Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-18, 17:45 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Zbuduj domek dla nietoperza albo posadź malwę pod oknem

Gospodynie miejskie rozdają sadzonki malw [fot. archiwum KGM]
Gospodynie miejskie rozdają sadzonki malw [fot. archiwum KGM]
Malwy [fot. archiwum KGM]
Malwy [fot. archiwum KGM]
Budowanie domków dla sów, nietoperzy i owadów oraz wymiana sadzonek kwiatów to przyrodnicza oferta Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu na najbliższy weekend. W sobotę (21.09) będzie można wziąć udział w budowie domków dla nietoperzy. To zajęcia dla całych rodzin połączone z wykładem o życiu tych zwierząt. W niedzielę przygotowano kolejną akcję dla miłośników roślin.
- Po raz trzeci zapraszamy do udziału w akcji „Choć poMalwuj swój świat” – mówi Ewa Pietruszewska z Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu. - Będziemy znowu rozdawać sadzonki malw mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla. Zapraszamy do naszej pracowni Się Tworzy na ul. Reymonta na osiedlu Blachownia już w tę niedzielę. Oprócz tego pierwszy raz w Kędzierzynie-Koźlu organizujemy wymianę roślin doniczkowych, więc zapraszamy ze wszystkim zielonym, co tam macie – z sadzonkami, ze szczepkami, nie muszą być ukorzenione. Po prostu będziemy się wymieniać tym, co mamy w domu, czego mamy za dużo.

Chętni do otrzymania sadzonek malw czy wymianę roślin są zaproszeni do pracowni od godziny 16:00. W tym samym miejscu, w kolejną sobotę (28.09) odbędzie się trzecie spotkanie związane z budową domków dla zwierząt. Tym razem powstawać będą tymczasowe schronienia dla pachnicy dębowej. Warsztaty prowadzi fundacja Wiedzieć Więcej przy wsparciu fundacji Cemex.
Ewa Pietruszewska

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 08:15 Uroczystości związane z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia odbędą się także w Prudniku Wyniesienie na ołtarze Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci także Prudnik. Zakończenie procesu jego beatyfikacji ogłosił niedawno pap ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:41 PKW podała oficjalne wyniki wyborów do sejmu. 5 mandatów dla PiS, 4 dla KO, po jednym dla SLD, PSL i MN - tak wybrała ... Prawo i Sprawiedliwość (43,59%), Koalicja Obywatelska (27,40%), SLD (12,56%), PSL/Kukiz15 (8,55%) i Konfederacja (6,81%) - to pięć ugrupowań, które w nowej ka ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:30 Areszt dla zabójcy z Charbielina. Bratobójstwo następstwem rodzinnego konfliktu, który trwał do dłuższego czasu Podejrzany o zabójstwo w Charbielinie pod Głuchołazami usłyszał prokuratorskie zarzuty. Arkadiusz S. w miniony piątek, w południe postrzelił swojego brata, by ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:45 Uczniowie podstawówki z Głuchołaz wygrali w konkursie "uDOSTĘPniacze" Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie 'uDOSTĘPniacze'. Brali w nim uczniowie ze 100 s ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:01 Frekwencja wzrosła o 10 punktów procentowych, ale nadal jest najniższa w kraju W wyborach parlamentarnych frekwencja w województwie opolskim wyniosła 52,91%. To najsłabszy wynik w kraju. Przypomnijmy, w całej Polsce frekwencja wyborcza w ... » więcej 2019-10-14, godz. 19:00 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 18:15 Ryszard Wilczyński ponownie z mandatem posła. "Wynik naszych kandydatów do senatu budzi szacunek" - Jesteśmy tą reprezentacją Koalicji Obywatelskiej, która w całości odnawia mandaty, bo Leszek Korzeniowski już nie kandydował. To praca kandydatów od miejsca ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:52 Tomasz Kostuś zadowolony ze swojego wyniku, ale rozczarowany poparciem dla PiS Tomasz Kostuś zdobył ponad 17 tysięcy głosów i ten wynik daje mu miejsce w sejmie. Jednak polityk Koalicji Obywatelskiej podkreśla, że jest rozczarowany wynik ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »