Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 15:04 Autor: Katarzyna Doros

Rodziny zastępcze i adopcyjne zjechały do Kamienia Śląskiego. Trwa srebrny jubileusz Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się na jubileuszowym zjeździe z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Odtańczono symbolicznego poloneza, nie zabrakło tradycyjnego już "Biegu po kamień".
- Dziś pokazujemy dzieciom, że są dla nas bardzo ważne, wspieramy też rodziców, bo wiemy, że to rodzicielstwo jest dla nich trochę wyzwaniem, trochę zadaniem. Oni chcą pamiętać, o tym, że są rodzicami takimi od serca - mówi Barbara Słomian, dyrektor katolickiego ośrodka adopcyjnego i opiekuńczego w Opolu. - To rodziny zastępcze jako pierwsze dostają dzieci po tych trudnych doświadczeniach. To oznacza, że muszą się bardzo w tym pierwszym momencie skupić na dziecku, na tym z czym ono przychodzi. Ono mówi głównie swoim zachowaniem i tego nie można zlekceważyć. To trzeba wziąć pod uwagę i pomóc mu w tej trudności jaką prezentuje - dodaje.

- Żeby nie ukrywać tego, że adopcja jest rzeczą dobrą, wypływa to z głębi serca i, że i my i dzieci mamy szansę na to, żeby być rodziną. Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi już 13 lat, mamy dwoje dzieci - mówi pani Dorota.

- Dzieci mają się okazję poznać, dzięki czemu jest im wszystko dużo łatwiej zaakceptować. Spotykamy się ze znajomymi, poznajemy nowych ludzi, korzystamy wzajemnie z doświadczenia. Nie mogliśmy mieć swoich dzieci, żeby nie być sami, a przy okazji pomóc drugiej osobie, adoptowaliśmy dziecko, akurat mamy córkę Anię - dodaje pan Zygmunt.

Dzięki ośrodkowi do tej pory dom znalazło 734 dzieci. Najliczniejszą grupę adoptowanych stanowią dzieci w wieku do 4 lat. Rocznie w opolskiej placówce dochodzi do 20-30 adopcji.
Barbara Słomian
Pani Dorota i pan Zygmunt

Wiadomości z regionu

2018-09-22, godz. 21:59 Wypadek w Korfantowie - 3 osoby zostały ranne. Lądował śmigłowiec LPR Wczoraj (22.09) po godzinie 14:00 na ul. Kościuszki zderzyły się dwa samochody osobowe. » więcej 2018-09-22, godz. 19:45 Violetta Porowska chce stworzyć w Opolu Muzeum Odry Muzeum Odry to pomysł kandydatki na prezydenta Opola Violetty Porowskiej. Jej zdaniem miejsce, które przypominałoby rolę rzeki w rozwoju miasta powinno powsta ... » więcej 2018-09-22, godz. 18:15 Kursy, lekcje i sprzęt zgodne z zapotrzebowaniem rynku pracy. LO nr 1 w Kluczborku rusza z projektem "Uczę się, więc j ... Nowoczesna pracownia komputerowa, dodatkowe zajęcia w szkole oraz na opolskich uczelniach wyższych, czy doskonalenie języka angielskiego w zakresie techniczny ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:30 Skarby Gór Opawskich pokazane na zakończenie obchodów 50-lecia Orderu Uśmiechu Rodzinny festyn pod nazwą 'Skarby Gór Opawskich' zakończył dwudniowe obchody 50-lecia Orderu Uśmiechu. W piątek i sobotę (21-22.09) w Głuchołazach odbyły się ... » więcej 2018-09-22, godz. 16:05 "Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku 'Opole w rytmie natury'. Impreza, poprzez koncerty dla dorosł ... » więcej 2018-09-22, godz. 14:13 Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborc ... » więcej 2018-09-22, godz. 13:08 Samochód osobowy dachował na autostradzie. Dwie osoby poszkodowane Mamy utrudnienia na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce w kierunku Wrocławia w okolicach miejscowości Prądy - to 227 kilometr autostrady - samochód osobo ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:52 Festiwal "Mamy Moc", czyli jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm Ścianka wspinaczkowa, gry miejskie czy laser tag. Poprzez takie atrakcje harcerze zapraszają na Plac Wolności w Opolu, gdzie rozpoczął się festiwal wolontaria ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:21 Koalicja Obywatelska liczy na utrzymanie władzy w sejmiku województwa - Wierzę w to, że utrzymamy naszą przewagę w samorządzie i będziemy nadal rządzić, chcemy też dla samorządu większych kompetencji - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-09-22, godz. 12:10 Żegnają lato i witają jesień. Brzeg zaprasza na Jarmark Kresowo-Mariacki Regionalne przysmaki i produkty, a także cała masa występów artystycznych - tak w skrócie można opisać jarmark, który wczoraj(21.09) po południu rozpoczął się ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »