Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-03-30, 17:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji

[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
[Obraz Gerd Altmann z Pixabay ]
Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia. Na liście chorujących na covid-19 jest 8 osób z naszego województwa.
Jak ustaliła nasza reporterka: Wczoraj wieczorem (29.03) wyniki testów na obecność koronawirusa otrzymało małżeństwo ze Strzelec Opolskich. Ponad tydzień temu wrócili oni do Polski z Ameryki Południowej, gdzie byli na wycieczce. Wrócili przez Paryż do Warszawy w ramach akcji #LOTdoDomu.

Jak się okazało, na pokładzie samolotu z Paryża do Warszawy były co najmniej dwie osoby zarażone koronawirusem. Po powrocie do domu, małżeństwo z automatu zostało objęte 14-dniową kwarantanną domową. Po kilku dniach u mężczyzny pojawiła się gorączka, potem ból mięśni i pieczenie skóry. Poinformował o tym sanepid, który zlecił wykonanie testów u obojga małżonków, mimo tego, że kobieta nie miała mocnych objawów chorobowych. Wczoraj wieczorem otrzymali oni wyniki badań – pozytywne. Na razie małżonkowie nadal przebywają w domu, są pod opieką medyczną.

Jak ustaliła nasza reporterka, tym samym samolotem, z Paryża do Warszawy wracała także starsza para z powiatu brzeskiego. 26 marca stwierdzono u nich zarażenie wirusem. Kobieta jest leczona w kwarantannie domowej, mężczyzna w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.

Wojewoda opolski informuje, że 8 zarażonych osób to: 3 mężczyzn i 5 kobiet. Dwóch mężczyzn z powiatu strzeleckiego: jeden w średnim wieku, drugi w wieku senioralnym. Trzecim zakażonym pacjentem jest mężczyzna w starszym wieku z powiatu prudnickiego.
Cztery zarażone kobiety pochodzą z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, jedna z powiatu strzeleckiego. Dwie z kobiet z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego są w wieku średnim, dwie następne w wieku senioralnym. Zakażona kobieta z powiatu strzeleckiego jest w wieku średnim. Stan wszystkich ww. osób jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie przebywają na kwarantannie.

Najnowsze dane z Polski wskazują, że liczba zakażonych koronawirusem wynosi 1984. W naszym regionie jest 51 chorych.

Wiadomości z regionu

2020-06-01, godz. 21:00 Raport dnia w regionie: 9 nowych zakażeń koronawirusem i 11 ozdrowień. Kolejny dzień bez ofiar śmiertelnych 9 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 11 ozdrowień potwierdzono dziś (01.06) na Opolszczyźnie. Od początku pandemii COVID-19 w regionie wykryto u 652 osób… » więcej 2020-06-01, godz. 20:20 Opole: cmentarz przy Wrocławskiej wpisany do rejestru zabytków Cmentarz wielowyznaniowy przy ulicy Wrocławskiej w Opolu został wpisany do rejestru zabytków województwa opolskiego. Taki wniosek ponad 10 miesięcy temu do Wojewódzkiego… » więcej 2020-06-01, godz. 20:13 Opole: zderzenie skutera z autem osobowym. Jedna osoba poszkodowana W Opolu przy ulicy Krzanowickiej po godz.16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. Poszkodowany został kierujący jednośladem. » więcej 2020-06-01, godz. 20:00 Przez szpitalne okna "podawali" uśmiech. Doktorzy Clowni wystąpili dla małych pacjentów przed Uniwersyteckim Szpitalem… Tańce, żonglerka i ogromne bańki mydlane - takie atrakcje przygotowali wolontariusze fundacji Dr Clown dla najmłodszych pacjentów i personelu Uniwersyteckiego… » więcej 2020-06-01, godz. 19:42 "Tarcza antykryzysowa działa". Ponad 331 milionów złotych trafiło na Opolszczyznę w ramach tego rządowego wsparcia Ponad 331 milionów złotych przeznaczono do tej pory na pomoc opolskim przedsiębiorcom w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowano o tym podczas konferencji… » więcej 2020-06-01, godz. 19:00 Z myślą o pracujących w Czechach. Zmieniły się godziny otwarcia przejść granicznych w Pietrowicach Głubczyckich i Wiec… Od dziś (01.06) obowiązują nowe godziny otwarcia punktów granicznych w Pietrowicach Głubczyckich oraz Wiechowicach. Przejścia będą otwarte również w weekendy. » więcej 2020-06-01, godz. 18:05 Osadzone z opolskiego aresztu śledczego przygotowały kartki i maskotki z okazji Dnia Dziecka Z okazji Dnia Dziecka osadzone z opolskiego aresztu śledczego przygotowały kartki i maskotki dla podopiecznych Domu Samotnej Matki i Dziecka w Opolu oraz najmłodszych… » więcej 2020-06-01, godz. 18:04 Raport MZ: 178 nowych zakażeń w kraju. 1 przypadek dotyczy Opolszczyzny W popołudniowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 178 nowych zakażeniach w kraju, jeden przypadek dotyczy mieszkańca Opolszczyzny. To oznacza, że od… » więcej 2020-06-01, godz. 17:10 Za trzy lata wiadukt przy Krapkowickiej w Opolu będzie wyższy i szerszy. Miasto podpisało umowę z PKP PLK Do 2023 roku wiadukt przy ulicy Krapkowickiej w Opolu ma być szerszy i wyższy. Według umowy, którą opolski ratusz podpisał z PKP PLK, znikną ograniczenia w ruchu… » więcej 2020-06-01, godz. 16:40 KO wypomina niespełnione obietnice wyborcze Andrzejowi Dudzie. PiS odpowiada: zrealizowane obietnice można by mnożyć Koalicja Obywatelska w Opolskiem rozlicza prezydenta Andrzeja Dudę z obietnic wyborczych. Posłowie Tomasz Kostuś, Witold Zembaczyński i Rajmund Miller na zorganizowanej… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »