Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-01-25, 19:30 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: coraz mniej chętnych do pracy za murami więzienia

Coraz mniej chętnych do pracy za murami więzienia [fot. A. Pospiszyl]
Coraz mniej chętnych do pracy za murami więzienia [fot. A. Pospiszyl]
Coraz więcej służb mundurowych narzeka na brak ludzi do pracy. Do trwającego od lat problemu nieobsadzonych stanowisk w policji doszła kolejna formacja – Służba Więzienna. Sytuacja na razie nie jest groźna, ale jeśli nie będzie chętnych do wstąpienia w szeregi, to za jakiś czas może być problem z zapewnienie bezpieczeństwa w więzieniach.
- Mamy coraz większe problemy kadrowe – mówi Andrzej Tesarewicz, dyrektor Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich.

– W Strzelcach mamy akurat niedobór i w jednym, i w drugim zakładzie. Brakuje nam tych ludzi, raz więcej, raz mniej. Aktualnie mamy 6-8 wakatów. Kolejne osoby odchodzą na zaopatrzenie emerytalne, więc będziemy potrzebować tej kadry młodych kandydatów.

Dwa zakłady karne znajdujące się w Strzelcach Opolskich zabezpieczają odsiadywanie kary prawie 2 tysiącom osadzonych i aresztowanych łącznie w trzech placówkach: dwóch strzeleckich więzieniach i areszcie w Kędzierzynie-Koźlu.

Kandydat do pracy w Służbie Więziennej musi mieć wykształcenie średnie i dobry stan zdrowia. Na początek pracy może zarobić ok. 3 tysięcy złotych na rękę.
Andrzej Tesarewicz

Wiadomości z regionu

2020-05-30, godz. 16:40 Kolizja na Oleskiej w Opolu z udziałem nietrzeźwego kierowcy Jak informuje opolska policja, kierowca osobowej skody zignorował czerwone światło i wjechał w inny, prawidłowo jadący pojazd. » więcej 2020-05-30, godz. 16:00 Nyski MZK przywraca możliwość zakupu biletów u kierowcy Kolejny etap odmrażania nyskiej komunikacji miejskiej. Od poniedziałku (01.06) przewoźnik zniesie ograniczenia dotyczące zakupu biletów. » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Uwaga spacerowicze, kleszcze atakują! "Nie kręcimy nim, nie ściskamy i nie wyciągamy palcami" Są maleńkie, ale bardzo groźne - mowa o kleszczach, które w tym roku mocno atakują. Spotkać możemy je nie tylko w lasach, ale również w parkach, na łąkach czy… » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 W nyskim "Mechaniku" powstanie branżowa szkoła II stopnia. Jej absolwenci będą mogli pójść na studia Nyski 'Mechanik' rozszerzy ofertę edukacyjną. Od nowego roku szkolnego, będzie tam funkcjonować 2-letnia branżowa szkoła II stopnia. » więcej 2020-05-30, godz. 15:00 "Bezpieczny Senior na Drodze", czyli bezpłatny kurs doszkalający dla kierowców po sześćdziesiątce Starsi mieszkańcy stolicy regionu będą mogli odświeżyć sobie przepisy ruchu drogowego i pod okiem instruktora poćwiczyć jazdę samochodem w praktyce. W czerwcu… » więcej 2020-05-30, godz. 13:45 Nowi księża w diecezji opolskiej. Za nami święcenia w kilku miejscach Diecezja opolska ma od dziś (30.05) czterech nowych kapłanów. Późnym popołudniem liczba ta wzrośnie do siedmiu. Jak co roku w przededniu Uroczystości Zesłania… » więcej 2020-05-30, godz. 13:15 Trwają prace nad nowym statutem powiatu nyskiego. Obecny ma być nieprecyzyjny Powiat nyski będzie miał nowy statut. Jego opracowaniem zajmie się wyłoniona podczas wczorajszej (29.05) sesji 6-osobowa grupa radnych. » więcej 2020-05-30, godz. 13:00 Po 30 latach do Kędzierzyna-Koźla wraca kształcenie w branży kolejowej. "Już teraz zapotrzebowanie na kolejarzy zgłosiło… Miłośnicy kolei będą mogli kształcić się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gdzie od września uruchomiony będzie kierunek technik transportu k… » więcej 2020-05-30, godz. 11:45 "Długo na to czekałem" kontra "to nie jest dobry pomysł" - opolanie o częściowym zniesieniu obowiązku noszenia maseczek Po ponad półtora miesiąca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania ust i nosa w otwartej przestrzeni publicznej pod warunkiem, że możemy zachować dwa metry odstępu… » więcej 2020-05-30, godz. 11:30 Wirtualny Dzień Dziecka przed Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Opolu Z okazji Dnia Dziecka Fundacja „Dr Clown” rusza z wirtualną terapią śmiechem. Uruchamia „Śmiechofon” umożliwiający małym pacjentom w szpitalach indywidualne spotkania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »