Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-23, 13:48 Autor: Paweł Konieczny

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie

Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
Jarosław Kaczyński przemawiał na konwencji PiS we Wrocławskim Centrum Kongresowym [fot. Paweł Konieczny]
- Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W stolicy Dolnego Śląska zaprezentowano dzisiaj (23.03) oficjalnie kandydatów partii do Parlamentu Europejskiego.
Na listach w okręgu nr 12 znalazły się dwie osoby z Opolszczyzny: Sławomir Kłosowski i Katarzyna Czochara. Jak powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes PiS Jarosław Kaczyński, celem partii jest zwycięstwo.

- Przed nami bardzo ważne pytanie. I nie jest to pytanie, które musi stawiać partia, ale które muszą stawiać Polacy. Czy ta droga ma być kontynuowana? Żeby była kontynuowana, musimy umieć zwyciężać: w tych najbliższych wyborach majowych europejskich, w tych jesiennych parlamentarnych, a w maju 2020 roku w prezydenckich. Musimy mieć możliwości, a tę możliwość daje władza, by dalej tą drogą iść - powiedział do zgromadzonych Jarosław Kaczyński.

Jak dodał prezes Prawa i Sprawiedliwości, przed partią teraz trudny czas, który należy dobrze przepracować.

- Nie ma tak naprawdę żadnego przeciwwskazania ku temu by głosować na Prawo i Sprawiedliwość, na koalicję, na zjednoczoną polską prawicę. Teraz jest czas próby, najwyższego wysiłku, determinacji i pracy. A zwycięstwo przyjdzie - podkreślił Jarosław Kaczyński.

PiS do wyborów europarlamentarnych idzie z hasłem: "Polska sercem Europy". Regionalna konwencja we Wrocławiu była trzecią po Katowicach i Rzeszowie, a wzięło w niej udział ponad 300 działaczy z Dolnego Śląska i Opolszczyzny.
Jarosław Kaczyński 1
Jarosław Kaczyński 2

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 07:00 Bank Żywności radzi co zrobić, żeby nie wyrzucać jedzenia po świętach  Święta to czas, w którym Polacy marnują najwięcej jedzenia. Zazwyczaj zaraz po wspólnym biesiadowaniu świąteczne potrawy trafiają do kosza. Prezes Banku Żywno ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:11 Kolejny wypadek z udziałem motocyklisty. Wjechał do rowu, zabrał go śmigłowiec Drugi dzisiaj wypadek z udziałem motocyklisty miał miejsce w Sternalicach, w gminie Radłów. Doszło do niego w rejonie skrzyżowania. Jedynym uczestnikiem tego ... » więcej 2019-04-21, godz. 16:00 Z wizytą w USA. Śląscy Teksańczycy kultywują polskie zwyczaje wielkanocne Śląscy Teksańczycy, których przodkowie wyemigrowali prawie 170 lat temu, też świętują Wielkanoc i starają się kultywować przywiezione ze starego kraju zwyczaj ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:01 Zderzenie motocyklisty z osobówką. Śmigłowiec zabrał poszkodowanego Do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym doszło dzisiaj w miejscowości Mnichus w gminie Ozimek. Wypadek miał miejsce na prostym odcinku drogi. » więcej 2019-04-21, godz. 13:48 Krzyżyki, żur, palmy, kroszonki. Wielkanocne zwyczaje i obrzędy kultywowane na Śląsku Opolskim Wszystko zaczyna się od palenia żuru. Odbywa się to jeszcze w kilku miejscowościach w okolicach Gogolina. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę zgodnie z tradycj ... » więcej 2019-04-21, godz. 11:36 Święta rosyjskich katolików. "Udało się zachować wiarę i zwyczaje" - Nie ma drugiego takiego święta. Wszystko blednie w obliczu Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ojciec Wojc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »