Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-22, 07:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Fundacja "Razem" chce odwołania burmistrza i rady miejskiej Kluczborka

Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Budynek urzedu miejskiego w Kluczborku [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Dbanie o interesy nacji żydowskiej i odsuwanie społeczeństwa słowiańskiego na margines. Takie zarzuty burmistrzowi Kluczborka, Jarosławowi Kielarowi oraz radzie miasta stawia Fundacja wspierania i promocji społeczności słowiańskiej "Razem".
Fundacja zawiadomiła kluczborski magistrat, że chce przeprowadzić na terenie gminy referendum o odwołanie burmistrza oraz rady miejskiej.

- Nie spodobało mi się podejście burmistrza do inicjatywy kulturalnej dla mojej drugiej fundacji im. Andrzeja Zauchy - przekonuje Jan Kiełb, prezes fundacji "Razem". - Powiedziałem tylko, że nie jestem Żydem, że jestem Słowianinem. Burmistrz powiedział wprost, że mi dziękuje za rozmowę. Wynika z tego, że on jest rasistą. Polska jest krajem trzech kultur. Tu nikt nie jest antysemitą, rasistą. Tylko traktujmy się wszyscy jednakowo.

Na pełnomocnika inicjatora referendum wyznaczono mieszkańca Kluczborka Eugeniusza Mizdzioła. - Nie będę tworzył żadnych wniosków. Burmistrz musi być - zaznacza Mizdzioł. - On nakłaniał, może fałszywie. Taki był facet nie za bardzo. Obiecał, że da mi 50 złotych. Nie zgadzam się z tym teraz. Burmistrz musi być. On był jakiś nachalny. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest referendum.

Władze Kluczborka nie wykluczają podjęcia kroków prawnych w stosunku do fundacji. - Oczywiście takie powiadomienie i inicjatywy mogą wpływać. Natomiast uzasadnienie budzi moje głębokie wątpliwości. Z takimi postawami trzeba otwarcie walczyć - mówi Jarosław Kielar, burmistrz Kluczborka. - Z tym panem Kiełbem miałem krótką, może minutową możliwość rozmowy. Słowa, które rzucał były obraźliwe dla wszystkich. Dyskryminujące dużą część społeczeństwa. Zwrócimy się do ministra kultury, żeby przypatrzył się działalności tej fundacji.

Dodajmy, że fundacja "Razem" wystąpiła już o odwołanie władz Mielca oraz Jastrzębia Zdroju.
Jan Kiełb
Eugeniusza Mizdzioła
Jarosław Kielar

Wiadomości z regionu

2018-07-17, godz. 12:50 Studenci z Azji Wschodniej i Centralnej przyjechali do Opola uczyć się języka angielskiego i poznawać Europę - To inicjatywa, która ma służyć internacjonalizacji naszej uczelni - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy'dr Stankomir Nicieja, koordynator Letniego ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:55 Warunki jazdy się pogorszyły. Kolizje na opolskich drogach Utrudnienia na drodze krajowej nr 40 na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Samochód ciężarowy wjechał do rowu. Nie ma osób rannych, ale ruch w kierunku Prudnika odb ... » więcej 2018-07-17, godz. 10:45 Zwłoki kobiety wyłowiono z Białej Głuchołaskiej. Sprawę bada prokuratura Z Białej Głuchołaskiej wyłowiono zwłoki kobiety. Dyżurny policji wczoraj (16.07) po godzinie 18.00 otrzymał zgłoszenie o znalezionych w rzece ludzkich zwłokac ... » więcej 2018-07-17, godz. 09:30 Jest nadzieja dla zabytkowej lokomotywy z Opola. Miasto czeka na wyniki ekspertyzy Kiedyś atrakcja turystyczna, dziś rdzewiejący problem. Wiele jednak wskazuje na to, że w najbliższych dniach wyjaśni się los zabytkowej lokomotywy, która od l ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:15 Karetki do wymiany. Głubczycki ZOZ kupił dwa nowe wozy Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Głubczycach będzie miał w taborze dwie nowe karetki. Auta już zostały kupione. Pierwszy jest aktualnie doposa ... » więcej 2018-07-17, godz. 08:00 Kłopoty z dokończeniem budowy chodnika w Miejscu Kłodnickim Kilkanaście metrów kostki zabrakło, żeby do końca zbudować chodnik w Miejscu Kłodnickim, jednym z osiedli Kędzierzyna-Koźla. Mieszkańcy najpierw sami nie wier ... » więcej 2018-07-17, godz. 07:30 Na Górze św. Anny rozpoczęło się XXII Święto Młodzieży Prawie 700 młodych ludzi z całego kraju przyjechało na Górę św. Anny, żeby wziąć udział w Święcie Młodzieży. Te pięciodniowe rekolekcje połączone z koncertami ... » więcej 2018-07-16, godz. 22:00 "Kurier" bez prawa jazdy pędził po prudnickich drogach Jechał 98km/h w terenie zabudowanym, do tego bez prawa jazdy. Policjanci zatrzymali drogowego pirata w sobotę w Łące Prudnickiej. » więcej 2018-07-16, godz. 21:00 Sala narad w KWP ma swojego patrona. To twórca pierwszej polskiej centrali kryminalistycznej Centralna sala narad w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu nosi od dziś (16.07) imię inspektora Wiktora Ludwikowskiego, który przed 100 laty, po odzyskaniu ... » więcej 2018-07-16, godz. 20:03 Wybuch butli z gazem w Starym Lesie. 39-latek ciężko poparzony W Starym Lesie, koło Głuchołaz, doszło do wybuchu butli z gazem. W wyniku eksplozji i pożaru budynku mieszkalnego ranny został mężczyzna. LPR przetransportowa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »