Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-22, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Fundacja "Razem" chce odwołania burmistrza i rady miejskiej Kluczborka

Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dbanie o interesy nacji żydowskiej i odsuwanie społeczeństwa słowiańskiego na margines. Takie zarzuty burmistrzowi Kluczborka, Jarosławowi Kielarowi oraz radzie miasta stawia Fundacja wspierania i promocji społeczności słowiańskiej "Razem".
Fundacja zawiadomiła kluczborski magistrat, że chce przeprowadzić na terenie gminy referendum o odwołanie burmistrza oraz rady miejskiej.

- Nie spodobało mi się podejście burmistrza do inicjatywy kulturalnej dla mojej drugiej fundacji im. Andrzeja Zauchy - przekonuje Jan Kiełb, prezes fundacji "Razem". - Powiedziałem tylko, że nie jestem Żydem, że jestem Słowianinem. Burmistrz powiedział wprost, że mi dziękuje za rozmowę. Wynika z tego, że on jest rasistą. Polska jest krajem trzech kultur. Tu nikt nie jest antysemitą, rasistą. Tylko traktujmy się wszyscy jednakowo.

Na pełnomocnika inicjatora referendum wyznaczono mieszkańca Kluczborka Eugeniusza Mizdzioła. - Nie będę tworzył żadnych wniosków. Burmistrz musi być - zaznacza Mizdzioł. - On nakłaniał, może fałszywie. Taki był facet nie za bardzo. Obiecał, że da mi 50 złotych. Nie zgadzam się z tym teraz. Burmistrz musi być. On był jakiś nachalny. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest referendum.

Władze Kluczborka nie wykluczają podjęcia kroków prawnych w stosunku do fundacji. - Oczywiście takie powiadomienie i inicjatywy mogą wpływać. Natomiast uzasadnienie budzi moje głębokie wątpliwości. Z takimi postawami trzeba otwarcie walczyć - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka. - Z tym panem Kiełbem miałem krótką, może minutową możliwość rozmowy. Słowa, które rzucał były obraźliwe dla wszystkich. Dyskryminujące dużą część społeczeństwa. Zwrócimy się do ministra kultury, żeby przypatrzył się działalności tej fundacji.

Dodajmy, że fundacja "Razem" wystąpiła już o odwołanie władz Mielca oraz Jastrzębia Zdroju.
Jan Kiełb
Eugeniusza Mizdzioła
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2018-12-18, godz. 19:45 Mieszkańcy Zdzieszowic spisali się na medal. Zbiórka dla pogorzelców dała duże efekty Z bardzo dużym odzewem spotkał się apel o pomoc zdzieszowickim pogorzelcom. Przypomnijmy, w nocy z 27 na 28 listopada ogień wybuchł w budynku socjalnym przy u ... » więcej 2018-12-18, godz. 19:15 Centra przesiadkowe Opole Główne, Wschód i Zachód. Radni przyznali pieniądze na 2019 rok Po raz trzeci przesunięto termin otwarcia kopert z ofertami od firm, które chciałyby wybudować centrum przesiadkowe Opole Główne. Pierwszy przetarg w tej spra ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:24 Ekspose Andrzeja Buły - w województwie opolskim rewolucji nie będzie Kontynuacja dotychczasowej polityki - to plan na najbliższą kadencję. Marszałek województwa wpolskiego Andrzej Buła w swoim ekspose wskazał, na co postawi pod ... » więcej 2018-12-18, godz. 18:15 Głuchołaska Polonia trafiła w ręce miasta. "Dotychczasowa właścicielka chyba nie wiedziała, że posiada taki budynek" Budynek dawnego hotelu Polonia w Głuchołazach ma nowego właściciela. Nieruchomość znajdująca się przy ulicy Jana Pawła II trafiła w ręce gminy, która nabyła j ... » więcej 2018-12-18, godz. 17:12 Nie żyje śląski reżyser Kazimierz Kutz. Miał 89 lat Nie żyje Kazimierz Kutz, śląski reżyser, jeden z twórców powojennego kina polskiego. Reżyser miał 89 lat. Z Opolem związał się w 1997 roku, kiedy odebrał tytu ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:16 Dwaj pijani kierowcy zatrzymani. Jeden z nich jechał na gołej feldze Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mężczyzna zatrzymany przez namysłowskich policjantów. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.12). Mężczyzn ... » więcej 2018-12-18, godz. 16:05 Kolejny protest pracowników wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj sąd przy pl. Daszyńskiego Pracownicy sądu okręgowego przy pl. Daszyńskiego protestują i żądają podwyżek. Wczoraj podobny protest odbył się przed budynkiem sądu przy ul. Plebiscytowej. ... » więcej 2018-12-18, godz. 15:45 Opole przekazało milion złotych gminie Dąbrowa i 6 milionów gminie Dobrzeń Wielki Pomoc finansowa ma związek ze zmianą granic Opola, która choć mocno oprotestowana przez sąsiadów, stała się faktem 1 stycznia 2017 roku. » więcej 2018-12-18, godz. 14:15 Budżet Opola na 2019 uchwalony Radni Opola, choć niejednogłośnie, przyjęli budżet miasta na 2019 rok, który względem tegorocznego będzie większy o blisko 200 milionów. Wydatki na transport ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:45 Razem z bratem rasistowsko obrażała i uderzyła Algierczyka? Oskarżona: złapał mnie za pośladki Rodzeństwo Natalia i Szymon M. zasiedli na ławie oskarżonych przed opolskim sądem, po tym jak prokuratura oskarżyła ich o znieważenie i pobicie z powodu przyn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »