Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-30, 15:10 Autor: Monika Matuszkiewicz

Żłobek w Prószkowie oddany do użytku. "Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców"

Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Żłobek w Prószkowie oddano do użytku [fot.M.Matuszkiewicz]
Oficjalnie otwarto Żłobek Publiczny w Prószkowie. Od 3 lutego do placówki będzie uczęszczać 32 dzieci. Koszt utworzenia żłobka to 4 miliony 500 tysięcy złotych, z czego 960 tysięcy pochodzi z programu Maluch Plus.
- Jest to inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Prószkowa - mówi Krzysztof Cebula, burmistrz Prószkowa. - Jak pojawiła się sugestia, że będziemy budować żłobek, to rozpoczęliśmy od poszukiwania miejsca. Zastanawialiśmy się, czy zaadaptować stare, istniejące już obiekty, czy budować od nowa. Po analizie padła decyzja, że budujemy żłobek od podstaw. Po 107 dniach oddajemy żłobek.

W latach 2016-2019 w ramach programu Maluch Plus skierowano na Opolszczyznę 28 milionów złotych. - To pozwoliło utworzyć ponad 1300 miejsc opieki dla dzieci - dodaje Adrian Czubak, wojewoda opolski. - Rodzice są bardziej odciążeni, to dla nich są tworzone korzystne warunki przy żłobkach, aby mogli powrócić na rynek pracy. Jest to także satysfakcja dla samorządu lokalnego, że udało się takie miejsce stworzyć. Dzisiaj odnotujemy kolejny sukces na Opolszczyźnie - mówi wojewoda.

- Zainteresowanie placówką jest ogromne, na ten moment mamy już rezerwacje na wiosnę i jesień - dodaje Joanna Borys, dyrektor Publicznego Żłobka w Prószkowie. -Standardowo na każdą grupę mamy dwie opiekunki plus pani pomagająca. Dodatkowo obsługa gospodarcza, czyli kuchnia, bo mamy swoją. Posiadamy też swoją pralnię, więc rodzice są odciążeni na przykład z pościelą. Metrażowo też jesteśmy przygotowani na większą liczbę dzieci.

- Mamy już w tym roku kolejne wnioski o dofinansowanie na otwarcie kolejnych placówek w naszym regionie - dodaje wojewoda.
Krzysztof Cebula
Adrian Czubak
Joanna Borys

Wiadomości z regionu

2022-07-06, godz. 15:00 OCO ma nowoczesny aparat do znieczuleń dzięki współpracy z wojewodą. "Skorzystają wszyscy pacjenci, bo leczymy k… Nowy aparat do znieczuleń trafił na wyposażenie Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Urządzenie jest bardzo nowoczesne, ma wszystkie funkcje dostępne obecnie… » więcej 2022-07-06, godz. 15:00 Remont nawierzchni na obwodnicy północnej Opola. Ale prace będą prowadzone wieczorem Kierowców czekają utrudnienia w ruchu na obwodnicy północnej Opola. Według zapowiedzi Miejskiego Zarządu Dróg dzisiaj (6.07) o godzinie 19.00 rusza remont… » więcej 2022-07-06, godz. 13:00 Raport MZ: ponad 4 tysiące zakażeń koronawirusem w Polsce w minionym tygodniu 4163 zakażeń koronawirusem i 16 zgonów wśród zarażonych odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje, że 556 to infekcje ponowne… » więcej 2022-07-06, godz. 10:41 25 lat temu Wielka Woda zaczęła zalewać Opolszczyznę. "Dzisiaj mieszkańcy są bezpieczni, będą też dalsze inwe… Dokładnie 25 lat temu Powódź Tysiąclecia dotarła do województwa opolskiego. 6 lipca 1997 roku woda zalała pierwsze miasteczka, a wieczorem w Opolu ogłoszono… » więcej 2022-07-06, godz. 10:07 Marszałek Sejmu RP odwiedzi Opolszczyznę Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP w sobotę (9.07) odwiedzi Opolszczyznę. Informację tę przekazał w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:55 Rusza letnia ofensywa Prawa i Sprawiedliwości. "To przede wszystkim wyjście do ludzi, spotkania z ludźmi" Województwo opolskie zostało podzielone na trzy części, każda z nich ma swojego pełnomocnika. Za Opole i powiat opolski odpowiada wojewoda opolski Sławomir… » więcej 2022-07-06, godz. 08:15 Własny kąt dla policjantów. W Turawie powstanie posterunek Gmina Turawa przekazała grunty pod budowę posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali wójt Dominik Pikos oraz Komendant Wojewódzki Policji… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Pobyt uchodźców w opolskich akademikach będzie finansowany do końca wakacji. Jest decyzja wojewody Wojewoda opolski wydał decyzję o przedłużeniu do końca wakacji finansowania zbiorowych miejsc pobytu uchodźców w naszym regionie. To oznacza, że obywatele… » więcej 2022-07-06, godz. 07:30 Kolejny fragment byczyńskich murów przechodzi renowację. Do prowadzenia jakichkolwiek prac potrzeba dotacji Ruszyła renowacja kolejnego odcinka zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Tym razem chodzi o około 40 metrów obwarowań i Wieżę Zachodnią, tzw. Niemi… » więcej 2022-07-06, godz. 07:00 Truskawki w góralskim wydaniu. Akcja Radia Opole w gminie Skoroszyce [ZDJĘCIA, FILM] Aleja lipowa w centrum, na obrzeżach pola truskawkowe - tak prezentuje się Sidzina w gminie Skoroszyce, gdzie dziś dotarła wakacyjna akcja Radia Opole i NTO… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »