Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-31, 11:15 Autor: Witold Wośtak

Los kluczborskiego "Blaszaka" jest przesądzony. Na miejscu pawilonu stanie market spożywczy z dużym parkingiem

Blaszak w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Blaszak w Kluczborku [fot. Witold Wośtak]
Zniknie tak zwany Blaszak z centrum Kluczborka. Spółdzielnia mieszkaniowa "Przyszłość" sprzeda pawilon handlowo-usługowy z 1979 roku za ponad 3 miliony złotych.
Decyzja o sprzedaży zapadła w 2016 roku podczas walnego zgromadzenia, a teraz zawarto przedwstępną umowę z niemiecką siecią marketów spożywczych. Przy ulicy Grunwaldzkiej będzie więc sklep i 80 miejsc parkingowych, dostępnych dla mieszkańców również po zamknięciu marketu.

Decyzja spółdzielni wynika z fatalnego stanu pawilonu.

- Szczególnie dach stanowi już zagrożenie - mówi Dariusz Mikietyński, główny księgowy spółdzielni. - Koszty utrzymania budynku są tak wysokie, że nie pokrywają przychodów. Mamy coraz mniej najemców - u góry jest już praktycznie pusto. U dołu działa jeszcze kilka sklepów, utrzymują się również gabinety lekarskie, ale i tak ponosimy straty. Nie ma więc potrzeby trzymać go dalej, tym bardziej, że szacunkowy koszt remontu sięga kilku milionów złotych.

Mieszkańcy mają podzielone zdanie na temat wyburzenia "Blaszaka".

Część zwraca uwagę, że mieszkańcy sąsiednich bloków będą mieć blisko do sklepu. Jak przekonuje jeden z mężczyzn, Kluczbork zyska na zmianie, bo "Blaszak" jest nieremontowany, a stoi w centrum miasta. Jedna z mieszkanek wolałaby pozostanie pawilonu, bo wiele osób wciąż prowadzi tam swoją działalność typu kosmetyczka, fryzjer czy gabinet lekarski.

W grudniu najemcy otrzymają trzymiesięczne wypowiedzenia, więc do końca marca będą zobowiązani opuścić "Blaszak".

Więcej o tym temacie w dzisiejszym magazynie Reporterskie tu i teraz.
Dariusz Mikietyński
Mieszkańcy Kluczborka

Wiadomości z regionu

2019-09-21, godz. 20:25 W Dziergowicach odsłonięto obelisk upamiętniający dwóch księży, bohatersko walczących o polskość Tablicę poświęconą dwóm księżom odsłonięto (21.09) przy kościele w Dziergowicach w gminie Bierawa. Organizatorem ceremonii było stowarzyszenie Rodło. Upamiętn ... » więcej 2019-09-21, godz. 20:24 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi w niedzielę (22.09) mieszkańców Brzegu. „Chcemy być wszyscy razem” W samo południe (22.09) rozpocznie się w Brzegu spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim. Miejscem spotkania jest Plac Zamkowy, a ma ono charakter otwarty. » więcej 2019-09-21, godz. 20:00 Zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, militaryzacja. Kandydaci Konfederacji Wolność i Niepodległość spo ... Silne i suwerenne państwo, zniesienie podatków, likwidacja obowiązkowego ZUS-u, to niektóre z pięciu fundamentalnych punktów programu Konfederacji Wolność i N ... » więcej 2019-09-21, godz. 18:41 Mobilna aplikacja dla mieszkańców gminy Głogówek Mieszkańcy gminy Głogówek mogą korzystać z nowej, bezpłatnej aplikacji na telefon, którą przygotował samorząd. Aplikacja oferuje m.in. błyskawiczny dostęp do ... » więcej 2019-09-21, godz. 17:50 Europoseł Anna Zalewska otworzyła swoje biuro w Nysie. "To dowód szacunku dla Polski powiatowej" Eurodeputowana Dolnego Śląska i Opolszczyzny, Anna Zalewska, otworzyła swoje biuro w Nysie. Była minister edukacji jednocześnie zadeklarowała chęć współpracy ... » więcej 2019-09-21, godz. 16:36 Kowalski o repolonizacji ECO: potrzebna jest pełna mobilizacja. Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa ... Wraca temat repolonizacji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. - Aktywa ECO w rękach państwa są filarem bezpieczeństwa energetycznego i cieplnego województwa opo ... » więcej 2019-09-21, godz. 13:03 Kontrole przewożonych odpadów na pograniczu polsko – czeskim. Nie stwierdzono nieprawidłowości W całym kraju trwa akcja DEMETER V. Policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej prowadzili w jej ramach, na pogra ... » więcej 2019-09-21, godz. 12:55 Sobota pod znakiem szukania ptaków. Ornitologiczny spacer w dzielnicy Chabry w Opolu Opolanie, wyposażeni w aparaty i lornetki, sobotnie przedpołudnie wykorzystali na ornitologiczny spacer alejami dzielnicy Chabry w stolicy regionu. W towarzys ... » więcej 2019-09-21, godz. 11:43 Dwie osoby ranne w wypadku w Gwoździcach Na trasie Opole - Racibórz (DK45) zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2019-09-21, godz. 10:35 Niebo na wyciągnięcie ręki. Mobilny Planetobus zaparkował w Głogówku Mobilne 'laboratorium astronomiczne' odwiedziło Zespół Szkół w Głogówku. Planetobus, dzięki któremu dzieci i dorośli mogą odkrywać tajniki kosmosu, to wspólny ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »