a bardzo mało się nawadniają. Z kolei brawura ludzi powoduje to, że bardzo daleko wypływają, przez co nasze jednostki muszą ich po prostu cofać - wyjaśnia.

Dodajmy, że jedną z atrakcji, która dodatkowo może przyciągać plażowiczów są zaplanowane na dzisiejszy wieczór (08.08) zawody Grand Prix Polski skuterów wodnych w slalomie równoległym. Początek rywalizacji o 21:00.
pan Wojciech
Dawid Białochławek

Wiadomości z regionu

2020-10-01, godz. 21:00 Onkolodzy apelują do pacjentów - choroby nowotworowe nie poczekają Coraz więcej chorych nie zgłasza się do lekarzy i na badania profilaktyczne. Lekarze onkolodzy alarmują, że choroba nowotworowa nie poczeka, aż minie koronawirus… » więcej 2020-10-01, godz. 20:15 Raport dnia: rekord zakażeń w kraju, na Opolszczyźnie 21 przypadków. Trzy opolskie powiaty z większym reżimem sa… 21 nowych zarażeń koronawirusem i 24 powroty do zdrowia potwierdzono dzisiaj (01.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-10-01, godz. 20:00 Kierowca na "podwójnym gazie" uciekał przed grodkowską policją. Po kilkuset metrach wylądował w rowie Brak uprawnień do kierowania pojazdem i 1,5 promila alkoholu w organizmie nie przeszkadzały mieszkańcowi sąsiedniego regionu wyjechać na drogi Opolszczyzny… » więcej 2020-10-01, godz. 19:33 Posłowie Lewicy spotkali się z mieszkańcami Opolszczyzny Jak ma wyglądać Polska za 5 czy 10 lat oraz jakiej Polski chcą mieszkańcy Opolszczyzny - to jedne z głównych tematów poruszanych podczas dzisiejszego (01.10)… » więcej 2020-10-01, godz. 19:00 Po egzaminach poprawkowych wzrosła zdawalność matur na Opolszczyźnie Po egzaminach poprawkowych zdawalność matur na Opolszczyźnie wyniosła 80,6% i jest o 1,2% niższa od średniej krajowej. We wrześniu do poprawienia egzaminu… » więcej 2020-10-01, godz. 18:30 W opolskim urzędzie wojewódzkim wręczono medale i odznaczenia państwowe Kolejni zasłużeni mieszkańcy naszego regionu otrzymali odznaczenia państwowe przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz medale 100-lecia Odzyskania… » więcej 2020-10-01, godz. 17:00 Dowódca bohaterskiej obrony City Hall w Karbali honorowym obywatelem Prudnika Pułkownik Grzegorz Kaliciak został Honorowym Obywatelem Gminy Prudnik. Nadanie mu tego tytułu uchwaliła tamtejsza rada miejska. W ramach Polskiego Kontyngentu… » więcej 2020-10-01, godz. 16:15 Kolejne przypadki zakażeń koronawirusem w opolskich szkołach W opolskich szkołach potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażeń COVID-19. Pierwszą placówką, w której wykryto zakażenie u jednego z uczniów jest Technikum… » więcej 2020-10-01, godz. 16:00 Powiat głubczycki w strefie czerwonej, powiaty brzeski i oleski w żółtej. Nowy podział Ministerstwa Zdrowia Powiat głubczycki w strefie czerwonej, powiaty brzeski i oleski w strefie żółtej. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło nowy podział mapy obostrzeń epidemicznych… » więcej 2020-10-01, godz. 15:30 Radni KO z Opola wracają do pomysłu sprzed 2 lat. Chcą dać seniorom bezpłatny dostęp do hydraulika i elektryka 'Fachowiec dla seniora' - to propozycja radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu. Chodzi o zapewnienie osobom starszym możliwości bezpłatnego wezwania hydraulika… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***