Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-30, 15:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Żłobek w Prószkowie oddany do użytku. "Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców"

Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Oficjalnie otwarto Żłobek Publiczny w Prószkowie. Od 3 lutego do placówki będzie uczęszczać 32 dzieci. Koszt utworzenia żłobka to 4 miliony 500 tysięcy złotych, z czego 960 tysięcy pochodzi z programu Maluch Plus.
- Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Prószkowa - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Jak pojawiła się sugestia, że będziemy budować żłobek, to rozpoczęliśmy od poszukiwania miejsca. Zastanawialiśmy się, czy zaadaptować stare, istniejące już obiekty, czy budować od nowa. Po analizie padła decyzja, że budujemy żłobek od podstaw. Po 107 dniach oddajemy żłobek.

W latach 2016-2019 w ramach programu Maluch Plus skierowano na Opolszczyznę 28 milionów złotych. - To pozwoliło utworzyć ponad 1300 miejsc opieki dla dzieci - dodaje Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Rodzice są bardziej odciążeni, to dla nich są tworzone korzystne warunki przy żłobkach, aby mogli powrócić na rynek pracy. Jest to także satysfakcja dla samorządu lokalnego, że udało się takie miejsce stworzyć. Dzisiaj odnotujemy kolejny sukces na Opolszczyźnie - mówi wojewoda.

- Zainteresowanie placówką jest ogromne, na ten moment mamy już rezerwacje na wiosnę i jesień - dodaje Joanna Borys, dyrektor Publicznego Żłobka w Prószkowie. -Standardowo na każdą grupę mamy dwie opiekunki plus pani pomagająca. Dodatkowo obsługa gospodarcza, czyli kuchnia, bo mamy swoją. Posiadamy też swoją pralnię, więc rodzice są odciążeni na przykład z pościelą. Metrażowo też jesteśmy przygotowani na większą liczbę dzieci.

- Mamy już w tym roku kolejne wnioski o dofinansowanie na otwarcie kolejnych placówek w naszym regionie - dodaje wojewoda.
Krzysztof Cebula
Adrian Czubak
Joanna Borys

Wiadomości z regionu

2021-05-11, godz. 21:00 Raport dnia: 85 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. W regionie zmarło 11 chorych [INFOGRAFIKA] 85 zakażeń koronawirusem i śmierć 11 chorych potwierdzono dziś (11.05) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3098… » więcej 2021-05-11, godz. 19:00 Namysłów chce ograniczyć hałas w centrum miasta. Pomóc w tym mają przeszkody na drodze i zmieniona organizacja r… Namysłowski magistrat chce zniechęcić kierowców do zbyt szybkiej jazdy w ścisłym centrum miasta. Pomóc w tym ma zmieniona organizacja ruchu i dodatkowe… » więcej 2021-05-11, godz. 18:15 Wóz za ponad milion zastąpi 36-letni samochód, który nadal służy zawodowym strażakom Milion 200 tysięcy złotych ma kosztować nowy ciężki wóz bojowy, który stanie w garażu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-05-11, godz. 18:00 Zasiali łąkę kwietną i do tego samego namawiają innych Łąka kwietna, lekcje dla dzieci o owadach i gigantyczna kolorowanka na ścianie przystanku autobusowego powstały w Gąsiorowicach, w gminie Jemielnica. Wszystko… » więcej 2021-05-11, godz. 17:30 Brzeżanie nie chcą odpracowywać długów mieszkaniowych. Łączna wartość niezapłaconych czynszów w mieście to… Mieszkańcy Brzegu coraz rzadziej decydują się odrabiać czynszowe długi. W efekcie spółka zarządzająca mieniem komunalnym, która przed laty tworzyła… » więcej 2021-05-11, godz. 17:20 Opole: kolizja na ulicy Strzeleckiej. Nie ma już utrudnień Do tego zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania Strzeleckiej z ulicą Morcinka. Osobowy opel zderzył się z dostawczym iveco. » więcej 2021-05-11, godz. 16:55 Powrót do szkół bez kartkówek i sprawdzianów w pierwszym tygodniu. "Uczniowie mają czuć się bezpiecznie i swob… Tydzień temu do szkolnych ławek wrócili najmłodsi uczniowie podstawówek z klas I-III. W poniedziałek 17 maja wrócą z kolei uczniowie starszych klas oraz… » więcej 2021-05-11, godz. 13:45 Na Opolszczyźnie szukają skamieniałości prehistorycznych zwierząt. Tym razem nie w Krasiejowie, a w Kocurach. "Przyjeżdżamy… Kocury koło Dobrodzienia stały się 'kopalnią' odkryć paleontologów. Badacze po raz kolejny zawitali do tej miejscowości i poszukują nowych szczątków… » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: strażacy od rana usuwają zniszczenia wywołane silnym wiatrem Mocno wieje w stolicy regionu. Do godziny 13.00 strażacy otrzymali trzy zgłoszenia, które spowodowane były silnym wiatrem. » więcej 2021-05-11, godz. 13:40 Opole: zaginął Daniel Paluch. Policja prosi o pomoc Policjanci z Opola poszukują 22-letniego Daniela Palucha. Mężczyzna 6 maja wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie powrócił. Nie nawiązał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »