Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-15, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Autobusy MZK pojadą w Opolu według wakacyjnego rozkładu. "To zmiany poparte badaniami"

Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
Dalej, częściej i bardziej punktualnie pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu podczas wakacji. Zmiany dotyczą linii numer 5, 9, 11, 12, 13 i 25.
- To kolejny etap rozwoju komunikacji autobusowej w stolicy regionu - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opola. Przypomnijmy, trwa wymiana taboru, a przetargi na biletomaty i tablice przystankowe są w toku.

- W tej chwili obejmujemy zwiększoną obsługą rejony miasta związane z rozwojem mieszkalnictwa. Mam tu na myśli między innymi ulicę Solidarności. Oczywiście bardzo bierzemy pod uwagę poprawę potencjału strefy ekonomicznej. Chcemy stymulować mobilność zawodową i wzmacniać możliwość dojazdu do zakładów - zaznacza Zawadzki.

Modyfikacja tras jest oparta na badaniach i wnioskach mieszkańców, które przeprowadziła firma "TRAKO" PROJEKTY TRANSPORTOWE.

- 30 procent mieszkańców bardzo ceni jazdę bez przesiadek - mówi Tomasz Szelukowski, reprezentujący firmę. - Mieszkańcy Opola najwyżej oceniali bezpieczeństwo podróży autobusami MZK oraz punktualność kursowania autobusów. Najniższe oceny dotyczyły natomiast stopnia zatłoczenia pojazdów, dostępu do miejsc siedzących oraz częstotliwości kursowania. Właśnie te elementy są poprawiane od początku 2017 roku.

Z kolei Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole, dodaje, że jednym z celów jest zwiększenie liczby miejsc siedzących. - Dla porównania, w minione wakacje do systemu trafiały maksymalnie trzy lub cztery autobusy przegubowe. Teraz będzie ich trzy- lub czterokrotnie więcej. Jeżeli chodzi o kwestię autobusów klimatyzowanych, śmiem twierdzić, że będziemy chyba pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się skierować do systemu liczbę autobusów klimatyzowanych na miarę potrzeb.

Według badań firmy TRAKO, każdego dnia roboczego autobusy MZK notują ponad 50 tysięcy pasażerów. Nowy rozkład wejdzie w życie 25 czerwca.
Tomasz Zawadzki
Tomasz Szelukowski
Tadeusz Stadnicki

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 22:00 "Utrzymaliśmy stan posiadania" - komentarz posła PO Tomasza Kostusia do wyborów do Rady Miasta Opola Siedmiu radnych miejskich w Opolu będzie mieć Koalicja Obywatelska PO.Nowoczesna - wynika z nieoficjalnych informacji. Komitet Arkadiusza Wiśniewskiego zdobęd ... » więcej 2018-10-22, godz. 21:00 Kasiura będzie rządzić Krapkowicami przez kolejne 5 lat. Sonik gratuluje i docenia frekwencję Andrzej Kasiura będzie burmistrzem Krapkowic przez kolejną kadencję. W niedzielnym głosowaniu zdobył 4758 głosów, czyli o 508 więcej niż jego rywal starosta M ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:30 Jarosław Kielar burmistrzem Kluczborka na piątą kadencję. Jego komitet z samodzielną większością w radzie miasta Blisko 78 proc. poparcia otrzymał w wyborach dotychczasowy burmistrz Kluczborka Jarosław Kielar. Oznacza to, że będzie pełnił tę funkcję przez piątą kadencję. ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:03 Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do sejmiku wojewódzkiego na Opolszczyźnie Frekwencja w wyborach samorządowych w województwie opolskim wyniosła 48,63 procent. W wyborach do sejmiku wojewódzkiego zwyciężyła Koalicja Obywatelska, na kt ... » więcej 2018-10-22, godz. 20:00 Znamy radnych Kędzierzyna-Koźla i Brzegu Opolska Delegatura Krajowego Biura Wyborczego składy rad gmin w Kędzierzynie-Koźlu i w Brzegu. » więcej 2018-10-22, godz. 19:45 Jarosław Tkaczyński i Zbigniew Kitajgrodzki powalczą w II turze o urząd burmistrza Praszki O tym, kto zostanie burmistrzem Praszki zdecyduje II tura wyborów. W walce o fotel burmistrza startowało czterech kandydatów. » więcej 2018-10-22, godz. 19:00 Komitet A.Wiśniewskiego ma większość w radzie miasta. Razem dla Opola i komitet Marcina Gambca bez mandatów KWW Arkadiusza Wiśniewskiego świętuje zwycięstwo w wyborach do rady miasta Opola. Spośród 25 mandatów klubowi przyznano łącznie 13 mandatów, po trzy w okręgac ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:30 Kordian Kolbiarz wysoko wygrywa w Nysie. Kolejna tura w Brzegu, Dobrzeniu Wielkim i Baborowie W Nysie Kordian Kolbiarz pozostawił w tle swoich rywali. Uzyskał on poparcie 14063 wyborców. II tura w Dobrzeniu Wielkim. O fotel wójta ubiegają się Piotr Szl ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:20 Podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety w Opolu zatrzymany. Wpadł w ręce służb w Belgii Bułgar, podejrzany o śmiertelne potrącenie kobiety, do którego doszło w maju br. przy ul. Ozimskiej w Opolu, jest już w rękach mundurowych. Jak informuje prok ... » więcej 2018-10-22, godz. 18:00 W powiecie nyskim wyborcza dogrywka tylko w Głuchołazach. Na czele pozostałych gmin bez zmian Tylko w jednej gminie powiatu nyskiego konieczna będzie druga tura wyborów na burmistrza. Włodarze wszystkich pozostałych gmin zachowują swoje stanowiska. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »