Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-06, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodzinny biznes "na podróbkach". Zatrzymana matka z synem

Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Opolscy policjanci zlikwidowali nielegalną hurtownię podrobionych ubrań i kosmetyków. Interes prowadzili mama z synem. Oboje usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej liczby podrobionych towarów, a straty spowodowane ich działalnością sięgają blisko 10 milionów złotych.
Na trop przestępczej działalności 49-letniej kobiety i jej 22-letniego syna wpadli policjanci zwalczający cyberprzestępczość i przestępczość gospodarczą.

- Funkcjonariuszy zaniepokoiły ogłoszenia kilku internetowych sklepów, na których oferowano do sprzedaży markowe ubrania i kosmetyki - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Policjanci ustalili, że sklepy były zarejestrowane na różne dane, ale najprawdopodobniej stały za nimi te same osoby. Ustalili tożsamość tych osób, wytypowali również miejsca, gdzie ten nielegalny proceder mógł być przygotowywany i wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeszukali jednocześnie kilka pomieszczeń na terenie miasta.

Okazało się, że nielegalny towar magazynowany był dystrybuowany z jednorodzinnego domu położonego w Opolu.

- To tam na gorącym uczynku zatrzymano 49-letnią kobietę - dodaje Grzegorczyk. - Po chwili na jednej z ulic wpadł jej 22-letni syn. Cały wynajmowany dom przerobiony był na pomieszczenia magazynowe. Wewnątrz znajdowały się regały z kartonami wypełnionymi podrobionymi ubraniami i kosmetykami. Dodatkowo policjanci na miejscu zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony komórkowe.

49-letnia kobieta i 22-latek z nielegalnego handlu mieli uczynić sobie stałe źródło dochodu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.
podinsp. Marzena Grzegorczyk
podinsp. Marzena Grzegorczyk

Wiadomości z regionu

2018-12-17, godz. 09:48 Kierowcy uważajcie na pieszych! Apeluje opolska policja Jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne w trzech wypadkach do jakich doszło w czasie weekendu na opolskich drogach. Po raz kolejny najtragiczniejsze zdarz ... » więcej 2018-12-17, godz. 09:00 Leśnicy rozpoczęli w lasach akcję "Choinka" Święta coraz bliżej. W tym tygodniu spodziewany jest szczyt sprzedaży choinek. Ceny świątecznych drzewek zaczynają się już od 30 zł za sztukę. Można je kupić ... » więcej 2018-12-17, godz. 07:30 Głuchołaski schron wzbogacił się o dodatkową salę. "My po prostu dobrze się tu bawimy" Podziemia szkoły podstawowej nr 3 w Głuchołazach, a byłego Publicznego Gimnazjum nr 2, od ponad trzech lat służą młodzieży, która coraz chętniej spędza tam wo ... » więcej 2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »