Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-15, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

W Opolu "lodowica" zaskoczyła kierowców

Akcja Zima w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Akcja Zima w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Zima zaskoczyła wszystkich, tak było wczoraj na drogach w regionie. W Opolu z powodu gołoledzi ruch został całkowicie sparaliżowany. Władze miasta tłumaczą, że na drogi nie wysłano wcześniej sprzętu ponieważ nie otrzymali w porę ostrzeżenia od meteorologów. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdzają, że komunikat z IMGW pojawił się 3 godziny po tym jak na drogach rozpoczął się taniec na lodzie ale podkreślają, że skoro jest zima to należy się spodziewać i zapobiegać oblodzeniu.
Katarzyna Oborska-Marciniak tłumaczy, że wczoraj na drogach około godziny 17.00 było ślisko, ponieważ mieliśmy do czynienia z lodowicą, natomiast w prognozach nie było o tym informacji.

Stanisław Potoniec, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdza, że komunikat o wystąpieniu gołoledzi na drogach pojawił się wczoraj po 19.00 - gdy trwał już przysłowiowy taniec na lodzie. Natomiast zwrócił uwagę, że w niedzielę pojawiła się informacja z IMGW, że w poniedziałek po południu na drogach może być bardzo ślisko.

- Ponadto mamy zimę i mogą wystąpić takie warunki, z jakimi mieliśmy do czynienia wczoraj - podkreśla wicedyrektor WCZK.

Ripostuje rzecznik urzędu miasta.

- Proszę zwrócić uwagę na to, że piaskarki i solarki nie jeżdżą na wodę. W momencie, kiedy prognozy jasno nie przewidują takiej sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia wczoraj, to trudno nam utrzymywać w ruchu cały zastęp piaskarek, skoro w tym roku na walkę z zimą zarezerwowano 4 mln złotych - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, która dodaje, że wczorajsza akcja kosztowała miasto 150 tysięcy złotych.
Akcja Zima w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:46 Nie będzie tablicy Wałęsy, będzie izba pamięci "Solidarności". Prezydent Opola vs opozycja w sprawie obchodów rocznicy ... Nie tablicą pamiątkową, a izbą pamięci 'Solidarności' Opole chce uczcić zbliżającą się 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu. Zapowiedz ... » więcej 2019-02-20, godz. 09:44 Prezydent Opola: Datę festiwalu piosenki znamy, ale jeszcze nie podamy Data tegorocznego festiwalu została ustalona wiele miesięcy wcześniej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski odnosząc si ... » więcej 2019-02-20, godz. 09:30 Próbował umówić się na seks z dzieckiem. Usłyszał zarzuty prokuratorskie Mężczyzna, który przez internet składał propozycje seksualne 12-letniej dziewczynce z Kędzierzyna-Koźla, usłyszał zarzuty prokuratorskie. Grozi mu do 5 lat wi ... » więcej 2019-02-20, godz. 07:30 Paczków ma problem ze ściekami. Nie wszyscy mieszkańcy wywożą je do oczyszczalni Nie wszyscy mieszkańcy nieskanalizowanych miejscowości w gminie Paczków wywożą nieczystości do oczyszczalni ścieków. Takie wnioski płyną z kontroli przeprowad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »