Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-30, 20:06 Autor: Agnieszka Stefaniak/Mariusz Chałupnik

RAPORT DNIA: 3 nowe zakażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na covid-19

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay]
Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba chorych w kraju sięga już 2055.
Jak informuje wojewoda opolski 3 kolejne osoby to: starsza mieszkanka powiatu strzeleckiego. Jej stan jest stabilny, przebywa w kwarantannie, oraz dwoje mieszkańców, mężczyzna i kobieta, powiatu oleskiego. Oboje są w średnim wieku, ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie.

Poniedziałek (30.03) przyniósł informacje dotyczące przyspieszonego zakończenia prac przy przygotowaniu nowego oddziału OIOM w kędzierzyńskim szpitalu monoprofilowym. Będzie on otwarty już w piątek (3.04). Będzie tam dziewięć łóżek z respiratorami, kardiomonitorami, pompami infuzyjnymi podłączonymi do centrali monitorującej. Koszt przygotowania to 8 mln z czego 6 mln pokrywa unijna dotacją a reszta pochodzi z budżetu powiatu. W szpitalu będą działać dwa OIOM-y równolegle.

Jak ustalił nasz reporter na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach wprowadzono kwarantannę. Powodem jest wystąpienie koronawirusa u jednej osoby z personelu. Zostały pobrane badania, pierwsze wyniki spodziewane są jutro (31.03). Od nich zależą dalsze działania głuchołaskiego szpitala.

Z kolei szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana jest temperatura ciała. Obowiązkowo trzeba również wypełnić ankietę dot. stanu swojego zdrowia. Zasada obowiązuje do odwołania.

Opolska policja odnotowała złamanie zasad kwarantanny. - Wyszedł z domu, bo zabrakło mu papierosów - tak tłumaczył się mundurowym 65-latek z Głogówka, który opuścił miejsce przymusowej izolacji. Policja wszczęła w tej sprawie postępowanie. Mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Zgodnie z informacją rzecznik wojewody w regionie w związku z pandemią hospitalizowane są 34 osoby, w kwarantannie przebywa 304 mieszkańców, nadzorem epidemiologicznym objętych pozostaje 365 osób.

Według danych resortu zdrowia w Polsce zarażonych jest 2055 osób. Mamy 31 ofiar śmiertelnych, dzisiaj zmarło 5 chorych.

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 10:45 Raport MZ: 11 nowych przypadków COVID-19 w regionie, mamy też 3 ozdrowieńców W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 221 nowych zakażeniach koronawirusem. Ostatniej doby nie odnotowano przypadku zgonu. Na Opolszczyźnie… » więcej 2020-05-30, godz. 09:00 "Ekologiczne Opole". Nowy program walki z "kopciuchami" z unijnym dofinansowaniem Opolski ratusz pozyskał unijne dofinansowanie na ograniczanie niskiej emisji w mieście i rusza z nowym programem 'Ekologiczne Opole'. W planach jest zlikwidowanie… » więcej 2020-05-30, godz. 08:45 Katarzyna Kukolka-Bogocz nowym pełnomocnikiem PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim - Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę, a praca mnie napędza - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' radna Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-05-30, godz. 07:45 Wkrótce ruszy budowa PSZOK-u w Namysłowie. Punkt będzie prowadził także działalność edukacyjną Wkrótce ruszy budowa punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w gminie Namysłów. To jedna z największych inwestycji zaplanowanych na ten rok przez miejscowy… » więcej 2020-05-30, godz. 06:30 Czwarty etap znoszenia ograniczeń. Od dziś maseczki tylko częściowo obowiązkowe Rozpoczyna się kolejny, czwarty etap znoszenia ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Od dziś (30.05) częściowo zniesiony zostaje obowiązek… » więcej 2020-05-29, godz. 21:15 Raport dnia w regionie: więcej wyzdrowień niż potwierdzonych zakażeń 9 nowych zakażeń koronawirusem i 12 przypadków wyzdrowień - tak przedstawia się piątkowy (29.05) bilans dnia na Opolszczyźnie. W popołudniowym komunikacie Ministerstwo… » więcej 2020-05-29, godz. 20:35 W tym roku Opole przekaże gminie Dąbrowa 1,5 miliona złotych na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych Nie 2 miliony złotych, a 1,5 miliona - tyle Opole przekaże gminie Dąbrowa na wsparcie funkcjonowania placówek oświatowych. Pozostałe 500 tysięcy pomocy finansowej… » więcej 2020-05-29, godz. 19:05 Do tej pory nie stwierdzono koronawirusa wśród pacjentów paczkowskiego ZOL-u Nie potwierdzono do tej pory w testach kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem w paczkowskim ZOL-u. » więcej 2020-05-29, godz. 18:45 Radni odrzucili petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G Rada miasta odrzuciła petycję dotyczącą stworzenia w Opolu strefy wolnej od sieci 5G. Argumentem był fakt, że miasto nie ma podstaw do kwestionowania rozporządzenia… » więcej 2020-05-29, godz. 18:42 Popołudniowy raport MZ bez nowych zakażeń i ofiar śmiertelnych w regionie. 10 kolejnych osób wyzdrowiało W popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Nie ma też kolejnych ofiar śmiertelnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »