Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-23, 06:45 Autor: Maciej Stępień

Przyjechali mu pomóc, a ten „odwdzięczył” się agresją. Kolejny napad na ratowników medycznych w regionie

Ratownicy medyczni znów zostali zaatakowani. Tym razem w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ratownicy medyczni znów zostali zaatakowani. Tym razem w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ratownicy medyczni znów zostali zaatakowani. Tym razem w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Ratownicy medyczni znów zostali zaatakowani. Tym razem w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę w Brzegu. Służby medyczne zostały poinformowane o młodym mężczyźnie leżącym na chodniku. Gdy na miejscu pojawił się zespół ratownictwa okazało się, że brzeżanin jest pod wpływem alkoholu. Medycy obudzili go i wtedy zostali zaatakowani. Najpierw posypały się groźby, a później w ruch poszły pięści.
- Doszło do czynnego ataku na kierownika zespołu medycznego - mówi Radiu Opole Mariusz Baran, szef brzeskiego pogotowia. – Został złapany za ubranie i zaczął być szarpany. Do akcji natychmiast wkroczyli policjanci, którzy użyli środków przymusu bezpośredniego.

Medycy są zniesmaczeni całą sytuacją. Jak podkreślają, jadą udzielić komuś pomocy i muszą się bronić przed czyjąś agresją.

- Nie mamy żadnych narzędzi do samoobrony. Możemy liczyć na pomoc policji lub osób postronnych albo po prostu uciekać – dodaje Baran. – Dla takich zachowań nie powinno być przyzwolenia, przecież my przyjeżdżamy ratować ludzi. Do jest wszystko dobre do momentu, dopóki na służbie nie zginie ratownik, pielęgniarka albo lekarz. I wtedy podniesie się szum w całej Polsce, a co zrobiono w tej sprawie, by tych ludzi ochronić.

Mężczyzna został zatrzymany przez policję. Odpowie teraz za napaść na funkcjonariusza publicznego.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza napaść na ratowników w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu zespół ratownictwa został zaatakowany w Opolu. Do sprawy będziemy wracać.
Mariusz Baran
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:30 Tułowice będą miały prawdziwe centrum. Szykuje się przebudowa miasta Deptak, fontanna i miejsce odpoczynku - Tułowice będą miały swoje centrum. Burmistrz miasta Andrzej Wesołowski, rozpoczął pierwsze działania związane z przebu ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:10 Małżonkowie z Opola chcą umacniać swoje związki. Tłumy na "Remoncie Małżeńskim 2018" 'Obdarowani' to hasło tegorocznych adwentowych rekolekcji dla par w ramach 'Remontu Małżeńskiego', które rozpoczęły się w stolicy regionu. Do niedzieli małżon ... » więcej 2018-12-15, godz. 09:00 Brawijaya Uniwersity z Indonezji nowym partnerem Uniwersytetu Opolskiego Uniwersytet Opolski rozpoczął współpracę z uczelnią z Indonezji. Opole odwiedza aktualnie duża delegacja prorektorów i dziekanów Brawijaya Uniwersity w miejsc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »