Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-14, 15:45 Autor: Ewelina Laxy

Bakterie gronkowca w opolskim basenie Błękitna Fala. Zamknięta jedna niecka

Basen "Błękitna Fala" [fot. Daria Placek]
Basen "Błękitna Fala" [fot. Daria Placek]
Zamknięta jest niecka ze zjeżdżalnią. W pozostałych basenach kąpiel jest dozwolona i bezpieczna.
- Niecka będzie zamknięta do czasu otrzymania przez nas wyników badań, które potwierdzą wyeliminowanie tej bakterii - mówi Małgorzata Majkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu. - W gestii MOSiR-u jest, żeby jak najszybciej przedstawić pozytywne wyniki badań. Potencjalnie nosicielem była jakaś osoba. Jest to bakteria o tyle niebezpieczna, że może wywoływać choroby skóry, choroby układu oddechowego, układu moczowego. Nie powinna znajdować się w wodzie basenowej. W tej sytuacji, po wydaniu decyzji, najważniejszy jest proces uzdatniania wody, dezynfekcja jej, w celu wyeliminowania tej bakterii.

Nosicielem bakterii najprawdopodobniej była osoba korzystająca z basenu. Jak mówi Maja Kozłowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu, ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających z basenu zapadła decyzja o wyłączeniu niecki z użytkowania.

- Prawdopodobnie już teraz tej bakterii nie ma. Przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zostały przeprowadzone odpowiednie zabiegi, żeby się jej pozbyć. Czekamy na ponowne wyniki badań. Jeżeli tylko wyjdą poprawne, będziemy nieckę otwierać. Jesteśmy w stanie doprowadzić wodę do normalnego stanu bardzo szybko, ale musimy państwa uświadomić, że to, w jakim stanie przychodzimy, wpływa na stan wody.

Niecka basenu będzie zamknięta najprawdopodobniej około tygodnia.
Małgorzata Majkowska
Maja Kozłowska

Wiadomości z regionu

2018-11-16, godz. 19:00 Pracownicy więziennictwa i naukowcy podsumowali 100 lat pracy penitencjarnej w niepodległej Polsce Oddziaływanie poprzez pracę podstawą efektywnej resocjalizacji. Na ogólnopolskiej konferencji w Opolu praktycy i teoretycy związani ze służbą więzienną w Pols ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:30 "Dołącz do nas" - mundurowi zachęcają do podjęcia służby w policji 'Dołącz do nas' - tym hasłem mundurowi z opolskiego garnizonu zachęcają do podjęcia służby w policji. Kampania ma prezentować, jak z punktu widzenia praktyka ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:15 Mężczyzna, który pobił niemowlę aresztowany pod zarzutem usiłowania zabójstwa Sąd aresztował na 3 miesiące 36-latka, który wczoraj (15.11) pobił 10-miesięczne dziecko w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi. Prokuratura postawiła mężczyźnie ... » więcej 2018-11-16, godz. 18:00 Po raz ostatni oddali hołd Orlętom Lwowskim. Uroczystość w gimnazjum Wraz z galą upamiętniającą stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, jak co roku Publiczne Gimnazjum nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu oddało też hołd swoim pa ... » więcej 2018-11-16, godz. 16:15 Furiat zaatakował dwie kobiety, zanim pobił niemowlę. "Boga prosiłam, żeby tylko wyjść z tego auta" 36-latek, który wczoraj (15.11) w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi wtargnął do przypadkowego domu i pobił 10-miesięcznego chłopca, wcześniej zaatakował dwie ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:30 Jechała pod prąd i natrafiła na radiowóz. Próbowała uciekać, bo była nietrzeźwa 2 promile alkoholu w organizmie miała 58-letnia kobieta, która została zatrzymana przez brzeskich policjantów. Kierująca chryslerem na ulicy Trzech Kotwic jec ... » więcej 2018-11-16, godz. 14:15 Miał przemycić 5 ton haszyszu. Prokurator chce 15 lat, obrona uniewinnienia. Oskarżony mówi o zemście białoruskich słu ... Kierowanie grupą przestępczą, pranie brudnych pieniędzy i przemyt 5 ton haszyszu z Hiszpanii przez Polskę na Białoruś - za te czyny przed opolskim sądem odpow ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:08 Pobite dziecko z Kadłuba jest w stanie stabilnym. Wymaga dalszej obserwacji Stan pobitego 10-miesięcznego chłopca jest stabilny. Dziecko trafiło wczoraj (15.11) do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego po pobiciu przez obcego mężczyzn ... » więcej 2018-11-16, godz. 12:05 Nie stawiał się w więzieniu i posiadał 30 gramów marihuany i amfetaminy. Trafił w ręce policji 23-latek, który nie stawił się do więzienia został zatrzymany przez policjantów z Nysy. Sąd skazał go wcześniej za kradzieże z włamaniem. Gdy kryminalni zapuk ... » więcej 2018-11-16, godz. 11:43 Demoluje zaparkowane pojazdy. Policjanci z Brzegu już kilkukrotnie zatrzymywali 36-latkę Kilkanaście zniszczonych pojazdów w niecały tydzień. To efekt działalności 36-letniej mieszkanki Lubszy, która będąc pod wpływem alkoholu demoluje zaparkowane ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »