Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-09, 17:30 Autor: Katarzyna Doros

Światowy Dzień Higieny Rąk w USK w Opolu

Światowy Dzień Higieny Rąk w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Światowy Dzień Higieny Rąk w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Światowy Dzień Higieny Rąk w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Światowy Dzień Higieny Rąk w USK w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
O tym jak ważna jest odpowiednia higiena rąk personelu medycznego rozmawiano podczas konferencji w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu w ramach obchodów Światowego Dnia Higieny Rąk.
- Higiena rąk stanowi najważniejszy element profilaktyki zakażeń szpitalnych - mówi dr Tomasz Ozorowski, mikrobiolog, przewodniczący Stowarzyszenia Epidemiologii Szpitalnej.

- W szpitalu jest to skrajnie istotne, aby personel prowadził higienę rąk przed i po każdym kontakcie z chorym. Dlatego, jeśli jesteś pacjentem naszego szpitala zwróć uwagę na to, czy pielęgniarka lub lekarz, który do ciebie podchodzi zawsze prowadzi dezynfekcję rąk.

Dzięki specjalnemu urządzeniu z lampą ultrafioletową pacjenci szpitala mogli przed południem sprawdzić, czy mają czyste dłonie i prawidłowo je myć. Wielu uczestników zdało sobie sprawę, że rąk nie wystarczy tylko przepłukać wodą.

- Niedokładność mycia rąk, szczególnie zewnętrzna strona. Ciemne miejsca oznaczały, że trzeba nad nimi popracować, szczególnie przy palcach wskazujących i serdecznych. Teraz wiem, że trzeba zwrócić uwagę i myć ręce, żeby się pozbyć tych niepotrzebnych bakterii, które być może wpływają na cały organizm - mówi jedna z uczestniczek.

- Techniki mycia rąk specjalnie się kiedyś uczyłam, mam czwórkę wnuków, więc uczyłam ich też ręce myć właśnie tą metodą, którą zalecają - dodaje inna opolanka.

Dodajmy, że precyzyjna higiena rąk powinna trwać około 30 sekund. Konferencję w USK zorganizowano po raz trzeci. Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Tomasz Ozorowski
Uczestniczki

Wiadomości z regionu

2020-08-13, godz. 06:45 Ponad 300 kontroli w 4 dni na Opolszczyźnie. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi wzmożone działania epidemiczne 309 kontroli związanych z epidemią koronawirusa przeprowadziła na Opolszczyźnie od soboty (08.08) do środy Państwowa Inspekcja Sanitarna. » więcej 2020-08-12, godz. 20:00 Renowacja kościelnego chóru w Centawie pozwoliła odkryć dawne malowidła Podczas renowacji balustrady chóru zabytkowego kościoła w Centawie w gminie Jemielnica odkryto malowidła autorstwa najprawdopodobniej XIX-wiecznego artysty… » więcej 2020-08-12, godz. 19:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy zamkną w Opolu przejazd estakadą i wjazd z Budowlanych w Nysy Łużyckiej Będą kolejne utrudnienia w Opolu. Z powodu wymiany nawierzchni na podjeździe na most Pamięci Sybiraków do jutra (13.08) kierowcy mogą spodziewać się spowolnień… » więcej 2020-08-12, godz. 18:00 Raport dnia. Dwa razy więcej nowych zarażeń niż ozdrowień w regionie. Ponad 700 kolejnych zakażeń i 9 zgonów w… 8 kolejnych zakażeń koronawirusem i 4 powroty do zdrowia odnotowano dzisiaj (12.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 715 nowych zarażeniach… » więcej 2020-08-12, godz. 17:30 Strzelecki PCPR przypomina, że w dobie pandemii nadal poszukiwani są chętni do zostania rodziną zastępczą Pandemia koronawirusa przyczyniła się do spadku zainteresowania chętnych kandydatów do zostania niezawodową rodziną zastępczą w powiecie strzeleckim. Powiatowe… » więcej 2020-08-12, godz. 17:00 Strażacy ustalają, jakie chemikalia są przechowywane w jednej z naczep przy ulicy Głogowskiej w Opolu. O pomoc poprosiła… 6 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji rozpoznania substancji chemicznej przy ulicy Głogowskiej w Opolu. » więcej 2020-08-12, godz. 16:30 Koniec utrudnień na DW 416 w Kórnicy. Zakończono remont na trasie Krapkowice - Głogówek Zakończono remont drogi wojewódzkiej 416 w Kórnicy. To oznacza też koniec objazdów na trasie Krapkowice - Głogówek. Dzięki inwestycji wartej 4,5 mln złotych… » więcej 2020-08-12, godz. 15:45 Bociany grupują się na wspólnych żerowiskach. Bocianie sejmiki to znak, że ptaki szykują się już do odlotu z P… Bociany ruszają w długą podróż do ciepłych krajów. Jako pierwsze odlatują dorosłe ptaki, które w tym roku nie mają pod opieką młodych. » więcej 2020-08-12, godz. 14:46 Saperzy zabezpieczyli niewybuch przy DK 40 w Łące Prudnickiej Niewybuch odnalazł rolnik podczas prac polowych w Łące Prudnickiej. » więcej 2020-08-12, godz. 13:00 Niesprawną ciężarówką, mimo zakazu ruchu, oszukując tachograf. Wyniki kontroli kędzierzyńskich inspektorów WI… Łącznie 2200 złotych mandatu i zakaz dalszej jazdy otrzymał kierowca ciężarówki polskiego przewoźnika po kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***