Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-15, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Autobusy MZK pojadą w Opolu według wakacyjnego rozkładu. "To zmiany poparte badaniami"

Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
Dalej, częściej i bardziej punktualnie pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu podczas wakacji. Zmiany dotyczą linii numer 5, 9, 11, 12, 13 i 25.
- To kolejny etap rozwoju komunikacji autobusowej w stolicy regionu - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opola. Przypomnijmy, trwa wymiana taboru, a przetargi na biletomaty i tablice przystankowe są w toku.

- W tej chwili obejmujemy zwiększoną obsługą rejony miasta związane z rozwojem mieszkalnictwa. Mam tu na myśli między innymi ulicę Solidarności. Oczywiście bardzo bierzemy pod uwagę poprawę potencjału strefy ekonomicznej. Chcemy stymulować mobilność zawodową i wzmacniać możliwość dojazdu do zakładów - zaznacza Zawadzki.

Modyfikacja tras jest oparta na badaniach i wnioskach mieszkańców, które przeprowadziła firma "TRAKO" PROJEKTY TRANSPORTOWE.

- 30 procent mieszkańców bardzo ceni jazdę bez przesiadek - mówi Tomasz Szelukowski, reprezentujący firmę. - Mieszkańcy Opola najwyżej oceniali bezpieczeństwo podróży autobusami MZK oraz punktualność kursowania autobusów. Najniższe oceny dotyczyły natomiast stopnia zatłoczenia pojazdów, dostępu do miejsc siedzących oraz częstotliwości kursowania. Właśnie te elementy są poprawiane od początku 2017 roku.

Z kolei Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole, dodaje, że jednym z celów jest zwiększenie liczby miejsc siedzących. - Dla porównania, w minione wakacje do systemu trafiały maksymalnie trzy lub cztery autobusy przegubowe. Teraz będzie ich trzy- lub czterokrotnie więcej. Jeżeli chodzi o kwestię autobusów klimatyzowanych, śmiem twierdzić, że będziemy chyba pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się skierować do systemu liczbę autobusów klimatyzowanych na miarę potrzeb.

Według badań firmy TRAKO, każdego dnia roboczego autobusy MZK notują ponad 50 tysięcy pasażerów. Nowy rozkład wejdzie w życie 25 czerwca.
Tomasz Zawadzki
Tomasz Szelukowski
Tadeusz Stadnicki

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 11:05 Spór o okręgi wyborcze w powiecie opolskim z Dąbrową w roli głównej, w tle Duże Opole - Po zmianie granic w powiecie opolskim w związku z powiększeniem Opola nastąpiły podstawy do tego, żeby zmienić okręgi wyborcze - stwierdził w porannej rozmo ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:30 Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Opole w ramach akcji PiS "Polska Jest Jedna". To nie jedyna wizyta zaplanowana na ... W piątek (22.06) o godzinie 17:00 premier Mateusz Morawiecki spotka się z mieszkańcami stolicy regionu. Spotkanie z szefem rządu odbędzie się w Centrum Wystaw ... » więcej 2018-06-20, godz. 10:15 Przy głównym wejściu się nie dało, od strony parkingu już tak. W Brzegu niepełnosprawni dostaną się do urzędu W ubiegłym roku interweniowaliśmy w sprawie budowy podjazdu dla inwalidów w brzeskim magistracie. Z takiego rozwiązania skorzystałyby również matki z dziećmi. ... » więcej 2018-06-20, godz. 09:45 300 tysięcy złotych na wsparcie rodzin zastępczych w Kędzierzynie-Koźlu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu zdobyło pieniądze na realizację działań na rzecz rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka poprzez ... » więcej 2018-06-20, godz. 09:15 Seniorzy z Krapkowic będą nosić opaski monitorujące pracę serca. Do programu można jeszcze dołączyć Ponad sto osób z gminy Krapkowice zakwalifikowało się dotychczas do programu Zdrowe Serce Seniora. W lipcu otrzymają oni elektroniczne 'Opaski Opiekun', które ... » więcej 2018-06-20, godz. 08:00 Hodowla wśród szczątek padłych zwierząt? Interwencja TOZ w gminie Rudniki Około 600 sztuk drobiu, sześć koni, pięć psów, a także króliki, świnie i świniodziki. Wszystkie te zwierzęta przetrzymywane są w nieludzkich warunkach w jedny ... » więcej 2018-06-20, godz. 06:54 Młodzież lubi eksperymentować. Policja ostrzega przed zażywaniem środków odurzających Dwa tygodnie temu w Brzegu para nastolatków zatruła się narkotykami. Nieprzytomną 17-latkę i o dwa lata starszego chłopaka znaleziono na ogródkach działkowych ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:30 Śmiertelny wypadek w Niwnicy. Nie żyje 19-latek Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, na drodze krajowej nr 41 na trasie Nysa - Prudnik 19-letni kierowca renault z nieustalonej przyczy ... » więcej 2018-06-19, godz. 21:00 W amfiteatrze na Górze Św. Anny ślubu w plenerze nie weźmiesz Śluby cywilne w plenerze cieszą się coraz większą popularnością, ale praktyka pokazuje, że nie wszędzie można taką ceremonię zorganizować. Kilka par, które ch ... » więcej 2018-06-19, godz. 20:30 Nowe władze szpitala w Kluczborku. "Zmiany mają związek z zawieszonym oddziałem wewnętrznym" Sylwia Jarczewska i doktor Paweł Mieszczański staną na czele Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Zarząd szpitala przyjął rezygnację dotychczasowego prez ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »