Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-15, 07:00 Autor: Witold Wośtak

Autobusy MZK pojadą w Opolu według wakacyjnego rozkładu. "To zmiany poparte badaniami"

Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
Autobus MZK [fot. Ewelina Laxy]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
T. Szelukowski, T. Zawadzki i T. Stadnicki [fot. Witold Wośtak]
Dalej, częściej i bardziej punktualnie pojadą autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Opolu podczas wakacji. Zmiany dotyczą linii numer 5, 9, 11, 12, 13 i 25.
- To kolejny etap rozwoju komunikacji autobusowej w stolicy regionu - mówi Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Transportu Urzędu Miasta Opola. Przypomnijmy, trwa wymiana taboru, a przetargi na biletomaty i tablice przystankowe są w toku.

- W tej chwili obejmujemy zwiększoną obsługą rejony miasta związane z rozwojem mieszkalnictwa. Mam tu na myśli między innymi ulicę Solidarności. Oczywiście bardzo bierzemy pod uwagę poprawę potencjału strefy ekonomicznej. Chcemy stymulować mobilność zawodową i wzmacniać możliwość dojazdu do zakładów - zaznacza Zawadzki.

Modyfikacja tras jest oparta na badaniach i wnioskach mieszkańców, które przeprowadziła firma "TRAKO" PROJEKTY TRANSPORTOWE.

- 30 procent mieszkańców bardzo ceni jazdę bez przesiadek - mówi Tomasz Szelukowski, reprezentujący firmę. - Mieszkańcy Opola najwyżej oceniali bezpieczeństwo podróży autobusami MZK oraz punktualność kursowania autobusów. Najniższe oceny dotyczyły natomiast stopnia zatłoczenia pojazdów, dostępu do miejsc siedzących oraz częstotliwości kursowania. Właśnie te elementy są poprawiane od początku 2017 roku.

Z kolei Tadeusz Stadnicki, prezes MZK Opole, dodaje, że jednym z celów jest zwiększenie liczby miejsc siedzących. - Dla porównania, w minione wakacje do systemu trafiały maksymalnie trzy lub cztery autobusy przegubowe. Teraz będzie ich trzy- lub czterokrotnie więcej. Jeżeli chodzi o kwestię autobusów klimatyzowanych, śmiem twierdzić, że będziemy chyba pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się skierować do systemu liczbę autobusów klimatyzowanych na miarę potrzeb.

Według badań firmy TRAKO, każdego dnia roboczego autobusy MZK notują ponad 50 tysięcy pasażerów. Nowy rozkład wejdzie w życie 25 czerwca.
Tomasz Zawadzki
Tomasz Szelukowski
Tadeusz Stadnicki

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 22:22 "O Twoich zasługach pamiętać będziemy i ze słusznej drogi nigdy nie zejdziemy". Opolskie "Światełko do nieba" dla Pawł ... Na Placu Wolności opolanie zapalili świecie w intencji Pawła Adamowicza. Z kilkunastu zniczy uformowano serce, a na środku położono zdjęcie tragicznie zmarłeg ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:10 "Stop rzezi dzików". Protest przyrodników i mieszkańców Opola Są przeciwni masowemu odstrzałowi dzików. Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze wraz z ekologami i mieszkańcami Opola zaprotestowało dziś przy pomniku na Placu Wo ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Rodacy z Kazachstanu zamieszkali w centrum Olesna. "Mieszkańcy są bardzo pomocni" Sześcioro repatriantów z Kazachstanu zamieszkało w centrum Olesna. » więcej 2019-01-16, godz. 19:17 W Opolu ruszyła przebudowa skrzyżowania Oleskiej z Batalionów Chłopskich Ulica Rataja została częściowo zamknięta dla ruchu. Rozpoczęły się także prace na ulicy Nysy Łużyckiej. Tak wygląda początek przebudowy skrzyżowania ulicy Ole ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:23 Ordynator Wojciech Walas z USK w Opolu wystosował list otwarty do Jurka Owsiaka Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dary na łączną sumę 3 mln złotych. W ciągu 27 lat placówka otrzymała ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »