Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-18, 21:08 Autor: Daniel Klimczak

Strażacy z całego regionu rywalizowali w Brzegu podczas Wojewódzkich Zawodów w Sporcie Pożarniczym [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
Wojewódzkie Zawody w Sporcie Pożarniczym [fot. Daniel Klimczak]
83 zawodowych strażaków ze wszystkich powiatów Opolszczyzny rywalizowało w Wojewódzkich Zawodach w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w Brzegu.
Uczestnicy mieli do pokonania 100-metrowy tor przeszkód. Nie zabrakło też wspinaczki z użyciem drabin hakowych czy konkurencji bojowej, symulującej działania w czasie pożaru.

- Każda konkurencja ma swoje plusy i minusy. Chyba największe problemy sprawia wspinanie przy użyciu drabiny hakowej, gdzie ilość elementów, które mogą nie wyjść, powoduje to, że trzeba zwolnić, czasami drabina się nie zapnie tak, jak trzeba, i trzeba to wszystko poprawiać i korygować na bieżąco - wyjaśnia ogn. Łukasz Nowak, pełniący obowiązki oficera prasowego opolskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

- Tutaj jest potrzebna siła, ale i zwinność oraz szybkość i to właśnie pokazują te konkurencje. Pomaga to nam również w służbie - mówi mł. kpt. Mateusz Brzoza z KP PSP w Strzelcach Opolskich, wielokrotny mistrz Polski w pożarniczym torze przeszkód, a także medalista w dwuboju.

- Zawody są dosyć wymagające. To są takie konkurencje, które może nie przygotowują do zawodu strażaka, ale pomagają zachować sprawność i tężyznę fizyczną - uważa mł. kpt. Ireneusz Sipiora z KP PSP w Prudniku.

- Można się sprawdzić, porównać swoje umiejętności na tle innych. Jak to się mówi, w życiu nigdy nie wiadomo, co tam może się przydarzyć, także każda rzecz jest ważna. W danej chwili się nawet o tym nie myśli, a potem każda rzecz może być przydatna - zauważa st. strażak Maciej Marczak z KM PSP w Opolu.

Dodajmy, że najlepsi w klasyfikacji generalnej okazali się strażacy z Olesna. Za nimi uplasowała się drużna ze Strzelec Opolskich, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-07-23, godz. 18:00 Grupa "SPEED" już działa. Będą wyłapywać szybkich i wściekłych. "Mają troszczyć się o bezpieczeństwo ruchu drogowego" Zespół 'SPEED' to grupa, która ma być batem na kierowców z 'ciężką' nogą. Opolscy policjanci - podobnie jak koledzy w innych regionach w kraju - stworzyli zes ... » więcej 2019-07-23, godz. 18:00 Zainwestowali w kryptowaluty, dziś nie mają zysku ani wkładu. Sprawą zajął się Krzysztof Rutkowski Mieli stracić w sumie ponad 220 tysięcy dolarów na oszustwie przy inwestycjach w kryptowaluty, sprawą zajęło się Biuro Rutkowski. Domniemani oszuści mieli dzi ... » więcej 2019-07-23, godz. 16:40 Na poddaszu uprawiał blisko 720 krzewów marihuany. Po kilkudziesięciu minutach procesu usłyszał wyrok Na 3,5 roku więzienia został skazany 33-letni Wojciech W., który na poddaszu domu w okolicach Białej uprawiał blisko 720 krzewów marihuany. Mężczyzna będzie m ... » więcej 2019-07-23, godz. 16:00 Najpierw wiadukt, potem kładka. Miejska inwestycja przy Młynówce wstrzymana Na przebudowę kładki nad Młynówką mieszkańcy Opola będą musieli poczekać najprawdopodobniej kilka lat. Przejście jest zamknięte od wiosny 2018 roku, choć pies ... » więcej 2019-07-23, godz. 15:45 Głuchołazy: jest społeczne zapotrzebowanie na darmowe przejazdy autobusami w całej gminie Lawinowo przybyło mieszkańców gminy Głuchołaz korzystających z komunikacji autobusowej. Od lutego mogli oni korzystać z darmowych przejazdów transportem dowoż ... » więcej 2019-07-23, godz. 14:15 Kierowali pod wpływem alkoholu i znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość Mimo kampanii społecznych i przestróg policji niemal codziennie słyszymy o zatrzymaniu kierujących pod wpływem alkoholu oraz przekraczających dozwoloną prędko ... » więcej 2019-07-23, godz. 14:00 Opolskie: 6 utonięć od początku czerwca. Nadchodzą kolejne upały 6 utonięć od początku czerwca na Opolszczyźnie. Ratownicy wskazują na brak wyobraźni, przecenianie własnych możliwości oraz nieodpowiednie miejsca kąpieli. » więcej 2019-07-23, godz. 13:45 Inaczej będziemy jeździć przez rondo na wysokości CWK w Opolu. Zmiana będzie obowiązywać przez 2 miesiące Zmieni się tymczasowo organizacja ruchu na rondzie w ciągu ulicy Wrocławskiej przy Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. » więcej 2019-07-23, godz. 11:29 Czy w wyborach wystartują trzy bloki? Możliwości zawarcia sojuszy jest sporo - Naszą gotowość do samodzielnego startu w wyborach wyraziliśmy już na początku lipca - przypomniał w rozmowie 'W cztery oczy' poseł Ruchu Kukiz'15 Paweł Grab ... » więcej 2019-07-23, godz. 10:50 Susza nadal będzie dawać się we znaki na Opolszczyźnie. Mogą wystąpić problemy z wodą w studniach Może być trudno o wodę w części opolskich studni. Państwowa Służba Hydrologiczna wydała ostrzeżenie przed sierpniową niżówką hydrogeologiczną, czyli dalszym o ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »