Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-08, 14:40 Autor: Witold Wośtak

Krapkowickie PiS podejrzewa zatrudnienie radnego po znajomości. Mamy stanowiska obu stron

Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Niedawne zatrudnienie Andrzeja Małkiewicza w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zdaje się być podejrzane - twierdzi Marko Markowski, lider krapkowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Małkiewicz jest przewodniczącym krapkowickiej rady miejskiej z ramienia KWW Macieja Sonika.
Z kolei Sonik, starosta krapkowicki, jest szefem tamtejszej Platformy Obywatelskiej. Według Markowskiego, włodarz powiatu mógł użyć swoich wpływów w celu zatrudnienia Małkiewicza.

- Stwierdziliśmy, że może rodzić się spore podejrzenie, wedle których otrzymał pracę dzięki koneksjom politycznym i partyjnym - mówi Radiu Opole. - Zarząd Dróg Wojewódzkich podlega bezpośrednio marszałkowi województwa, a przecież Andrzej Buła jest liderem Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Wiemy też, że jednostki podległe marszałkowi województwa to ostatnia ostoja Platformy Obywatelskiej.

Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Małkiewiczem, który upoważnił do wypowiedzi rzecznika prasowego ZDW. Poproszony o komentarz rzecznik Arkadiusz Branicki podkreśla, że Małkiewicz został zatrudniony w normalnym trybie naboru.

- On pracuje na zwykłym stanowisku urzędniczym z normalną pensją - zaznacza Branicki. - To, co on robi po godzinach pracy, czym zajmuje się, w naszej dziedzinie nie ma znaczenia. Od 7:00 do 15:00 wykonujemy swoje obowiązki i na tym chyba kończy się cała historia. Każdy polityk albo większość polityków, sportowców czy ludzi działających na innych polach ma zatrudnienie w różnych miejscach.

Dodajmy, że Małkiewicz pracuje w Wydziale Utrzymania Dróg.
Marko Markowski
Arkadiusz Branicki

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 18:30 Kukiz 15 przedstawił liderów list wyborczych w powiecie nyskim. "Nie będziemy prowadzić bójki personalnej" Ruch Kukiz 15 przedstawił podczas dzisiejszej (25.09) konferencji prasowej w Nysie miejscowych liderów list do sejmiku województwa oraz rady powiatu. » więcej 2018-09-25, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka chwali się na billboardach pracą wykonaną w ostatniej kadencji 'Znamy się na dobrej robocie nie od dziś' to tytuł kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. Akcja to 12 billboardów ustawionych przy ruc ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:30 Polscy i czescy uczniowie rynku turystycznego doskonalą swoje umiejętności Warsztaty kulinarne dotyczące tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej oraz nauka języka mają pomóc uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich z Opola i Jesenika ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:15 "To ja odpowiadam za bezpieczeństwo w budynku". Wojewoda tłumaczy montaż bramek w urzędzie - To nie twierdza, tylko profesjonalne podejście do petenta - w ten sposób wojewoda opolski tłumaczy, dlaczego w urzędzie zamontowano bramki wejściowe. » więcej 2018-09-25, godz. 15:15 ZUS pomaga petentom pracującym kiedyś w Niemczech. Specjaliści wyjaśniają, komu przysługują świadczenia Rozpoczęły się Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w opolskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do czwartku (27.09) głównie osoby m ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:45 Zjednoczona Prawica przedstawiła w Nysie kandydatów na radnych. "Nie damy się podzielić, nie damy się złamać" Zjednoczona Prawica zaprezentowała w Nysie kandydatów do sejmiku województwa, rady powiatu oraz gminy. » więcej 2018-09-25, godz. 14:00 Paweł Grabowski - o partiokracji, Krzysztof Drynda o braku kandydata na prezydenta Opola. Komentarze gości Radia Opole Odpartyjnienie samorządów, zrównoważony budżet i obowiązkowe referenda - to główne postulaty ruchu Kukiz'15 w wyborach samorządowych. Mówił o tym w porannej r ... » więcej 2018-09-25, godz. 13:00 Belki tarasu, który runął w Paczkowie, zaatakował grzyb. "Osoby, które dokonywały kontroli, mogły nie widzieć, że drew ... Znamy wstępne ustalenia dotyczące wypadku, do którego doszło 2 września w Paczkowie. Przypomnijmy - pod trzema osobami zawalił się taras spacerowy zawieszony ... » więcej 2018-09-25, godz. 12:55 Wypadek na DK 11 w Byczynie. Do rannych wezwano śmigłowiec LPR Utrudnienia na drodze krajowej nr 11 w Byczynie. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, około 11:30 samochód osobowy z ... » więcej 2018-09-25, godz. 12:30 RdO proponuje program tanich działek dla młodych opolan Tanie działki pod budowę mieszkań dla młodych rodzin - taki pomysł na politykę prorodzinną i walkę z depopulacją zaprezentował dziś (25.09) komitet wyborczy R ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »