Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-02-19, 07:30 Autor: Daniel Klimczak

Nysa: w miejscu przedszkola powstanie... przedszkole, żłobek i mieszkania. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku

Przedszkole nr 8 w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Przedszkole nr 8 w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Nyski magistrat planuje poważne zmiany na ulicy Tkackiej. W miejscu przedszkola numer 8 ma pojawić się nowa placówka połączona ze żłobkiem, a także lokale mieszkalne.
O realizacji tego typu inwestycji mówi się w Nysie od co najmniej kilku lat. Początkowo miała ona być realizowana w formie partnerstwa z prywatnym podmiotem, jednak ostatecznie zdecydowano, że przebudową terenu zajmie się powołany niedawno TBS.

Na parterze kompleksu mieszkalnego ma powstać większe niż dotychczas przedszkole mogące przyjąć około 120 dzieci, a także nowy żłobek, do którego mogłaby uczęszczać setka podopiecznych. Zdaniem burmistrza Kordiana Kolbiarza, inwestycja ma szansę być magnesem przyciągającym do miasta młodych ludzi.

- Centrum miasta potrzebuje świeżej krwi. Nysa potrzebuje ludzi. To, co ściąga nowych mieszkańców do miasta i też zatrzymuje młodych, to jest ta infrastruktura wpływająca na tak zwaną jakość życia, czyli przedszkola, żłobki. Akurat teren, na którym obecnie jest przedszkole nr 8 jest terenem bardzo dużym, terenem, który w planie miejscowym jest terenem pod zabudowę mieszkaniową - wskazuje.

Plany zakładają budowę w pierwszej kolejności części przedszkolno-żłobkowej, a dopiero po jej zakończeniu, wyburzenie obecnego budynku przedszkola.

Miasto chce, by inwestycja ruszyła jeszcze jesienią, a najdalej na wiosnę przyszłego roku, tak by całość została zakończona w ciągu kolejnych dwóch lat. Dodajmy, że planowany kompleks ma nawiązywać wyglądem do znajdujących się w tym miejscu przedwojennych kamienic.
Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2020-03-30, godz. 20:45 Działania opolskiej policji nie ograniczają się tylko do pandemii. Sporo pracy mają funkcjonariusze drogówki oraz krym… Działania związane z pandemią koronawirusa nie zwalniają policjantów z dotychczasowych obowiązków. Od początku roku kryminalni wszczęli ponad tysiąc spraw z podejrzeniem… » więcej 2020-03-30, godz. 20:06 RAPORT DNIA: 3 nowe zakażenia w regionie. Bilans poniedziałku to 11 nowych przypadków. W regionie mamy 54 osoby chore na… Kolejne trzy osoby z pozytywnym testem na obecność koronawirusa w regionie. Ministerstwo zdrowia w wieczornym raporcie poinformowało na twitterze, że łączna liczba… » więcej 2020-03-30, godz. 19:30 Instytucje pomocy społecznej w Prudniku z dostawą środków ochrony indywidualnej Lepsze będzie zabezpieczenie przed koronawirusem w Domach Pomocy Społecznej podległych powiatowi prudnickiemu. Braki w środkach ochrony osobistej uzupełnione zostaną… » więcej 2020-03-30, godz. 18:37 Kwarantanna na jednym z oddziałów szpitala w Głuchołazach Kwarantannę wprowadzono na oddziale psychiatrii szpitala w Głuchołazach. Powodem jest wystąpienie koronawirusa? » więcej 2020-03-30, godz. 18:15 Pożar pozbawił rodzinę domu. Z pomocą przyszła gmina Nad ranem spalił się dom we wsi Olbrachcice w gminie Biała. Gdy wybuchł ogień przebywało w nim pięć osób, w tym troje dzieci. Wszystkim domownikom udało się opuścić… » więcej 2020-03-30, godz. 17:25 Chcesz wejść do USK? Trzeba wypełnić ankietę i poddać się podstawowym badaniom Szukający pomocy w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, a także pracownicy muszą liczyć się z nowymi zasadami wstępu do lecznicy. Na miejscu każdemu sprawdzana… » więcej 2020-03-30, godz. 17:00 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie. Chorzy są w dobrym stanie, nie wymagają hospitalizacji Mamy 79 nowych przypadków zakażenia, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało po godzinie 14.50 na Twiterze ministerstwo zdrowia… » więcej 2020-03-30, godz. 16:36 Wynajął dom, żeby w dużym pokoju uprawiać marihuanę Mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla wynajął dom w Rydułtowach na Śląsku i w dużym pokoju urządził plantację marihuany. Wpadł w ręce policjantów, dzięki wspólnej akcji… » więcej 2020-03-30, godz. 16:30 Chętni uczniowie zmierzyli się z próbnym egzaminem ósmoklasisty online w domu W związku z pandemią koronawirusa po raz pierwszy w historii próbny egzamin ósmoklasisty przeniósł się do internetu. Uczniowie swoje zmagania rozpoczęli od języka… » więcej 2020-03-30, godz. 15:30 Triduum bez udziału wiernych. Nie będzie także święcenia pokarmów. To treść nowego dekretu biskupa opolskiego Liturgie Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej w diecezji opolskiej odbędą się bez udziału wiernych. Dekret w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia wydał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »