Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-13, 10:00 Autor: Ewelina Laxy

2,5 letni Dawid Drapacz walczy o życie. Zbiórka pieniędzy trwa

2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
2,5 letni Dawid walczy o życie. Pomóc może kosztowna operacja [fot. Ewelina Laxy]
Dawid Drapacz cierpi na rzadką wadę serca. Jego serce nie jest w stanie dotlenić organizmu. Jedyną szansa na powrót do zdrowia jest operacja, która ma zostać przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych. Miała kosztować 9 mln złotych, ale klinika w USA obniżyła koszty. Teraz potrzeba na nią 5 mln. Na razie zebrano 1,5 mln.
- Teraz jest tylko nadzieja w ludziach. Krew, która powinna dopłynąć do płuc i odpowiednio się natlenić i ten tlen rozprowadzić po całym organizmie nie może dotrzeć. Nie może tam się natlenić. Jak bawi się niewysiłkowo, nie płacze - wygląda dobrze. Natomiast, jak zaczyna biegać, płakać, zaczyna tego tlenu mu brakować, zaczyna coraz bardziej sinieć. Jako rodzice, coraz bardziej też to zauważamy, jest duży lęk - mówi mama chłopca Elżbieta.

- Często jak biegamy, to Dawid szybko się męczy. Bardzo często sobie wyobrażam, jak to będzie po operacji, że Dawid będzie mógł wtedy po prostu biegać do woli, ile chce - zaznacza siostra 2,5 latka, Karolina.

- Musimy się spieszyć - mówi tata Dawida, Sławomir. - Musimy jak najszybciej zrobić tę operację. Póki jest stabilny, jeszcze można to zrobić. Jeśli jego stan się pogorszy, wtedy będzie za późno.

Zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca odbywa się za pośrednictwem portalu siepomaga.pl/dawidek.

W pomoc zaangażowali się m.in.: aktorka Ewa Wencel, Krzysztof Diablo Włodarczyk, czy Anna Wyszkoni, a także opolanie: sztangista Bartłomiej Bonk i sportowcy z Akademii Odry Opole. Organizowane są też licytacje.

Więcej o akcji na profilu Cud dla Dawidka Drapacza - walczymy o życie.
Elżbieta, Karolina i Sławomir Drapacz

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 14:15 Mali opolanie wraz z rodzicami stworzyli eko-intrumenty W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu właśnie dziś (18.01) rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem „Artystyczne soboty”. Zadaniem uczestników było stworzenie instrumentu… » więcej 2020-01-18, godz. 13:00 Bank Żywności w Opolu wspomaga najbardziej potrzebujących mieszkańców Krapkowic 8 ton żywności trafi do blisko 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. » więcej 2020-01-18, godz. 12:30 Zamiast komputera, wolą tradycyjne gry. Fani RPG-ów i "planszówek" po raz kolejny spotykają się w Opolu W opolskiej Galerii WuBePe trwa, organizowany co miesiąc, Dzień Grania w Gry RPG i Planszówki. Pomysłodawcy chcą w ten sposób przekonać opolan, że tego typu rozrywka… » więcej 2020-01-18, godz. 11:15 Warunki narciarskie w czeskich Jesionikach. Śnieg zmrożony, działa tylko część wyciagów Od 20 do nawet 90 centymetrów śniegu leży na trasach zjazdowych w czeskich ośrodkach narciarskich zlokalizowanych tuż przy granicy z województwem opolskim. » więcej 2020-01-18, godz. 09:30 Swoje święto ma dziś Kubuś Puchatek Dziś (18.01) Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy - Alana Aleksandra Milne'a. Autor napisał tę książkę dla swojego… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »