Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-11-13, 07:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Czworaczki z Kadłuba przeprowadziły się do nowego, większego mieszkania. Remont zorganizowała gmina

Czworaczki z Kadłuba przeprowadziły się do nowego, większego mieszkania [fot. A. Pospiszyl]
Czworaczki z Kadłuba przeprowadziły się do nowego, większego mieszkania [fot. A. Pospiszyl]
Czworaczki z Kadłuba przeprowadziły się do nowego, większego mieszkania [fot. A. Pospiszyl]
Czworaczki z Kadłuba przeprowadziły się do nowego, większego mieszkania [fot. A. Pospiszyl]
Czworaczki z Kadłuba pod Strzelcami Opolskimi, które przyszły na świat w marcu ubiegłego roku, rosną jak na drożdżach. Dziewczynki potrzebuję dużo uwagi, ale też miejsca. Kilka dni temu rodzina wprowadziła się do wyremontowanego przez gminę mieszkania. Dzieci mają dla siebie dwa pokoje, kolejne zajmują rodzice oraz dziadek. Lokal jest na parterze, więc nie ma problemu z wnoszeniem wózków, tak jak do tej pory, gdy rodzina mieszkała na piętrze.
- Logistyka wokół jednego dziecka jest spora, a przy czwórce to musimy się naprawdę nabiegać – mówi Martina Widera, mama Wiktorii, Mai, Olivii i Julii. - Rano wstajemy o godzinie 4.50, bo moje dzieci dłużej nie śpią. Zanim wyjedziemy do żłobka, to czasem któraś ma siku, kupkę, któraś chce pić albo paluszka. No i wyjeżdżamy o 6.55. Oddajemy dzieci i ja idę do pracy do godziny dwunastej, mąż idzie do pracy do szesnastej. To zawsze ja odbieram dzieci ze żłobka, zawsze muszę mieć kogoś, to jest problematyczne, że albo musi być mama, albo sąsiadki. Dzieci są jeszcze za małe, nie rozumieją jak mówię: idź przy mamie, trzymaj się za rączkę. Po prostu to jeszcze nie ten wiek.

Rodzina od początku mieszkała w Kadłubie i nie wyobraża sobie przeprowadzki do innej miejscowości.

- Chcieliśmy pomóc młodym rodzicom tych 4 pięknych dziewczynek, dlatego szukaliśmy sposobu, żeby mieli w Kadłubie odpowiednie mieszkanie – mówi Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich. - To trwało długo, ponieważ ta przestrzeń mieszkalna na parterze była zajęta przez najemców, były tu też biura nadleśnictwa. Trzeba było wyprowadzić nadleśnictwo, trzeba było zaproponować tym byłym najemcom takie mieszkanie, na które oni wyrażają zgodę. Ale efekt jest bardzo zadowalający i myślę, że dziewczynki będą tu szczęśliwe.

W remont lokalu włączyła się również firma Kronospan, choć lwią część kosztów pokrył samorząd. Teraz rodzina Widerów zajmuje parter domu, w którym znajdują się jeszcze dwa mieszkanie. Jedno z nich gmina zamierza w najbliższym czasie wyremontować, aby mogli się tam wprowadzić kolejni lokatorzy.
Martina Widera
Tadeusz Goc

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 16:00 W Babicach koło Baborowa uczczono pamięć pomordowanych w Hucie Pieniackiej W Babicach w powiecie głubczyckim odbyły się dziś (22.02) uroczystości ku czci ponad tysiąca Polaków pomordowanych 28 lutego 1944 roku w Hucie Pieniackiej przez… » więcej 2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »