Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-08, 14:40 Autor: Witold Wośtak

Krapkowickie PiS podejrzewa zatrudnienie radnego po znajomości. Mamy stanowiska obu stron

Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Niedawne zatrudnienie Andrzeja Małkiewicza w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zdaje się być podejrzane - twierdzi Marko Markowski, lider krapkowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Małkiewicz jest przewodniczącym krapkowickiej rady miejskiej z ramienia KWW Macieja Sonika.
Z kolei Sonik, starosta krapkowicki, jest szefem tamtejszej Platformy Obywatelskiej. Według Markowskiego, włodarz powiatu mógł użyć swoich wpływów w celu zatrudnienia Małkiewicza.

- Stwierdziliśmy, że może rodzić się spore podejrzenie, wedle których otrzymał pracę dzięki koneksjom politycznym i partyjnym - mówi Radiu Opole. - Zarząd Dróg Wojewódzkich podlega bezpośrednio marszałkowi województwa, a przecież Andrzej Buła jest liderem Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Wiemy też, że jednostki podległe marszałkowi województwa to ostatnia ostoja Platformy Obywatelskiej.

Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Małkiewiczem, który upoważnił do wypowiedzi rzecznika prasowego ZDW. Poproszony o komentarz rzecznik Arkadiusz Branicki podkreśla, że Małkiewicz został zatrudniony w normalnym trybie naboru.

- On pracuje na zwykłym stanowisku urzędniczym z normalną pensją - zaznacza Branicki. - To, co on robi po godzinach pracy, czym zajmuje się, w naszej dziedzinie nie ma znaczenia. Od 7:00 do 15:00 wykonujemy swoje obowiązki i na tym chyba kończy się cała historia. Każdy polityk albo większość polityków, sportowców czy ludzi działających na innych polach ma zatrudnienie w różnych miejscach.

Dodajmy, że Małkiewicz pracuje w Wydziale Utrzymania Dróg.
Marko Markowski
Arkadiusz Branicki

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej 2018-12-10, godz. 14:45 Niebezpieczne zakupy w internecie. Policjanci apelują o czujność Świąteczne zakupy w internecie mogą być niebezpieczne - ostrzegają opolscy policjanci. W czasie gorączki świątecznych zakupów konsumenci mogą być łatwym łupem ... » więcej 2018-12-10, godz. 13:31 TIR w rowie na A4. Nikt nie został poszkodowany Na opolskim odcinku autostrady samochód ciężarowy wypadł z pasa ruchu i wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło przed godziną 11. Nikt nie został ranny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »