Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-13, 10:00 Autor: Ewelina Laxy

2,5 letni Dawid Drapacz walczy o życie. Zbiórka pieniędzy trwa

2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
Dawid Drapacz cierpi na rzadką wadę serca. Jego serce nie jest w stanie dotlenić organizmu. Jedyną szansa na powrót do zdrowia jest operacja, która ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Miała kosztować 9 mln złotych, ale klinika w USA obniżyła koszty. Teraz potrzeba na nią 5 mln. Na razie zebrano 1,5 mln.
- Teraz jest tylko nadzieja w ludziach. Krew, która powinna dopłynąć do płuc i odpowiednio się natlenić i ten tlen rozprowadzić po całym organizmie nie może dotrzeć. Nie może tam się natlenić. Jak bawi się niewysiłkowo, nie płacze - wygląda dobrze. Natomiast, jak zaczyna biegać, płakać, zaczyna tego tlenu mu brakować, zaczyna coraz bardziej sinieć. Jako rodzice, coraz bardziej też to zauważamy, jest duży lęk - mówi mama chłopca Elżbieta.

- Często jak biegamy, to Dawid szybko się męczy. Bardzo często sobie wyobrażam, jak to będzie po operacji, że Dawid będzie mógł wtedy po prostu biegać do woli, ile chce - zaznacza siostra 2,5 latka, Karolina.

- Musimy się spieszyć - mówi tata Dawida, Sławomir. - Musimy jak najszybciej zrobić tę operację. Póki jest stabilny, jeszcze można to zrobić. Jeśli jego stan się pogorszy, wtedy będzie za późno.

Zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca odbywa się za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/dawidek.

W pomoc zaangażowali się m.in.: aktorka Ewa Wencel, Krzysztof Diablo Włodarczyk, czy Anna Wyszkoni, a także opolanie: sztangista Bartłomiej Bonk i sportowcy z Akademii Odry Opole. Organizowane są też licytacje.

Więcej o akcji na profilu Cud dla Dawidka Drapacza - walczymy o życie.
Elżbieta, Karolina i Sławomir Drapacz

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »