Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-05, 18:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Nie dogadali się w sprawie przebiegu przygranicznej ścieżki rowerowej

Przebiegająca przez Głuchołazy przygraniczna trasa kolejowa relacji Jesenik-Krnov [zdj. Jan Poniatyszyn]
Przebiegająca przez Głuchołazy przygraniczna trasa kolejowa relacji Jesenik-Krnov [zdj. Jan Poniatyszyn]
Gmina musi przebudować torowisko kolejowe, aby połączyć ścieżkę pieszo-rowerową z Głuchołaz do Czech. Trasa ma przebiegać po obu stronach przygranicznej linii kolejowej. Dokumentację na wspólną inwestycję turystyczną przygotowano przed blisko... dziesięciu laty. Fiaskiem zakończyły się starania o jej sfinansowanie z funduszy unijnych.
- Przed kilku laty odcinek trasy rowerowej do granicy Czesi wykonali ze swoich rządowych pieniędzy - mówi wiceburmistrz Głuchołaz Roman Sambor. – No niestety nasza dokumentacja zawiera ścieżkę pieszo-rowerową po drugiej stronie torów, więc trzeba to było jakoś połączyć. Czesi nie są w stanie tego zrobić, dlatego my robimy to połączenie. Trwają teraz prace dokładnie na granicy państwowej i są związane z budową przejścia pieszo-rowerowego, żeby połączyć te ścieżki. Kolejny etap to będzie już przetarg, który wyłoni wykonawcę naszego odcinka trasy asfaltowej o długości 1,5 km.

Realizowana przez gminę Głuchołazy inwestycja turystyczna kosztować będzie blisko 1,5 mln złotych. Ścieżka pieszo-rowerowa prowadzić będzie od końca ulicy Andersa do granicy państwowej i dalej do czeskich Mikulowic. Dofinansowanie na ten cel gmina pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.
Roman Sambor

Wiadomości z regionu

2019-09-23, godz. 09:00 W szpitalu w Głubczycach zawieszono oddział pediatrii. Brakuje lekarzy Drugi raz w tym roku szpital powiatowy w Głubczycach zawiesza działalność jednego z oddziałów. W lipcu nie pracował oddział noworodków oraz położnictwa. Od si ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:30 Jemielnica chce dołączyć do sieci najciekawszych polskich wsi Miejscowość chce jeszcze bardziej promować dziedzictwo cysterskie. Sieć, to markowy produkt turystyczny i sposób na zachowanie najcenniejszych wsi pod względe ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:00 W brzeskim zamku dyskutowano o sposobach poszukiwania informacji o przodkach. Za nami kolejna edycja konferencji genea ... Około 300 genealogów z Polski i zagranicy przez ostatnie trzy dni gościło w Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Podczas 6. edycji Ogólnopolskiej Konferencji Gene ... » więcej 2019-09-22, godz. 23:39 Polityka wodna i żeglowność Odry były głównymi tematami Niedzielnej Loży Radiowej Polityka wodna państwa była głównym tematem niedzielnej (22.09) Loży Radiowej. Choć goście Marka Świercza zgodzili się, że temat nie ma barw politycznych, to ... » więcej 2019-09-22, godz. 20:57 Mia najcięższą dynią na tegorocznym Bania Fest w Krapkowicach [ZDJĘCIA] Mia do drobinek nie należy, waży równe 600 kilogramów i wygrała tegoroczny konkurs na największą dynię, który odbył się w ramach święta 20-lecia powiatu krapk ... » więcej 2019-09-22, godz. 19:23 Europejskie Targi Chłopskie. Krzyżowice od lat promują lokalne specjały W Krzyżowicach, już po raz 19. odbyły się dziś (22.09) Europejskie Targi Chłopskie. » więcej 2019-09-22, godz. 19:09 To, co wrzucamy do wody, nie znika. Wielkie sprzątanie kamionki Piast W ramach światowego dnia sprzątania, opolanie - młodsi i starsi, sprzątali Kamionkę Piast w Opolu. Wśród uczestników byli też wędkarze, nurkowie i harcerze. » więcej 2019-09-22, godz. 17:33 "Bezpieczny ruch rowerowy i pieszy". Dzień bez samochodu w Opolu W ramach trwającego europejskiego tygodnia transportu zrównoważonego, w Opolu na placu Wolności zorganizowano festyn. » więcej 2019-09-22, godz. 16:58 Opolski Jarmark Franciszkański. Odwiedzających przyciągają frykasy i niepowtarzalna atmosfera Opolanie tłumnie, całymi rodzinami odwiedzają jubileuszowy, 20. Jarmark Franciszkański. Kosztują smakołyków, oglądają i kupują przysmaki, oraz zdrową żywność ... » więcej 2019-09-22, godz. 15:43 Wielka kolorowanka w Stegu Arenie. Zabawa dla dzieci i rodziców Już po raz trzeci rodziny z dziećmi zabrały się do stworzenia gigantycznej, opolskiej kolorowanki. Tym razem organizatorzy postawili na układankę. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »