Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-06, 18:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Rodzinny biznes "na podróbkach". Zatrzymana matka z synem

Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Podrobione kosmetyki i ubrania zabezpieczone przez opolską policję [fot. KWP w Opolu]
Opolscy policjanci zlikwidowali nielegalną hurtownię podrobionych ubrań i kosmetyków. Interes prowadzili mama z synem. Oboje usłyszeli zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej liczby podrobionych towarów, a straty spowodowane ich działalnością sięgają blisko 10 milionów złotych.
Na trop przestępczej działalności 49-letniej kobiety i jej 22-letniego syna wpadli policjanci zwalczający cyberprzestępczość i przestępczość gospodarczą.

- Funkcjonariuszy zaniepokoiły ogłoszenia kilku internetowych sklepów, na których oferowano do sprzedaży markowe ubrania i kosmetyki - mówi podinspektor Marzena Grzegorczyk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Policjanci ustalili, że sklepy były zarejestrowane na różne dane, ale najprawdopodobniej stały za nimi te same osoby. Ustalili tożsamość tych osób, wytypowali również miejsca, gdzie ten nielegalny proceder mógł być przygotowywany i wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Opolu przeszukali jednocześnie kilka pomieszczeń na terenie miasta.

Okazało się, że nielegalny towar magazynowany był dystrybuowany z jednorodzinnego domu położonego w Opolu.

- To tam na gorącym uczynku zatrzymano 49-letnią kobietę - dodaje Grzegorczyk. - Po chwili na jednej z ulic wpadł jej 22-letni syn. Cały wynajmowany dom przerobiony był na pomieszczenia magazynowe. Wewnątrz znajdowały się regały z kartonami wypełnionymi podrobionymi ubraniami i kosmetykami. Dodatkowo policjanci na miejscu zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony komórkowe.

49-letnia kobieta i 22-latek z nielegalnego handlu mieli uczynić sobie stałe źródło dochodu. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.
podinsp. Marzena Grzegorczyk
podinsp. Marzena Grzegorczyk

Wiadomości z regionu

2021-06-19, godz. 14:10 Rusza sezon na opolskich kąpieliskach. Sanepid: w pięciu woda spełnia warunki sanitarne Na terenie województwa opolskiego w pięciu kąpieliskach woda spełnia warunki sanitarne - poinformował w pierwszym tegorocznym komunikacie opolski sanepid. » więcej 2021-06-19, godz. 13:10 W wodociągu w Baborowie wykryto bakterie coli. Wodę można pić tylko po przegotowaniu W sieci wodociągowej w Baborowie wczoraj po południu (18.06) wykryto niewielkie ilości bakterii coli. Na szczęście skażenie jest na tyle małe, że nie zagraża… » więcej 2021-06-19, godz. 12:15 Upały w całym kraju. Ostrzeżenie IMGW. Na Opolszczyźnie nawet 34 stopnie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia przed upałami. Dzisiaj (19.06) w całym kraju termometry… » więcej 2021-06-19, godz. 11:45 Opolski festiwal ma już 58 lat. Triumfatorką pierwszej edycji w 1963 roku była Ewa Demarczyk Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu ma 58 lat. Pierwszy rozpoczął się 19 czerwca 1963 roku. Jego odkryciem okazała się Ewa Demarczyk, wówczas studentka… » więcej 2021-06-19, godz. 11:00 Opolszczyzna się wyludnia. "Obserwujemy ujemny przyrost naturalny oraz migrację" - Od połowy lat 90. notuje się regularny spadek liczby ludności w woj. opolskim i jest to proces systematyczny - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery… » więcej 2021-06-19, godz. 10:51 Raport MZ: Ponad 2 razy więcej wyzdrowień, niż nowych zakażeń. W regionie mamy 6 nowych przypadków koronawirusa … 168 nowych zakażeń i 41 przypadków śmiertelnych to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa w Polsce. » więcej 2021-06-19, godz. 10:00 Upalne dni na Opolszczyźnie. Mieszkańcy opolskiego zoo wiedzą, jak radzić sobie z wysoką temperaturą Ciepło, cieplej... upalnie. Od kilku dni musimy mierzyć się z wysokimi temperaturami. Mieszkańcom stolicy regionu w walce z upałami pomagają na przykład… » więcej 2021-06-19, godz. 08:30 "Potrzebny tylko mały lifting". Komprachcice kupiły budynek po warsztacie, który będzie siedzibą OSP Wawelno Strażacy ochotnicy z Wawelna będą mieli strażnicę, która w pełni będzie własnością gminy Komprachcice. Ta z której korzystali dotychczas stała bowiem… » więcej 2021-06-19, godz. 07:30 Na Politechnice Opolskiej drukowany jest fantom miednicy. Ma pomóc w badaniu skuteczności radioterapii Naukowiec z Politechniki Opolskiej pracuje nad stworzeniem na drukarce 3D fantomu układu kostnego okolic miednicy. To model, na którym będą prowadzone badania… » więcej 2021-06-19, godz. 07:15 Wysokie temperatury zachęcają do wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie Przed nami gorący weekend. Termometry, zarówno dzisiaj (19.06), jak i jutro mają wskazać około 32 stopnie Celsjusza. Zapewne wielu mieszkańców spędzi te… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »