Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-14, 15:45 Autor: Ewelina Laxy

Bakterie gronkowca w opolskim basenie Błękitna Fala. Zamknięta jedna niecka

Basen "Błękitna Fala" [fot. Daria Placek]
Basen "Błękitna Fala" [fot. Daria Placek]
Zamknięta jest niecka ze zjeżdżalnią. W pozostałych basenach kąpiel jest dozwolona i bezpieczna.
- Niecka będzie zamknięta do czasu otrzymania przez nas wyników badań, które potwierdzą wyeliminowanie tej bakterii - mówi Małgorzata Majkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - W gestii MOSiR-u jest, żeby jak najszybciej przedstawić pozytywne wyniki badań. Potencjalnie nosicielem była jakaś osoba. Jest to bakteria o tyle niebezpieczna, że może wywoływać choroby skóry, choroby układu oddechowego, układu moczowego. Nie powinna znajdować się w wodzie basenowej. W tej sytuacji, po wydaniu decyzji, najważniejszy jest proces uzdatniania wody, dezynfekcja jej, w celu wyeliminowania tej bakterii.

Nosicielem bakterii najprawdopodobniej była osoba korzystająca z basenu. Jak mówi Maja Kozłowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z basenu zapadła decyzja o wyłączeniu niecki z użytkowania.

- Prawdopodobnie już teraz tej bakterii nie ma. Przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zostały przeprowadzone odpowiednie zabiegi, żeby się jej pozbyć. Czekamy na ponowne wyniki badań. Jeżeli tylko wyjdą poprawne, będziemy nieckę otwierać. Jesteśmy w stanie doprowadzić wodę do normalnego stanu bardzo szybko, ale musimy państwa uświadomić, że to, w jakim stanie przychodzimy, wpływa na stan wody.

Niecka basenu będzie zamknięta najprawdopodobniej około tygodnia.
Małgorzata Majkowska
Maja Kozłowska

Wiadomości z regionu

2018-09-19, godz. 14:10 Prudnik: odpowiedzą za próbę zbiorowego gwałtu na mężczyźnie Długoletnie więzienie grozi sprawcom rozboju i usiłowania gwałtu w Prudniku. Podejrzani w tej sprawie to 33-letni Błażej Ł. i 47-letni Mariusz N. Przestępstw, ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów do Rady Miasta Opola. "Celem jest 12 lub 13 mandatów" Sylwia Borgul, Michał Nowak, Sławomir Batko i Arkadiusz Szymański. To 'jedynki' Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Rady Miasta Opola. » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Zobaczył złodzieja i postanowił go złapać. Właściciel domu zachował czujność Policjanci z Brzegu zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu, który późnym wieczorem chciał ukraść elektronarzędzia. Mężczyzna wszedł na posesję i postanowił ... » więcej 2018-09-19, godz. 14:00 Dzieci wzięły udział w konsultacjach społecznych. Nowa droga powinna zostać ulicą Żyrafy Nowa ulica w centrum Strzelec Opolskich już niedługo może nosić nazwę ul. Żyrafy. Na ten pomysł wpadły 6-letnia Marta i 8-letnia Zosia. Dziewczynki wzięły udz ... » więcej 2018-09-19, godz. 13:00 Złamany maszt na jachcie "Opole". Kpt. Kopytko pokonany przez Bałtyk w "Bitwie o Gotland" Kapitan Andrzej Kopytko, opolski żeglarz płynący na jachcie Opole musiał przerwać 'Bitwę o Gotland'. Podczas trwających na Bałtyku regat złamał się maszt w je ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:45 Koalicja Obywatelska podpisała akt współpracy. W zjednoczeniu widzą receptę na sukces - Każde zjednoczenie i współpraca zawsze daje sukces - mówiła Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydenta Opola. Dziś (19.09) prze ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:32 Wypadek śmigłowca w Domecku: pilot zdobył licencję rok przed zdarzeniem. Prokuratura czeka na raport komisji Nowe ustalenia prokuratury w sprawie wypadku śmigłowca w Domecku. Mężczyzna, który pilotował maszynę licencję zdobył w 2017 roku. Helikopter kupił w tym samym ... » więcej 2018-09-19, godz. 12:00 Razem dla Opola ma pomysły, jak pogodzić kierowców z pieszymi Budowa parkingów wielopoziomowych przy osiedlach, ograniczenie ruchu samochodów w ścisłym centrum Opola czy stworzenie wydzielonych miejsc parkingowych dla ro ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:50 Dachowanie mają za sobą. Teraz będą zapinać pasy Dobrze zapięte pasy bezpieczeństwa to podstawa. Według badań takie prawidłowe zapięcie może zredukować liczbę pokrzywdzonych w wpadkach samochodowych nawet o ... » więcej 2018-09-19, godz. 11:14 Miał własną plantację i spore zapasy "towaru". Policyjne zatrzymanie w Namysłowie Funkcjonariusze z Namysłowa zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego m.in. o nielegalną uprawę konopi indyjskich. Śledczy w jego domu zabezpieczyli kilka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »