Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-19, 20:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja

"Łączy nas A4" [fot. Patryk Domagała]
"Łączy nas A4" [fot. Patryk Domagała]
Policja [fot. Maciej Stępień]
Policja [fot. Maciej Stępień]
Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami.
Przed kieszonkowcami możemy się obronić albo znacząco zmniejszyć ryzyko utraty wartościowych przedmiotów, czy pieniędzy.

- Musimy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach - mówi młodszy aspirant Agnieszka Nierychła, z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu. - Przede wszystkim idąc na zakupy nie zabierajmy ze sobą zbyt dużej ilości gotówki, nadmiernej ilości kart kredytowych, czy też wszystkich dokumentów. Jeżeli już mamy potrzebę wzięcia większej ilości pieniędzy, to rozkładajmy je po kieszonkach, tak aby zminimalizować straty, które ewentualnie możemy ponieść. Płacąc za zakupy, starajmy się tak wyciągać pieniądze z portfela, aby nie wykazywać jaką gotówkę przy sobie posiadamy.

Podczas świąt policja zwiększy swoje patrole w najbardziej newralgicznych miejscach.

- Święta to dla funkcjonariuszy wytężony czas pracy - zapowiada Nierychła. - Policjanci wydziału prewencji, ale również kryminalni, nieumundurowani, pełnią służbę w centrach handlowych, w zatłoczonych miejscach. Sprawdzamy te miejsca, kontrolujemy je. Przemieszczamy się również środkami komunikacji miejskiej. Jesteśmy w tych wszystkich newralgicznych miejscach, gdzie może dochodzić do kradzieży kieszonkowych.

Więcej policji będzie także na drogach. Dzisiaj (19.04) rozpoczęła się akcja "Wielkanoc". Wzmożone działania funkcjonariuszy będą prowadzone do wtorku.
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła
młodszy aspirant Agnieszka Nierychła

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 EUROWYBORY. Politycy Nowoczesnej zachęcali w Opolu do udziału w eurowyborach i głosowania na Krzysztofa Mieszkowskiego Przedstawiciele Nowoczesnej rozdawali w Opolu ulotki i zachęcali do udziału w niedzielnych (26.05) eurowyborach. Na konferencji prasowej przed ratuszem podsum ... » więcej 2019-05-24, godz. 14:00 Młodzi opolanie nie zgadzają się na bierność wobec zmian klimatycznych. Młodzieżowy strajk w Opolu Opolska młodzież spotkała się na placu Wolności w Opolu, żeby wspólnie zamanifestować bierność polityków i dorosłych wobec zmian klimatycznych w Polsce i na ś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »