Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi

Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Wiele osób świąteczny czas spędziło nad jeziorem turawskim [fot. Mariusz Chałupnik]
Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało Turawę, jako miejsce świątecznego wypoczynku.
- Jak jest chłodniej, to tutaj też jest ładnie - mówi Mariusz. - Widzę, że teraz wyczyścili ładnie wodę. Nie ma nieprzyjemnych zapachów, także jest fajnie. Jedziemy od teściowej. Najedzeni, więc warto zrzucić trochę .... spacerując.

- Przede wszystkim dla zdrowia, żeby popodziwiać widoki i zrzucić trochę kalorii - dodaje Aneta.- Po spacerze jest zdecydowanie inaczej. Przede wszystkim lekko.

- Na rowerku najlepiej do Turawy - przekonuje Łukasz. - Fajny klimat. Szczególnie po obfitym jedzeniu trzeba się ruszyć i troszeczkę spalić. A widzę, że przez święta nabrałem.

- Ruch jest zdrowy - mówi Małgorzata. - Warto wychodzić, a najbliższe miejsce koło Opola, to Turawa. Warto przyjechać, bo jest coraz ładniej. Kiedyś to było trochę zapuszczone, a teraz idzie ku lepszemu.

- Postanowiliśmy troszeczkę się przejść i pooddychać świeżym powietrzem - dodają Wiesław i Dorota. - Już prawie po świętach, więc trzeba się trochę ruszyć i spalić to co się zjadło. Człowiek się czuje lżejszy, nie z takim dużym brzuchem i jutro można iść do pracy.

Aktywne spędzanie świąt, to coraz częstszy obrazek w naszym kraju.
Opolanie wypoczywali w święta nad jeziorem turawskim

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 18:19 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie krapkowickim odwołane Pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Krapkowice i Zdzieszowice, obowiązywało od piątku od godz. 7:30. Dzisiaj (25.05) sytuacja się ustabilizowała, centrum kr ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:51 Na Górze św. Anny uczczono pamięć powstańców śląskich największej bitwy III Powstania Politycy i przedstawiciele władz samorządowych w asyście harcerzy i mieszkańców Opolszczyzny, uczcili największą bitwę III Powstania Śląskiego przed Pomnikiem ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:08 Rafał Bartek ponownie szefem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Obradujące dzisiaj (25.05) w Zakrzowie 30. Walne Zgromadzenie Delegatów TSKN, podsumowało czteroletnią kadencję i wybrało nowe władze Towarzystwa na kolejne c ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:34 Stan ostrzegawczy wody w Odrze nieznacznie przekroczony. Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja straż pożarna Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa wody w Odrze. Stan ostrzegawczy jest lekko tylko przekroczony, ale powodu do niepokoju nie ma - uspokajają opolscy str ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 13:17 Prosto z Zatoki Gdańskiej: Jacht s/y Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta Na wodach Zatoki Gdańskiej w ten weekend odbywa się Żeglarski Puchar Trójmiasta. Tradycyjnie kibicujemy naszej załodze klubu Opole Sailing Team na jachcie s/y ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »