Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-09, 15:04 Autor: Katarzyna Doros

Rodziny zastępcze i adopcyjne zjechały do Kamienia Śląskiego. Trwa srebrny jubileusz Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia

Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych w Kamieniu Śląskim [fot. Katarzyna Doros]
Rodziny adopcyjne i zastępcze spotkały się na jubileuszowym zjeździe z okazji 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu. Odtańczono symbolicznego poloneza, nie zabrakło tradycyjnego już "Biegu po kamień".
- Dziś pokazujemy dzieciom, że są dla nas bardzo ważne, wspieramy też rodziców, bo wiemy, że to rodzicielstwo jest dla nich trochę wyzwaniem, trochę zadaniem. Oni chcą pamiętać, o tym, że są rodzicami takimi od serca - mówi Barbara Słomian, dyrektor katolickiego ośrodka adopcyjnego i opiekuńczego w Opolu. - To rodziny zastępcze jako pierwsze dostają dzieci po tych trudnych doświadczeniach. To oznacza, że muszą się bardzo w tym pierwszym momencie skupić na dziecku, na tym z czym ono przychodzi. Ono mówi głównie swoim zachowaniem i tego nie można zlekceważyć. To trzeba wziąć pod uwagę i pomóc mu w tej trudności jaką prezentuje - dodaje.

- Żeby nie ukrywać tego, że adopcja jest rzeczą dobrą, wypływa to z głębi serca i, że i my i dzieci mamy szansę na to, żeby być rodziną. Jesteśmy rodzicami adopcyjnymi już 13 lat, mamy dwoje dzieci - mówi pani Dorota.

- Dzieci mają się okazję poznać, dzięki czemu jest im wszystko dużo łatwiej zaakceptować. Spotykamy się ze znajomymi, poznajemy nowych ludzi, korzystamy wzajemnie z doświadczenia. Nie mogliśmy mieć swoich dzieci, żeby nie być sami, a przy okazji pomóc drugiej osobie, adoptowaliśmy dziecko, akurat mamy córkę Anię - dodaje pan Zygmunt.

Dzięki ośrodkowi do tej pory dom znalazło 734 dzieci. Najliczniejszą grupę adoptowanych stanowią dzieci w wieku do 4 lat. Rocznie w opolskiej placówce dochodzi do 20-30 adopcji.
Barbara Słomian
Pani Dorota i pan Zygmunt

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:30 Tułowice będą miały prawdziwe centrum. Szykuje się przebudowa miasta Deptak, fontanna i miejsce odpoczynku - Tułowice będą miały swoje centrum. Burmistrz miasta Andrzej Wesołowski, rozpoczął pierwsze działania związane z przebu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »