Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-22, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Fundacja "Razem" chce odwołania burmistrza i rady miejskiej Kluczborka

Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dbanie o interesy nacji żydowskiej i odsuwanie społeczeństwa słowiańskiego na margines. Takie zarzuty burmistrzowi Kluczborka, Jarosławowi Kielarowi oraz radzie miasta stawia Fundacja wspierania i promocji społeczności słowiańskiej "Razem".
Fundacja zawiadomiła kluczborski magistrat, że chce przeprowadzić na terenie gminy referendum o odwołanie burmistrza oraz rady miejskiej.

- Nie spodobało mi się podejście burmistrza do inicjatywy kulturalnej dla mojej drugiej fundacji im. Andrzeja Zauchy - przekonuje Jan Kiełb, prezes fundacji "Razem". - Powiedziałem tylko, że nie jestem Żydem, że jestem Słowianinem. Burmistrz powiedział wprost, że mi dziękuje za rozmowę. Wynika z tego, że on jest rasistą. Polska jest krajem trzech kultur. Tu nikt nie jest antysemitą, rasistą. Tylko traktujmy się wszyscy jednakowo.

Na pełnomocnika inicjatora referendum wyznaczono mieszkańca Kluczborka Eugeniusza Mizdzioła. - Nie będę tworzył żadnych wniosków. Burmistrz musi być - zaznacza Mizdzioł. - On nakłaniał, może fałszywie. Taki był facet nie za bardzo. Obiecał, że da mi 50 złotych. Nie zgadzam się z tym teraz. Burmistrz musi być. On był jakiś nachalny. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest referendum.

Władze Kluczborka nie wykluczają podjęcia kroków prawnych w stosunku do fundacji. - Oczywiście takie powiadomienie i inicjatywy mogą wpływać. Natomiast uzasadnienie budzi moje głębokie wątpliwości. Z takimi postawami trzeba otwarcie walczyć - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka. - Z tym panem Kiełbem miałem krótką, może minutową możliwość rozmowy. Słowa, które rzucał były obraźliwe dla wszystkich. Dyskryminujące dużą część społeczeństwa. Zwrócimy się do ministra kultury, żeby przypatrzył się działalności tej fundacji.

Dodajmy, że fundacja "Razem" wystąpiła już o odwołanie władz Mielca oraz Jastrzębia Zdroju.
Jan Kiełb
Eugeniusza Mizdzioła
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 07:21 Na celownik brali salony gier, teraz grozi im do 15 lat więzienia. Finał śledztwa ws. napadów w Kędzierzynie-Koźlu i Z ... Do 15 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom oskarżonym o rozboje. Do sądu okręgowego trafił właśnie akt oskarżenia w tej sprawie przygotowany przez ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Za trzy lata Odra Opole ma mieć nowy stadion. Projekt został zaprezentowany mieszkańcom - Maszyna rozrywki - taki według projektantów ma być nowy stadion Odry Opole. Obiekt, który według założeń władz miasta ma powstać za kilka lat, ma pomieścić ... » więcej 2018-09-24, godz. 23:00 Głuchołaska interna nadal zamknięta dla pacjentów. Szpital szuka lekarzy Oddział wewnętrzny w Głuchołazach nadal nie wznawia działalności leczniczej. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia wydał pozytywną opinię dotyczącą wnio ... » więcej 2018-09-24, godz. 22:00 Strażacy rozpoczęli akcję protestacyjną Strażacy zawodowi z terenu Opolszczyzny rozpoczęli dzisiaj protest. W 10 na 12 jednostek pojawiły się flagi i bannery. Mundurowi, zrzeszeni w NSZZ Solidarność ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborc ... » więcej 2018-09-24, godz. 19:50 Cztery małe gepardy z opolskiego zoo wyszły na pierwszy spacer Osiem tygodni temu gepardzica Kira z opolskiego zoo urodziła cztery samcze maluchy. Małe gepardy są już po pierwszych szczepieniach i zabiegach weterynaryjnyc ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:45 Brakuje firm zainteresowanych remontem pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny Nie ma chętnych do wyremontowania pomnika i amfiteatru na Górze św. Anny. Do przetargu nie zgłosił się nikt. Starostwo w Strzelcach Opolskich będzie ogłaszać ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:40 Trojaczki przyszły na świat w Opolu. Szanse na taką ciążę to 1 do 7225 Trojaczki urodziły się w Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu. Dzieci są zdrowe i czują się dobrze. Kiedy maluchy przyszły na świat, Hania ... » więcej 2018-09-24, godz. 18:15 "Stop korkom". Koalicja Obywatelska chce spójnej komunikacji kolejowej i autobusowej Barbara Kamińska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Opola, proponuje utworzenie Regionalnego Centrum Komunikacyjnego. Koalicja Obywatelska ... » więcej 2018-09-24, godz. 17:30 Przedsiębiorca z doświadczeniem w unijnych instytucjach kandydatem lewicy na burmistrza Prudnika Witold Rygorowicz jest kandydatem SLD na burmistrza Prudnika. Według lokalnych liderów tej partii, postawiono na osobę światową. Jej priorytety to: rozwój gos ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »