Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-15, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Autobusy MZK pojadą w Opolu według wakacyjnego rozkładu. "To zmiany poparte badaniami"

Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
Dalej, częściej i bardziej punktualnie pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu podczas wakacji. Zmiany dotyczą linii numer 5, 9, 11, 12, 13 i 25.
- To kolejny etap rozwoju komunikacji autobusowej w stolicy regionu - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opola. Przypomnijmy, trwa wymiana taboru, a przetargi na biletomaty i tablice przystankowe są w toku.

- W tej chwili obejmujemy zwiększoną obsługą rejony miasta związane z rozwojem mieszkalnictwa. Mam tu na myśli między innymi ulicę Solidarności. Oczywiście bardzo bierzemy pod uwagę poprawę potencjału strefy ekonomicznej. Chcemy stymulować mobilność zawodową i wzmacniać możliwość dojazdu do zakładów - zaznacza Zawadzki.

Modyfikacja tras jest oparta na badaniach i wnioskach mieszkańców, które przeprowadziła firma "TRAKO" PROJEKTY TRANSPORTOWE.

- 30 procent mieszkańców bardzo ceni jazdę bez przesiadek - mówi Tomasz Szelukowski, reprezentujący firmę. - Mieszkańcy Opola najwyżej oceniali bezpieczeństwo podróży autobusami MZK oraz punktualność kursowania autobusów. Najniższe oceny dotyczyły natomiast stopnia zatłoczenia pojazdów, dostępu do miejsc siedzących oraz częstotliwości kursowania. Właśnie te elementy są poprawiane od początku 2017 roku.

Z kolei Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole, dodaje, że jednym z celów jest zwiększenie liczby miejsc siedzących. - Dla porównania, w minione wakacje do systemu trafiały maksymalnie trzy lub cztery autobusy przegubowe. Teraz będzie ich trzy- lub czterokrotnie więcej. Jeżeli chodzi o kwestię autobusów klimatyzowanych, śmiem twierdzić, że będziemy chyba pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się skierować do systemu liczbę autobusów klimatyzowanych na miarę potrzeb.

Według badań firmy TRAKO, każdego dnia roboczego autobusy MZK notują ponad 50 tysięcy pasażerów. Nowy rozkład wejdzie w życie 25 czerwca.
Tomasz Zawadzki
Tomasz Szelukowski
Tadeusz Stadnicki

Wiadomości z regionu

2018-08-19, godz. 22:00 Kampania i ordynacja wyborcza tematami Niedzielnej Loży Radiowej Start wyjątkowo krótkiej tym razem kampanii przed wyborami samorządowymi oraz przymiarki do nowelizacji ordynacji w wyborach do Sejmu były tematami Niedzielne ... » więcej 2018-08-19, godz. 20:00 Wojownik wylądował! Karol Stadnik wrócił do Polski po skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych Trzyletni chłopiec zaczął już mówić i samodzielnie oddychać. Małego Wojownika, jak nazwały go media, niszczyło własne ciało. Kręgosłup miażdżył jego narządy w ... » więcej 2018-08-19, godz. 20:00 Opole stolicą tatuażu. Za nami druga konwencja Tattoo Expo [ZDJĘCIA] Dziesiątki artystów i studia tatuażu prezentowały się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Od wczoraj (18.08) trwała tam druga konwencja Tattoo Expo. ... » więcej 2018-08-19, godz. 19:30 Ceremoniał dożynkowy i koncerty. Gmina Niemodlin świętuje we wsi Piotrowa Magdalena 'Meg' Krzemień, współautorka audycji Dobre Granie Ekstra oraz zespół Ravel ze znaną z naszej anteny Natalią Kryjom, Lukas Gogol oraz Big Day to tylk ... » więcej 2018-08-19, godz. 16:30 38-letnia kobieta utonęła w Białej Głuchołaskiej Kolejna śmiertelna ofiara kąpieli tego lata. Tym razem Głuchołazy i stopień wodny na Białej Głuchołaskiej przy ul. Koszyka. Mimo długiej akcji reanimacyjnej 3 ... » więcej 2018-08-19, godz. 13:30 Samorządowa Loża Radiowa w Skarbimierzu. Goście audycji wskazywali na potrzebę dialogu. Padł też pomysł rozpisania ref ... Plenerowe studio Radia Opole zawitało do Skarbimierza. Na tamtejszym osiedlu goście audycji dyskutowali na temat pomysłu wchłonięcia tej gminy przez Brzeg. » więcej 2018-08-19, godz. 10:30 W Wójcicach uczczą kolejne obrazy maryjne Już po raz siódmy w Wójcicach, będących od stycznia dzielnicą Otmuchowa, odbędą się Opolskie Dni Madonn Kresowych. To spotkanie, które co roku daje możliwość ... » więcej 2018-08-19, godz. 10:00 Społecznik roku regionu opolskiego. Kończy się nabór kandydatur do tego tytułu Jutro (20.08) mija termin zgłaszania kandydatów do tytułu 'Społecznik roku'. Marszałek województwa opolskiego po raz kolejny ogłosił konkurs, którego celem je ... » więcej 2018-08-19, godz. 06:42 Kolejne tragiczne zdarzenie drogowe na Opolszczyźnie. W wypadku w Kowalach zginął młody mężczyzna 22-latek poniósł śmierć w wyniku wypadku drogowego w miejscowości Kowale na drodze krajowej nr 45 między Praszką a Wieluniem. Do tragicznego zdarzenia doszło ... » więcej 2018-08-18, godz. 21:25 Pod hasłami recyklingu i segregacji odpadów minął dzień w Opolu. Jak oceniają to mieszkańcy, a jak firma z branży? [ZD ... Późnym wieczorem zakończył się piknik 'Opole w rytmie natury' na osiedlu Armii Krajowej. Od 15:00 mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli znaleźć sporo atra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »