Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 15:04 Autor: Katarzyna Doros

Rodziny zastępcze i adopcyjne zjechały do Kamienia Śląskiego. Trwa srebrny jubileusz Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się na jubileuszowym zjeździe z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Odtańczono symbolicznego poloneza, nie zabrakło tradycyjnego już "Biegu po kamień".
- Dziś pokazujemy dzieciom, że są dla nas bardzo ważne, wspieramy też rodziców, bo wiemy, że to rodzicielstwo jest dla nich trochę wyzwaniem, trochę zadaniem. Oni chcą pamiętać, o tym, że są rodzicami takimi od serca - mówi Barbara Słomian, dyrektor katolickiego ośrodka adopcyjnego i opiekuńczego w Opolu. - To rodziny zastępcze jako pierwsze dostają dzieci po tych trudnych doświadczeniach. To oznacza, że muszą się bardzo w tym pierwszym momencie skupić na dziecku, na tym z czym ono przychodzi. Ono mówi głównie swoim zachowaniem i tego nie można zlekceważyć. To trzeba wziąć pod uwagę i pomóc mu w tej trudności jaką prezentuje - dodaje.

- Żeby nie ukrywać tego, że adopcja jest rzeczą dobrą, wypływa to z głębi serca i, że i my i dzieci mamy szansę na to, żeby być rodziną. Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi już 13 lat, mamy dwoje dzieci - mówi pani Dorota.

- Dzieci mają się okazję poznać, dzięki czemu jest im wszystko dużo łatwiej zaakceptować. Spotykamy się ze znajomymi, poznajemy nowych ludzi, korzystamy wzajemnie z doświadczenia. Nie mogliśmy mieć swoich dzieci, żeby nie być sami, a przy okazji pomóc drugiej osobie, adoptowaliśmy dziecko, akurat mamy córkę Anię - dodaje pan Zygmunt.

Dzięki ośrodkowi do tej pory dom znalazło 734 dzieci. Najliczniejszą grupę adoptowanych stanowią dzieci w wieku do 4 lat. Rocznie w opolskiej placówce dochodzi do 20-30 adopcji.
Barbara Słomian
Pani Dorota i pan Zygmunt

Wiadomości z regionu

2018-06-24, godz. 21:00 Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole. » więcej 2018-06-24, godz. 19:24 Fantastyczne stwory i japońskie miasteczko - Nyskon dla miłośników gier, fantastyki i rozwoju pasji Fortem II w Nysie zawładnęły fantastyczne stwory, japońskie wróżby, a także grupy rekonstrukcji historycznej. Po raz drugi odbył się Nyskon, który przyciągnął ... » więcej 2018-06-24, godz. 19:22 "Wolne sądy i samorządy" - manifestacja w Opolu Chcą bronić demokracji i samorządności - w Opolu, przed urzędem wojewódzkim odbyła się 'Manifestacja Samorządowa'. Zorganizowało ją środowisko przeciwników po ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:58 Pływali, jeździli na rowerze i biegali. Znamy zwycięzców pierwszego triathlonu w Opolu Zakończył się pierwszy triathlon w Opolu. W zawodach na dystansie 1/8 i 1/4 Ironman wystartowało blisko 500 zawodników. Uczestnicy najpierw pływali po Odrze, ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:24 Przybyli z Kresów i o tym nie zapominają. Za nami VII Opolskie Spotkania Kresowe w Grodźcu Przekazują młodym kulturę i tradycję, którą przywieźli na Opolszczyznę z Kresów - w Grodźcu po raz siódmy odbyły się Opolskie Spotkania Kresowe. Do Grodźca w ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Wspólne gotowanie ponad granicami połączyło pokolenia. Efekt to gulasz - palce lizać Mieszkańcy Nowego Świętowa, w tym strażacy, nauczyciele i gospodynie wiejskie wraz z sąsiadami zza południowej granicy rywalizowali ze sobą w przyrządzaniu na ... » więcej 2018-06-24, godz. 18:13 Za kierownicą TIR-a na podwójnym gazie. Rumuńskiego kierowcę zatrzymała opolska ITD Około 0,68 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzy rumuński kierowca zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:15 Osoby tracące pamięć uzyskają wsparcie. Opole przystępuje do nowego programu W Opolu rusza program skierowany do osób z demencją i ich opiekunów. Realizacją zajmą się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Miejski Ośrodek Pomocy Osobom Bezdo ... » więcej 2018-06-24, godz. 17:00 Kolonie dla dzieci z Wołynia na Opolszczyźnie. Potrzebne wsparcie Dzieci z polskich rodzin z Wołynia spędzą wakacje na Opolszczyźnie. W tym roku w regionie wypoczywać będzie 26 dzieci pomiędzy 10 a 14 rokiem życia z miejscow ... » więcej 2018-06-24, godz. 15:11 Brzeskie Centrum Kultury wypięknieje. Miliony na modernizację Na gruntowny remont Brzeskie Centrum Kultury, największa w Brzegu placówka kulturalna, czekała kilkadziesiąt lat. Podpisano umowę z wykonawcą na gruntowną mod ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »