Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 11:15 Autor: Witold Wośtak

Los kluczborskiego "Blaszaka" jest przesądzony. Na miejscu pawilonu stanie market spożywczy z dużym parkingiem

Blaszak w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Blaszak w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zniknie tak zwany Blaszak z centrum Kluczborka. Spółdzielnia mieszkaniowa "Przyszłość" sprzeda pawilon handlowo-usługowy z 1979 roku za ponad 3 miliony złotych.
Decyzja o sprzedaży zapadła w 2016 roku podczas walnego zgromadzenia, a teraz zawarto przedwstępną umowę z niemiecką siecią marketów spożywczych. Przy ulicy Grunwaldzkiej będzie więc sklep i 80 miejsc parkingowych, dostępnych dla mieszkańców również po zamknięciu marketu.

Decyzja spółdzielni wynika z fatalnego stanu pawilonu.

- Szczególnie dach stanowi już zagrożenie - mówi Dariusz Mikietyński, główny księgowy spółdzielni. - Koszty utrzymania budynku są tak wysokie, że nie pokrywają przychodów. Mamy coraz mniej najemców - u góry jest już praktycznie pusto. U dołu działa jeszcze kilka sklepów, utrzymują się również gabinety lekarskie, ale i tak ponosimy straty. Nie ma więc potrzeby trzymać go dalej, tym bardziej, że szacunkowy koszt remontu sięga kilku milionów złotych.

Mieszkańcy mają podzielone zdanie na temat wyburzenia "Blaszaka".

Część zwraca uwagę, że mieszkańcy sąsiednich bloków będą mieć blisko do sklepu. Jak przekonuje jeden z mężczyzn, Kluczbork zyska na zmianie, bo "Blaszak" jest nieremontowany, a stoi w centrum miasta. Jedna z mieszkanek wolałaby pozostanie pawilonu, bo wiele osób wciąż prowadzi tam swoją działalność typu kosmetyczka, fryzjer czy gabinet lekarski.

W grudniu najemcy otrzymają trzymiesięczne wypowiedzenia, więc do końca marca będą zobowiązani opuścić "Blaszak".

Więcej o tym temacie w dzisiejszym magazynie Reporterskie tu i teraz.
Dariusz Mikietyński
Mieszkańcy Kluczborka

Wiadomości z regionu

2020-09-26, godz. 06:00 Znikną bramki poboru opłat na autostradzie A4 w woj. opolskim. W Polsce będzie działał system e-Toll Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa przygotowują wprowadzenie nowego sposobu poboru opłat za przejazd autostradą dla pojazdów lekkich… » więcej 2020-09-25, godz. 21:45 Koronawirus w regionie: 4 placówki oświatowe pracują zdalnie, w 8 nauka jest prowadzona hybrydowo Na Opolszczyźnie 4 placówki oświatowe pracują zdalnie, z kolei w 8 edukacja jest prowadzona w systemie hybrydowym. Jak poinformował dzisiaj (25.09) Michał… » więcej 2020-09-25, godz. 21:00 Raport dnia: rekordowa liczba zakażeń w kraju - 1587. W regionie zachorowało 38 mieszkańców, zmarła 1 osoba Do 2206 wzrosła liczba zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś (25.09) 38 nowych zachorowań w regionie i śmieć… » więcej 2020-09-25, godz. 21:00 "Dzień dobry pani magister...". Farmaceuci obchodzą swoje święto To zawód zaufania społecznego, kojarzony z kitlem i aptekarską dokładnością, wymagający ogromnej wiedzy i empatii. Dziś (25.09) przypada Światowy Dzień… » więcej 2020-09-25, godz. 20:30 Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego pracuje nad wdrażaniem strategii dla młodych i Opolskim Kongresem… Nawiązanie współpracy z departamentami urzędu marszałkowskiego, debata nad wprowadzaniem strategii dla młodych i ustalenie współpracy ze Związkiem Młodzieży… » więcej 2020-09-25, godz. 19:15 Opolska młodzież tym razem nie na ulicach, a w szkołach dołączyła do strajku o sprawiedliwość klimatyczną Tym razem nie na ulicach, a w szkołach Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Opolu inicjował działania, których celem jest doprowadzenie do debaty o kryzysie… » więcej 2020-09-25, godz. 18:00 Kolejny samochód trafił do strażaków ochotników na Opolszczyźnie. Tym razem nowy wóz średni dla OSP Szybowice Ochotnicza Straż Pożarna Szybowice w gminie Prudnik otrzymała średni wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowy samochód kosztował około ośmiuset tysięcy złotych… » więcej 2020-09-25, godz. 17:00 Odznaczenia i przemówienia w rygorze sanitarnym. Święto energetyka w Elektrowni Opole Obchody święta energetyka zorganizowano dzisiaj (25.09) w Elektrowni Opole. » więcej 2020-09-25, godz. 16:15 Straż miejska z Kędzierzyna-Koźla ustala osoby odpowiedzialne za nocną akcję dotyczącą benzenu Straż miejska analizuje sprawę flag i naklejek dotyczących pików benzenu w Kędzierzynie-Koźlu. » więcej 2020-09-25, godz. 16:00 Pod wpływem alkoholu wjechała w blok. Przed policją schowała się we własnym mieszkaniu Pijana 58-letnia kobieta straciła panowanie nad autem osobowym i uderzyła w budynek. Do tego zdarzenia doszło w Namysłowie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***