Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-20, 16:30 Autor: Daniel Klimczak

Dzienny Dom Pobytu w Nysie zachęca do udziału w zajęciach. "Każdy senior znajdzie tutaj coś dla siebie"

Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Dzień otwarty w Dziennym Domu Pobytu w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Gimnastyka, zajęcia taneczne, nordic walking czy pokazy mody - to tylko niektóre z atrakcji czekających na seniorów w Dziennym Domu Pobytu przy ulicy Bohaterów Warszawy w Nysie, gdzie trwa dzień otwartych drzwi.
Miejsca takie jak to pomagają osobom starszym w walce z samotnością oraz rozwijają ich zainteresowania. Jednak jak zauważa kierownik instytucji Joanna Wiech, części seniorów nadal trudno zdecydować się na udział w zajęciach.

- To jest jedna z lepszych form, ponieważ seniorzy wracają do swojego środowiska naturalnego, tutaj przychodzą tylko spędzać miło czas, spotkać się z drugim człowiekiem. Organizujemy różnego rodzaju zajęcia, także każdy senior, który chce coś dla siebie tutaj znaleźć to znajdzie. Taki dzień otwarty organizujemy po to, aby nowe osoby przychodziły i zostały z nami - wyjaśnia.

Impreza była też okazją do wręczenia tytułu seniora roku. Został nim Henryk Merkel, zaangażowany w powstanie ogólnokrajowego programu zniżek dla seniorów.

- Zainicjowałem tę Ogólnopolską Kartę Seniora i potem zaczęło się to po moim takim wejściu i rozdaniu tych wszystkich podań żeby wypełnić. To Kraków jednak działał, ja już miałem kartę z Krakowa jako jeden z pierwszych seniorów i rozpropagowałem właśnie te deklaracje - wspomina nyski senior roku.

Dodajmy, że nyski DDP funkcjonuje od prawie 35 lat. W zajęciach uczestniczy około 120 seniorów. Koszt funkcjonowania placówki pokrywa gmina, seniorzy płacą jedynie za wyżywienie.
Joanna Wiech
Henryk Merkel

Wiadomości z regionu

2018-12-19, godz. 10:15 Przedstawiciele koalicji i opozycji oceniają budżet regionu na 2019 rok - Inwestycje w regionie są rozdzielone w sposób nie do końca sprawiedliwy - oceniła w porannej rozmowie 'W cztery oczy' przewodnicząca klubu radnych Prawa i S ... » więcej 2018-12-19, godz. 10:00 Mali twórcy choinkowych ozdób nagrodzeni przez kuratora oświaty Łańcuchy z płatków, makaronu, bałwanki z włóczek i z patyczków do lodów, to tylko niektóre z choinkowych dekoracji autorstwa opolskich przedszkolaków, nagrodz ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:30 Jest opóźnienie na budowie obwodnicy Malni i Choruli Pierwsza warstwa betonu została położona, kolejna w przyszłym roku - tak wygląda zaawansowanie budowy obwodnicy Malni i Choruli. Wcześniej deklarowano, że naw ... » więcej 2018-12-19, godz. 09:00 Marek Witek pełnomocnikiem zarządu do spraw wielokulturowości w województwie opolskim Marek Witek, były burmistrz Dobrodzienia i członek Mniejszości Niemieckiej będzie pełnomocnikiem zarządu regionu do spraw wielokulturowości. Jego zadaniem będ ... » więcej 2018-12-19, godz. 08:22 Policja szuka świadków wypadku Opolska policja szuka świadków wypadku drogowego do którego doszło w ubiegły piątek (14.12) w Opolu na wysokości ulicy Prószkowskiej. » więcej 2018-12-19, godz. 06:45 Pięć nowych rodzin zastępczych dla dzieci z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Pięć nowych rodzin zastępczych podpisało umowy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe rodziny przeszły odpowiednie szkolenia, są przy ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Prudnik: starostwo zataiło przed radnymi protokoły z kontroli RIO? Władze powiatu ukryły wyniki kontroli przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkowa - taki zarzut stawiają opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości. Spra ... » więcej 2018-12-19, godz. 06:00 Karta "Opolska Rodzina" i "Opolski Senior" także dla mieszkańców Komprachcic Ponad 5 tysięcy mieszkańców gminy Komprachcice będzie mogło skorzystać z Kart „Opolska Rodzina' oraz „Opolski Senior”. Karty uprawniają do korzystania z ulg i ... » więcej 2018-12-18, godz. 21:51 Dachowanie auta na DK 46 koło Ozimka, koło Leśnicy przewróciła się ciężarówka Duże utrudnienia w ruchu w miejscowości Schodnia na drodze krajowej numer 46 z Opola do Ozimka. » więcej 2018-12-18, godz. 21:00 Kombatancki opłatek w 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu Weterani, kombatanci i żołnierze spotkali się przy tradycyjnym opłatku w jednostce 10. Opolskiej Brygady Logistycznej. Spotkanie było okazją do wspomnień i od ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »