Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-05, 19:02 Autor: Witold Wośtak

Kto w koalicji, a kto samodzielnie? Wybory samorządowe byly tematem Samorządowej Loży Radiowej

Justyna Marcińska, Paweł Kampa, Roman Kolek, Longin Bartnik, Paweł Grabowski, Przemysław Pospieszyński, Grzegorz Sawicki i Michał Pytlik [Wanda Kownacka]
Justyna Marcińska, Paweł Kampa, Roman Kolek, Longin Bartnik, Paweł Grabowski, Przemysław Pospieszyński, Grzegorz Sawicki i Michał Pytlik [Wanda Kownacka]
Zbliżające się wybory samorządowe były tematem Samorządowej Loży Radiowej. Reprezentanci stowarzyszeń i partii obecnych na Opolszczyźnie, mówili o przygotowaniach do kampanii wyborczej.
Grzegorz Sawicki, radny sejmiku z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, skomentował ostatnie doniesienia o możliwej koalicji z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. - W wyborach samorządowych na Opolszczyźnie Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze osiągało dobre wyniki. Mamy dobrych kandydatów i wydaje mi się, że przy pójściu samodzielnym wynik byłby dość dobry. SLD ma tutaj również dość dobrze rozbudowane zaplecze.

Zdaniem Pawła Kampy, reprezentującego SLD, dla jego partii zadowalające są oba warianty: koalicja i samodzielne pójście do wyborów. - Władze centralne podejmą decyzję, czy pójdziemy razem. Jeżeli pójdziemy osobno, również nie będzie dużej straty w mandatach. Widać, że PSL i SLD są w samorządach takim języczkiem uwagi.

Roman Kolek, wicemarszałek regionu ze strony Mniejszości Niemieckiej, informuje, że dobiega końca opracowanie programu podsumowującego działania mniejszości z ostatnich lat. - Chodzi również o nasze plany. W ostatnim czasie mamy do czynienia z pewną kampanią obietnic wyborczych, które nie mają nic wspólnego z działalnością samorządów. Próbują natomiast odwrócić uwagę od zasadniczych problemów, które można rozwiązywać na szczeblu samorządowym.

Z kolei Przemysław Pospieszyński, opolski radny Platformy Obywatelskiej, mówi o koalicji z Nowoczesną na szczeblu sejmiku. Na przełomie maja i czerwca planowana jest wspólna konwencja. - Konwencja pokaże kształt list i nasz program w regionie. Założeniem koalicji obywatelskiej jest brak centralnego programu wyborczego dla wszystkich województw. Każdy region współtworzy program z Nowoczesną w sposób jak najbardziej odpowiadający naszym mieszkańcom.

Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15, zwraca uwagę na trwającą rekrutację internetową, dzięki której i on dołączył do drużyny Pawła Kukiza. - Mamy otwarte listy. Jeżeli ktoś chce, wystarczy skontaktować się z nami i porozmawiać. Patrzymy, kim jest taka osoba. Pytamy o przeszłość polityczną, plany i koncepcję – staramy się w jakiś sposób weryfikować każdego chętnego.

Według Longina Bartnika, reprezentującego partię Wolność, trzeba postawić na sprawy lokalne i ułożyć dobre komitety wyborcze. - Startując wyłącznie pod szyldem własnej partii na poziomie miasteczek, można osiągnąć bardzo zły wynik. Dając jednego czy dwóch kandydatów popierających lokalną sprawę, można ugrać więcej.

Michał Pytlik, opolski rzecznik partii Razem, zaznacza, że ugrupowanie idzie do sejmiku samodzielnie. - Chcemy położyć większy nacisk na transport publiczny kosztem transportu indywidualnego i doprowadzić do samorządowego finansowania in vitro. Poza tym samorząd – jako największy pracodawca w Polsce – powinien dawać przykład, jak zatrudniać i w jakich warunkach powinni przebywać pracownicy.
Grzegorz Sawicki
Paweł Kampa
Roman Kolek
Przemysław Pospieszyński
Paweł Grabowski
Longin Bartnik
Michał Pytlik

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 07:45 Osiedlowa gazetka promuje prezydenta Opola? Redaktor naczelny komentuje - Arkadiusz Wiśniewski ma darmową reklamę i agitację wyborczą - takie zarzuty kieruje autor anonimowego listu jaki dotarł do redakcji Radia Opole. Autor anoni ... » więcej 2018-10-19, godz. 06:45 Dla seniorów o bezpieczeństwie. Propozycja dla mieszkańców powiatu strzeleckiego Seniorzy z powiatu strzeleckiego są zaproszeni do udziału w spotkaniu związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem. » więcej 2018-10-18, godz. 21:30 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:49 Miniatura nyskiej bazyliki ma pozwolić niewidomym "zobaczyć" zabytek Przed nyską bazyliką stanęła odlana z brązu makieta, odwzorowująca kształt zabytku. Ma ona pomóc niewidomym w poznawaniu walorów kościoła oraz stojącej obok d ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:45 Nowoczesna podsumowała kampanię w powiecie nyskim. "Nadchodzące wybory będą równie ważne, jak te w 1990 roku" - Nysa na naszej mapie wyborczej jest jednym z najważniejszych miejsc - zapewniał podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscowym Rynku poseł Nowocz ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:00 Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny już za półmetkiem. Ma być gotowy w styczniu 2020 roku [ZDJĘCIA] Ponad połowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny jest już wybudowana. Inwestor i wykonawca zapowiadają, że do 18 stycznia 2020 roku, całość będzie go ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:40 Zofia Małas: Chcemy odwrócić negatywny trend postrzegania pielęgniarstwa Pensja podstawowa od 3 tysięcy złotych w górę i mniej pacjentów pod opieką na dyżurze - tak zmienić mają się warunki pracy i płacy pielęgniarek oraz położnych ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Nacisk na rozmowy, współpracę i złożone obietnice. Koalicja Obywatelska zrobiła bilans kampanii Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą w Opolu. Na konferencji prasowej samorządowcy i politycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej podkreśla ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Klub radnych Razem dla Opola podsumował działania w mijającej kadencji. "RdO zdało egzamin" Klub RdO liczył 4 radnych i jak podkreśla Krzysztof Drynda to nie są radni przypadkowi i bierni. - Wielokrotnie można było obserwować jaka jest aktywność nasz ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Nyski PiS podsumował kampanię wyborczą. "Mamy program spójny na każdym szczeblu" - Chcemy wykorzystać okazję, że rząd Prawa i Sprawiedliwości do tej pory pomagał Nysie i dalej zamierza pomagać - zapowiada Paweł Nakonieczny, który ubiega si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »