Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 15:04 Autor: Katarzyna Doros

Rodziny zastępcze i adopcyjne zjechały do Kamienia Śląskiego. Trwa srebrny jubileusz Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się na jubileuszowym zjeździe z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Odtańczono symbolicznego poloneza, nie zabrakło tradycyjnego już "Biegu po kamień".
- Dziś pokazujemy dzieciom, że są dla nas bardzo ważne, wspieramy też rodziców, bo wiemy, że to rodzicielstwo jest dla nich trochę wyzwaniem, trochę zadaniem. Oni chcą pamiętać, o tym, że są rodzicami takimi od serca - mówi Barbara Słomian, dyrektor katolickiego ośrodka adopcyjnego i opiekuńczego w Opolu. - To rodziny zastępcze jako pierwsze dostają dzieci po tych trudnych doświadczeniach. To oznacza, że muszą się bardzo w tym pierwszym momencie skupić na dziecku, na tym z czym ono przychodzi. Ono mówi głównie swoim zachowaniem i tego nie można zlekceważyć. To trzeba wziąć pod uwagę i pomóc mu w tej trudności jaką prezentuje - dodaje.

- Żeby nie ukrywać tego, że adopcja jest rzeczą dobrą, wypływa to z głębi serca i, że i my i dzieci mamy szansę na to, żeby być rodziną. Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi już 13 lat, mamy dwoje dzieci - mówi pani Dorota.

- Dzieci mają się okazję poznać, dzięki czemu jest im wszystko dużo łatwiej zaakceptować. Spotykamy się ze znajomymi, poznajemy nowych ludzi, korzystamy wzajemnie z doświadczenia. Nie mogliśmy mieć swoich dzieci, żeby nie być sami, a przy okazji pomóc drugiej osobie, adoptowaliśmy dziecko, akurat mamy córkę Anię - dodaje pan Zygmunt.

Dzięki ośrodkowi do tej pory dom znalazło 734 dzieci. Najliczniejszą grupę adoptowanych stanowią dzieci w wieku do 4 lat. Rocznie w opolskiej placówce dochodzi do 20-30 adopcji.
Barbara Słomian
Pani Dorota i pan Zygmunt

Wiadomości z regionu

2023-09-28, godz. 20:40 Opole ma nową ulicę. Wybudował ją prywatny inwestor Opole ma nową ulicę. 200-metrowy odcinek połączył rondo przy II kampusie Politechniki Opolskiej z ulicą Krapkowicką. Nowa droga ma 7 metrów szerokości… » więcej 2023-09-28, godz. 20:00 Parki Krajobrazowe "Góra św. Anny" i "Góry Opawskie" hucznie świętują 35. urodziny Około 700 osób wzięło udział w Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym przy Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Okazja do spotkania była wyjątkowa - tak świętowano… » więcej 2023-09-28, godz. 19:45 "Dzięki tej wiedzy młodzieży będzie łatwiej" ZUS i PiP zainaugurowały projekty edukacyjne Ubezpieczenia społeczne i prawo pracy nie muszą być wiedzą tajemną dla młodych ludzi. Opolski Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Państwowa Inspekcja Pracy… » więcej 2023-09-28, godz. 19:45 Pirat z lamborghini namierzony, ma 28 lat. "Sprawa jest w toku" Policjanci z Lewina Brzeskiego ustalili personalia kierowcy lamborghini, który pod koniec czerwca wykonał piracki rajd po opolskiej autostradzie. Przekraczał… » więcej 2023-09-28, godz. 19:00 Zasłużeni dla Opola. Jeden z kandydatów wywołał spór radnych Miały być trzy, ale przegłosowano tylko dwie. Mowa o uchwałach w sprawie nadania tytułów 'Zasłużony Obywatel Miasta Opola', które dziś (28.09) zostały… » więcej 2023-09-28, godz. 17:30 Powstrzymał napastnika z siekierą. Asp. szt. Marcin Kwiatkowski odznaczony medalem im. Andrzeja Struja Podczas dramatycznej akcji zachował zimną krew. Ranił napastnika z siekierą w nogę, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy. Asp. szt. Marcin Kwiatkowski… » więcej 2023-09-28, godz. 17:20 Opole: Jolanta Kawecka dołączyła do klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego Jolanta Kawecka, niezależna radna Opola, dołączyła dziś (28.09) do klubu Arkadiusza Wiśniewskiego. Po tym transferze klub powiększył do 14 rajców. Kawecka… » więcej 2023-09-28, godz. 17:00 Wybory 2023. Poseł Zembaczyński złożył zawiadomienie do prokuratury. Starosta namysłowski: to pod publikę Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył do prokuratury poseł Witold Zembaczyński. Kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu uważa… » więcej 2023-09-28, godz. 16:00 Wybory 2023. Mniejszość Niemiecka o finansach samorządów. Proponują zmiany Samorządy muszą mieć więcej do powiedzenia przy podziale publicznych pieniędzy - mówili dziś (28.09) kandydaci do parlamentu z ramienia KWW Mniejszość… » więcej 2023-09-28, godz. 15:45 Położenia nie zmienimy, ono jest naszym atutem. Radio Opole na III Forum Rozwoju Regionalnego [ZDJĘCIA, FILM] Położenie miedzy Dolnym a Górnym Śląskiem, które było jeszcze kilkanaście lat temu 'przekleństwem' Opolszczyzny, dziś jest naszym atutem. Takie wnioski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »