Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-22, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Fundacja "Razem" chce odwołania burmistrza i rady miejskiej Kluczborka

Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dbanie o interesy nacji żydowskiej i odsuwanie społeczeństwa słowiańskiego na margines. Takie zarzuty burmistrzowi Kluczborka, Jarosławowi Kielarowi oraz radzie miasta stawia Fundacja wspierania i promocji społeczności słowiańskiej "Razem".
Fundacja zawiadomiła kluczborski magistrat, że chce przeprowadzić na terenie gminy referendum o odwołanie burmistrza oraz rady miejskiej.

- Nie spodobało mi się podejście burmistrza do inicjatywy kulturalnej dla mojej drugiej fundacji im. Andrzeja Zauchy - przekonuje Jan Kiełb, prezes fundacji "Razem". - Powiedziałem tylko, że nie jestem Żydem, że jestem Słowianinem. Burmistrz powiedział wprost, że mi dziękuje za rozmowę. Wynika z tego, że on jest rasistą. Polska jest krajem trzech kultur. Tu nikt nie jest antysemitą, rasistą. Tylko traktujmy się wszyscy jednakowo.

Na pełnomocnika inicjatora referendum wyznaczono mieszkańca Kluczborka Eugeniusza Mizdzioła. - Nie będę tworzył żadnych wniosków. Burmistrz musi być - zaznacza Mizdzioł. - On nakłaniał, może fałszywie. Taki był facet nie za bardzo. Obiecał, że da mi 50 złotych. Nie zgadzam się z tym teraz. Burmistrz musi być. On był jakiś nachalny. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest referendum.

Władze Kluczborka nie wykluczają podjęcia kroków prawnych w stosunku do fundacji. - Oczywiście takie powiadomienie i inicjatywy mogą wpływać. Natomiast uzasadnienie budzi moje głębokie wątpliwości. Z takimi postawami trzeba otwarcie walczyć - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka. - Z tym panem Kiełbem miałem krótką, może minutową możliwość rozmowy. Słowa, które rzucał były obraźliwe dla wszystkich. Dyskryminujące dużą część społeczeństwa. Zwrócimy się do ministra kultury, żeby przypatrzył się działalności tej fundacji.

Dodajmy, że fundacja "Razem" wystąpiła już o odwołanie władz Mielca oraz Jastrzębia Zdroju.
Jan Kiełb
Eugeniusza Mizdzioła
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2018-04-23, godz. 21:43 Zniszczone pola i drogi. Efekt burz nad powiatem strzeleckim [AKTUALIZACJA] Po burzach piaskowych, które przeszły w rejonie Góry św. Anny, okolice te dotknęły burze z gradem. Jak informują nasi słuchacze, w rejonie Ligoty Górnej znisz ... » więcej 2018-04-23, godz. 20:32 O budownictwie i ochronie środowiska dyskutują na Politechnice Opolskiej Rozpoczęła się międzynarodowa konferencja naukowo-techniczna na Politechnice Opolskiej. Przez trzy dni specjaliści i naukowcy będą dyskutować o wpływie inżyni ... » więcej 2018-04-23, godz. 19:30 Most w Turawie jest niebezpieczny dla użytkowników? "Można się poranić" [INTERWENCJA] Mieszkanka Turawy zgłosiła się do Radia Opole informując, że most na rzece Mała Panew, w ciągu drogi powiatowej nr 1705, stwarza zagrożenie. Codziennie korzys ... » więcej 2018-04-23, godz. 19:30 Jednoślady wyjechały na drogi. Policja będzie sprawdzała zachowania kierowców Na zachowania rowerzystów, motocyklistów i motorowerzystów będzie zwracała uwagę opolska policja. Rozpoczęła się akcja 'Jednośladem bezpiecznie do celu'. Funk ... » więcej 2018-04-23, godz. 17:32 Dwa pożary tego samego lasu jednego dnia. W Dębskiej Kuźni grasuje podpalacz? Strażacy ochotnicy OSP w Dębskiej Kuźni aż dwa razy wyjeżdżali do podpalenia tego samego lasu w niedzielę (22.04). Dzięki sprawnym interwencjom pożar udało si ... » więcej 2018-04-23, godz. 17:31 Będzie grzmiało nad Opolszczyzną. Trudne warunki jazdy w powiecie strzeleckim [FILM] Zgodnie z prognozami IMGW do nocy w regionie występować mogą burze z gradem. Opady deszczu mogą wynosić od 15 do 25 mm. » więcej 2018-04-23, godz. 16:59 Kompletnie pijany jechał slalomem po ulicach Krapkowic. Na szczęście zareagował inny kierowca Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca zatrzymany ostatnio w Krapkowicach. » więcej 2018-04-23, godz. 16:30 Opole: sprawdzają stan roślin w parku sensorycznym na Malince [ZDJĘCIA] Zakład Komunalny przeprowadza inwentaryzację roślin i drzew w parku sensorycznym na osiedlu Malinka w Opolu. Jest to konieczne, ponieważ część zieleni nie prz ... » więcej 2018-04-23, godz. 15:01 Kluczborska interna znów zawiesi działalność? Jest wniosek do NFZ [NOWE INFORMACJE] 6 lekarek, które w lutym związały się z kluczborskim szpitalem kontraktami, złożyło wypowiedzenia. Oznacza to, że jeżeli władze Powiatowego Centrum Zdrowia ni ... » więcej 2018-04-23, godz. 15:00 Politechnika Opolska ma nowego honorowego profesora Chandra Mohan Bhandari, były ambasador Indii w Polsce i na Litwie, otrzymał tytuł honorowego profesora Politechniki Opolskiej. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »