Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-15, 18:00 Autor: Piotr Wójtowicz

W Opolu "lodowica" zaskoczyła kierowców

Akcja Zima w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Akcja Zima w Opolu [fot.P.Wójtowicz]
Zima zaskoczyła wszystkich, tak było wczoraj na drogach w regionie. W Opolu z powodu gołoledzi ruch został całkowicie sparaliżowany. Władze miasta tłumaczą, że na drogi nie wysłano wcześniej sprzętu ponieważ nie otrzymali w porę ostrzeżenia od meteorologów. W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdzają, że komunikat z IMGW pojawił się 3 godziny po tym jak na drogach rozpoczął się taniec na lodzie ale podkreślają, że skoro jest zima to należy się spodziewać i zapobiegać oblodzeniu.
Katarzyna Oborska-Marciniak tłumaczy, że wczoraj na drogach około godziny 17.00 było ślisko, ponieważ mieliśmy do czynienia z lodowicą, natomiast w prognozach nie było o tym informacji.

Stanisław Potoniec, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego potwierdza, że komunikat o wystąpieniu gołoledzi na drogach pojawił się wczoraj po 19.00 - gdy trwał już przysłowiowy taniec na lodzie. Natomiast zwrócił uwagę, że w niedzielę pojawiła się informacja z IMGW, że w poniedziałek po południu na drogach może być bardzo ślisko.

- Ponadto mamy zimę i mogą wystąpić takie warunki, z jakimi mieliśmy do czynienia wczoraj - podkreśla wicedyrektor WCZK.

Ripostuje rzecznik urzędu miasta.

- Proszę zwrócić uwagę na to, że piaskarki i solarki nie jeżdżą na wodę. W momencie, kiedy prognozy jasno nie przewidują takiej sytuacji, z jaką mieliśmy do czynienia wczoraj, to trudno nam utrzymywać w ruchu cały zastęp piaskarek, skoro w tym roku na walkę z zimą zarezerwowano 4 mln złotych - mówi Katarzyna Oborska-Marciniak, która dodaje, że wczorajsza akcja kosztowała miasto 150 tysięcy złotych.
Akcja Zima w Opolu

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 20:15 Kędzierzyn-Koźle: Alkoholowa libacja zakończona śmiercią Do dramatycznych wydarzeń doszło w Kędzierzynie-Koźlu w miniony weekend. W sobotę wieczór (19.10) w jednym z bloków na osiedlu Śródmieście, w czasie suto zakr ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:45 Kwiatki, chwasty i zdrowa żywność. Za nami I Festiwal Bioróżnorodności Proste sposoby na zdrowe żywienie rodziny, zielony balkon urządzony z lokalnego kwiatka i chwasty na talerzu - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszono ... » więcej 2019-10-22, godz. 19:00 Prawie tysiąc mieszkańców regionu dostało 500 plus dla osób niesamodzielnych od ZUS Opolski ZUS wydał ponad 940 decyzji o przyznaniu dodatku uzupełniającego dla osób niesamodzielnych w ramach programu 500 plus. Z wyliczeń Zakładu Ubezpieczeń ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:30 "Trzeba wierzyć, że można osiągać sukcesy i trzeba wierzyć w siebie". Bartłomiej Bonk gościem Ogólnopolskiego Tygodnia ... Ruszył Ogólnopolski Tydzień Kariery, podczas którego doradcy zawodowi i ciekawi goście pomagają młodzieży w doborze przyszłego zawodu. Wydarzenie ma inspirowa ... » więcej 2019-10-22, godz. 18:00 W USK w Opolu przeprowadzono nowatorską operację tętniaka aorty W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu po raz pierwszy, bez otwierania jamy brzusznej, przeprowadzono operację tętniaka aorty brzusznej, który objął tęt ... » więcej 2019-10-22, godz. 17:30 Opole: Marcin Ociepa zapewnia, że pamięta o wyborczych obietnicach Marcin Ociepa zapewnia, że po wygranych wyborach parlamentarnych nie zapomniał o swoich obietnicach złożonych podczas kampanii. Obecny wiceminister przedsiębi ... » więcej 2019-10-22, godz. 16:00 Konsultacje, diety i karty EKUZ. "Środa z profilaktyką" jutro (23.10) w przychodni Centrum w Opolu Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia organizuje 'Środę z profilaktyką' w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania. Chętni dowiedzą si ... » więcej 2019-10-22, godz. 15:00 Nietypowa, powyborcza konferencja prasowa Mniejszości Niemieckiej 'Afera UW' - pod takim hasłem odbyła się dzisiaj (22.10) dość nietypowa konferencja Mniejszości Niemieckiej. Rozszerzenie tytułu to 'Afera Udane Wybory'. Prze ... » więcej 2019-10-22, godz. 14:15 Pechowe miejsce. To już 15 taki wypadek - auto wypada na łuku z drogi i ląduje w ogródku pani Kariny Drugi raz w tym miesiącu kierowca jadący z nadmierną prędkością wypadł na łuku z drogi wojewódzkiej 423 w Rozwadzy koło Zdzieszowic i zakończył podróż w ogród ... » więcej 2019-10-22, godz. 13:45 W Kamieniu Śląskim debatują o 15-leciu Polski w Unii Europejskiej Powrót do Europy. 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej - taki jest temat 24. Seminarium Śląskiego, które dzisiaj (22.10) rozpoczęło się w Kamieniu Śl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »