Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-13, 17:15 Autor: Katarzyna Doros

Mieszkaniec Opola oszukany przez biuro podróży? To sprawdza policja [INTERWENCJA]

Grecja [fot. J. Chochulski]
Grecja [fot. J. Chochulski]
Kacper Duniewicz z Opola w biurze podróży K-Travel Opolanin zapłacił prawie 5 tysięcy złotych za wycieczkę do Grecji. Problem w tym, że rezerwacja nigdy nie została opłacona przez pośrednika. A pan Kacper zamiast udać się na słoneczne wakacje, musiał wybrać się na policję.
- Wylot był zaplanowany dziś (13.09) rano. Z panią Katarzyną z biura Opolanin nie można się skontaktować, mimo, że jeszcze w poniedziałek zapewniała, że wszystko jest w porządku - mówi Kacper Dunkiewicz. - Zgłosiłem się do biura podróży Retman, które było oficjalnym biurem wykupującym wycieczkę, ponieważ wycieczka była organizowana przez biuro Grekos. Dowiedziałem się, że tak naprawdę, gdy w czerwcu przyszedłem do tej pani, żeby potwierdzić rezerwację, to okazało się, że pieniądze z tej rezerwacji wstępnej nigdy tam nie dotarły, a przez najbliższe dwa miesiące ta pani nadal od nas zbierała pieniądze, całą resztę kwot, czyli 4700 złotych i nie przekazała ich organizatorowi wycieczki. Tak naprawdę brała to z założeniem nie oddania, bo już wtedy nie było miejsc na tą wycieczkę.

- Rok temu byliśmy na wakacjach z tego samego biura. Zadowoleni z usług, ponownie zdecydowaliśmy się na wykupienie wycieczki - dodaje mężczyzna.

Podkom. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu potwierdza, że do opolskich policjantów wczoraj (12.09) zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie w tej sprawie. - Chodzi tutaj o przywłaszczenie ponad 4,5 tysiąca złotych. Według tej osoby, pracownik obsługujący płatności różnego rodzaju biur podróży miał te środki przywłaszczyć. A my teraz wyjaśniamy okoliczności całego zdarzenia, czy faktycznie doszło do przestępstwa, czy zostały pokrzywdzone jakieś inne osoby i czy też biura podróży, które są obsługiwane przez tą osobę mają wiedzę, że coś takiego się dzieje.

Nie udało nam się skontaktować z właścicielką biura. Do tematu będziemy wracać.
Kacper Duniewicz
podkom. Karol Brandys

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »