Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-22, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych

Oczyszczacz powietrza [fot. Daniel Klimczak]
Oczyszczacz powietrza [fot. Daniel Klimczak]
W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówkach, przedszkolach i żłobku.
Jako pierwsze, oczyszczacze otrzymały Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jastrzębiu oraz namysłowska "Czwórka". Początkowo planowano, że zostaną one kupione za pieniądze z gminnej kasy, jednak samorządowcom udało nawiązać współpracę z fundacją Droga do lepszego. Organizacja, dzięki aktywności mieszkańców w wydanej przez siebie aplikacji sfinansowała zakup pierwszych urządzeń.

- To jest dla nas świetna rzecz, bo my nie angażując środków gminnych, jedynie promując całą akcję wśród naszych pracowników, w szkołach, wśród naszych partnerów w postaci przedsiębiorców lokalnych, myślę, że będziemy w stanie w miarę krótkim czasie wyposażyć wszystkie nasze szkoły i przedszkola - wyjaśnia burmistrz Namysłowa, Bartłomiej Stawiarski.

W zdobywaniu pieniędzy pomóc może każdy z nas. Wystarczy jedynie pobrać i uruchomić aplikację na smartfonie i wybrać się na spacer. Celem każdego użytkownika jest pokonanie minimum 6000 kroków w ciągu doby. Za każdym razem gdy cel ten zostanie osiągnięty, część środków przekazanych przez sponsorów trafia na wskazany przez użytkownika cel.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2019-08-22, godz. 18:30 Wspólny projekt Głubczyc i Vitkova ,,Minerały i flora na pograniczu polsko-czeskim" zakończony Po polskiej stronie - świeże nasadzenia i mała architektura w parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach, po czeskiej - w Vitkowie - nowy park z charakterystycz ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji" Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okr ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakuj ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Wypadek na terenie budowy w Mosznej. Mężczyzna przysypany zwałami ziemi Mężczyzna, na którego zsunęła się pryzma ziemi, trafił do szpitala. Do wypadku doszło na terenie budowy w Mosznej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej 2019-08-22, godz. 16:00 Zamiast sanatorium mieszkania? Właściciel ośrodka w Suchym Borze chce zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego Dalej nie wiadomo, czy rehabilitacja wróci do Suchego Boru. Ponad rok po sprzedaży przez Stobrawskie Centrum Medyczne ośrodka prywatnej firmie wydaje się, że ... » więcej 2019-08-22, godz. 15:44 Wypadek na budowie w Mosznej. Ziemia przysypała jednego z pracowników Pracownik został przysypany ziemią w wykopie. Do zdarzenia doszło przed godziną 14.00 - informuje kapitan Damian Skowroński z KW PSP w Opolu. » więcej 2019-08-22, godz. 15:37 Mieszkaniec Kluczborka przechowywał w mieszkaniu 200 gramów narkotyków. Zatrzymano też 3 innych mężczyzn Zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych postawiła prokuratura 34-letniemu mieszkańcowi Kluczborka. Zabezpieczono amfetaminę ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »