Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-30, 15:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Żłobek w Prószkowie oddany do użytku. "Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców"

Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Oficjalnie otwarto Żłobek Publiczny w Prószkowie. Od 3 lutego do placówki będzie uczęszczać 32 dzieci. Koszt utworzenia żłobka to 4 miliony 500 tysięcy złotych, z czego 960 tysięcy pochodzi z programu Maluch Plus.
- Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Prószkowa - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Jak pojawiła się sugestia, że będziemy budować żłobek, to rozpoczęliśmy od poszukiwania miejsca. Zastanawialiśmy się, czy zaadaptować stare, istniejące już obiekty, czy budować od nowa. Po analizie padła decyzja, że budujemy żłobek od podstaw. Po 107 dniach oddajemy żłobek.

W latach 2016-2019 w ramach programu Maluch Plus skierowano na Opolszczyznę 28 milionów złotych. - To pozwoliło utworzyć ponad 1300 miejsc opieki dla dzieci - dodaje Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Rodzice są bardziej odciążeni, to dla nich są tworzone korzystne warunki przy żłobkach, aby mogli powrócić na rynek pracy. Jest to także satysfakcja dla samorządu lokalnego, że udało się takie miejsce stworzyć. Dzisiaj odnotujemy kolejny sukces na Opolszczyźnie - mówi wojewoda.

- Zainteresowanie placówką jest ogromne, na ten moment mamy już rezerwacje na wiosnę i jesień - dodaje Joanna Borys, dyrektor Publicznego Żłobka w Prószkowie. -Standardowo na każdą grupę mamy dwie opiekunki plus pani pomagająca. Dodatkowo obsługa gospodarcza, czyli kuchnia, bo mamy swoją. Posiadamy też swoją pralnię, więc rodzice są odciążeni na przykład z pościelą. Metrażowo też jesteśmy przygotowani na większą liczbę dzieci.

- Mamy już w tym roku kolejne wnioski o dofinansowanie na otwarcie kolejnych placówek w naszym regionie - dodaje wojewoda.
Krzysztof Cebula
Adrian Czubak
Joanna Borys

Wiadomości z regionu

2020-11-24, godz. 16:00 Za szybko lub na podwójnym gazie. Kluczborscy policjanci zatrzymali w weekend 5 praw jazdy 5 kierowców straciło prawo jazdy w miniony weekend na kluczborskich drogach. » więcej 2020-11-24, godz. 15:45 Opole: motocyklista zderzył się z samochodem osobowym Do tego zdarzenia doszło na ulicy Budowlanych przed godziną 14. Poszkodowany został kierujący motocyklem. » więcej 2020-11-24, godz. 15:15 Opole: restauracje gotowe są na przyjmowanie zamówień świątecznych. Na klientów liczą też rękodzielnicy i cuk… Barszcz czerwony, uszka czy panierowany karp. Opolanie mogą już składać zamówienia na dania świąteczne. Dla wielu restauracji to jedyna możliwość odrobienia… » więcej 2020-11-24, godz. 15:00 Poseł Witold Zembaczyński żąda wyjaśnień od wojewody opolskiego w sprawie szpitala w Korfantowie. Atakuje również… - Nie ma mojej zgody, na to, aby straty finansowe spowodowane przystosowaniem szpitala w Korfantowie do leczenie pacjentów 'covidowych' zostały pokryte z budżetu… » więcej 2020-11-24, godz. 14:45 Promil alkoholu, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i koniec jazdy na ogrodzeniu. Policja zatrzymała 30-latka w Łub… Jazdę pod wpływem alkoholu zakończył na ogrodzeniu w Łubnianach. Wczoraj (23.11) wieczorem policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który jechał… » więcej 2020-11-24, godz. 13:45 Zaatakował osobę niepełnosprawną. Teraz najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie Dokonał rozboju na mężczyźnie z niepełnosprawnością. Mowa o 31-letnim mieszkańcu powiatu brzeskiego, który został zatrzymany przez opolskich policjantów… » więcej 2020-11-24, godz. 13:30 Marszałek zapłaci blisko 2 mln złotych za adaptację szpitala w Korfantowie. "Remont poprawił warunki pobytowe dla… Opolski urząd marszałkowski prawdopodobnie zapłaci blisko 2 mln (1,9) złotych za dostosowanie Opolskiego Centrum Rehabilitacji w Korfantowie do leczenia chorych… » więcej 2020-11-24, godz. 13:00 Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej i 91. Batalionu Logistycznego z Komprachcic wspierają siedem DPS-ów i… Żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej i 91. Batalionu Logistycznego z Komprachcic zostali skierowani do wsparcia DPS-ów i zakładów opiekuńczo-leczniczych… » więcej 2020-11-24, godz. 11:29 Głubczycki "Rolniczak" w ramach programu Erasmus plus realizuje kolejny międzynarodowy projekt Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Głubczycach w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie 'Etyka w komunikacji' w ramach programu… » więcej 2020-11-24, godz. 11:06 Raport MZ: ponad 10 tysięcy zakażeń w kraju, z czego 512 w województwie opolskim. Zmarło ponad pół tysiąca os… Ostatniej doby w kraju odnotowano 10 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 512 na Opolszczyźnie. Zmarło kolejnych 55 osób… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***