Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-31, 10:45 Autor: Piotr Wójtowicz

Elektryczne skutery i hulajnogi w Opolu? "Być może mieszkańcy taką formą komunikacji byliby zainteresowani"

Rowery miejskie w Opolu funkcjonują, może przyjdzie czas na skutery [fot. J. Maćkowiak]
Rowery miejskie w Opolu funkcjonują, może przyjdzie czas na skutery [fot. J. Maćkowiak]
Wypożyczalnie elektrycznych skuterów - to najnowszy pomysł władz Opola. Podczas dyskusji nad systemem miejskich rowerów padła propozycja, aby pójść śladem innych miast w kraju i również w stolicy naszego regionu wprowadzić skutery. Wiceprezydent Opola Małgorzata Stelnicka nie wyklucza, że pojawią się również hulajnogi.
- Nie ukrywam, że pomysł wprowadzenia skuterów w Opolu mi się podoba. Być może mieszkańcy taką formą komunikacji byliby zainteresowani. Mamy także pomysł wprowadzenia systemu elektrycznych hulajnóg, który testuje Warszawa i Wrocław - mówi wiceprezydent.

Są to na razie plany, które mogłyby zostać zrealizowane w tym albo przyszłym roku. W tej chwili trwa rekonesans, jak system wypożyczalni skuterów sprawdził się w innych miastach np. w Rzeszowie. Jeśli w Opolu zapadnie decyzja o ich wprowadzeniu, to stacja wypożyczalni mogłaby się pojawić przy budowanym centrum przesiadkowym w okolicy ulic Rataja i Oleskiej.

Dodajmy, że w tej chwili w Opolu działa samoobsługowa wypożyczalnia rowerów miejskich. Według informacji ratusza zarejestrowało się z nim 5,5 tysiąc stałych użytkowników.
Mąłgorzata Stelnicka

Wiadomości z regionu

2020-01-26, godz. 20:45 Najbliższa "Środa z profilaktyką" pod znakiem aktywności fizycznej Kolejna z serii akcja opolskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia pod nazwą „Środa z Profilaktyką” poświęcona będzie aktywności fizycznej. » więcej 2020-01-26, godz. 19:15 Marznące opady, gołoledź na drogach. Jest ostrzeżenie meteo W nocy w całym regionie możliwe jest wystąpienie marznących opadów. IMGW wydało ostrzeżenie meteo. Opady marznącego deszczu będą powodować gołoledź. Co oznacza… » więcej 2020-01-26, godz. 18:30 "Chcemy pamiętać o tych wszystkich, którzy zostawili tutaj swoje życie". W Łambinowicach upamiętniono ofiary wojny oraz… '75. rocznica zakończenia wojny i powojennej tragedii Niemców'- taki tytuł przyświecał niedzielnym uroczystościom w Łambinowicach. Organizatorem uroczystości… » więcej 2020-01-26, godz. 17:28 Będzie drugi oddział żłobkowy w Wołczynie. Gmina otrzymała rządową dotację z programu Maluch Plus Ponad 350 tysięcy złotych z rządowego programu Maluch Plus otrzymała gmina Wołczyn na utworzenie drugiego oddziału żłobkowego. » więcej 2020-01-26, godz. 15:45 Pierwszy "Bieg Morsa" w Opolu Dobra rozgrzewka, zajęcie odpowiednich miejsc i strat. Na kąpielisku Bolko w Opolu odbył się po raz pierwszy Bieg Morsa o Puchar Zakładu Komunalnego w Opolu. Wystartowało… » więcej 2020-01-26, godz. 13:00 Jechał bez przerwy blisko 15 godzin, kartę kierowcy schował do kieszeni. Interwencja WITD na opolskiej autostradzie Kierowcę lawety, wiozącego 3 samochody osobowe zatrzymał do kontroli na opolskim odcinku autostrady A4 patrol inspekcji transportu drogowego delegatury śląskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Nie tylko estetyka i funkcjonalność, ale również dbałość o artystów. Rozpoczął się drugi etap remontu komprachcickiej sali… Wymieniona podłoga i okna, remont sanitariatów i nowy system ogrzewania. Rozpoczął się drugi etap przebudowy sali widowiskowej z zapleczem w Samorządowym Ośrodku… » więcej 2020-01-26, godz. 11:30 Trwa remont rynku w Strzeleczkach. To już ostatni etap Trwa czwarty - ostatni - etap remontu rynku w Strzeleczkach. Od kilku lat zabytkowe centrum miejscowości zyskiwało powoli nowe oblicze. Wyremontowana została już… » więcej 2020-01-26, godz. 09:45 Samorząd dla zwierząt. Swoje M w Opolu mają m.in. ptaki, jeże i wiewiórki Budki dla wiewiórek, domki zimowe dla jeży oraz karmniki dla ptaków - to najnowsze zakupy opolskiego ratusza poczynione z myślą o zwierzętach zamieszkujących stolicę… » więcej 2020-01-26, godz. 08:27 W Cisku zmierzą prędkość i natężenie ruchu Gmina Cisek zakupiła elektroniczną tablicę, która mierzy prędkość przejeżdżających samochodów oraz natężenie ruchu. Urządzenie na razie stanęło między Ciskiem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »