Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-08, 14:40 Autor: Witold Wośtak

Krapkowickie PiS podejrzewa zatrudnienie radnego po znajomości. Mamy stanowiska obu stron

Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Niedawne zatrudnienie Andrzeja Małkiewicza w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zdaje się być podejrzane - twierdzi Marko Markowski, lider krapkowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Małkiewicz jest przewodniczącym krapkowickiej rady miejskiej z ramienia KWW Macieja Sonika.
Z kolei Sonik, starosta krapkowicki, jest szefem tamtejszej Platformy Obywatelskiej. Według Markowskiego, włodarz powiatu mógł użyć swoich wpływów w celu zatrudnienia Małkiewicza.

- Stwierdziliśmy, że może rodzić się spore podejrzenie, wedle których otrzymał pracę dzięki koneksjom politycznym i partyjnym - mówi Radiu Opole. - Zarząd Dróg Wojewódzkich podlega bezpośrednio marszałkowi województwa, a przecież Andrzej Buła jest liderem Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Wiemy też, że jednostki podległe marszałkowi województwa to ostatnia ostoja Platformy Obywatelskiej.

Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Małkiewiczem, który upoważnił do wypowiedzi rzecznika prasowego ZDW. Poproszony o komentarz rzecznik Arkadiusz Branicki podkreśla, że Małkiewicz został zatrudniony w normalnym trybie naboru.

- On pracuje na zwykłym stanowisku urzędniczym z normalną pensją - zaznacza Branicki. - To, co on robi po godzinach pracy, czym zajmuje się, w naszej dziedzinie nie ma znaczenia. Od 7:00 do 15:00 wykonujemy swoje obowiązki i na tym chyba kończy się cała historia. Każdy polityk albo większość polityków, sportowców czy ludzi działających na innych polach ma zatrudnienie w różnych miejscach.

Dodajmy, że Małkiewicz pracuje w Wydziale Utrzymania Dróg.
Marko Markowski
Arkadiusz Branicki

Wiadomości z regionu

2018-06-20, godz. 23:00 Opolskie Orły docenione. Za nami gala pełna nagród Za nami Gala Opolskich Orłów. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymali nagrody za osiągnięcia naukowe. Są to finaliści i lau ... » więcej 2018-06-20, godz. 22:00 Szerszenie zagrażają mieszkańcom Konradowej? Tym razem skończyło się na strachu Do Radia Opole zgłosiła się słuchaczka z Konradowej w powiecie nyskim, która twierdzi, że na posesji jej sąsiada zadomowiły się szerszenie. Kobieta uważa, że ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:50 Cecylia Gonet czwarty raz wybrana liderką NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego wybrał władze na kolejne 4 lata. Walne Zebranie Delegatów odbywa się na Górze św. Anny Na czele związku po ... » więcej 2018-06-20, godz. 20:30 Pożegnanie Sabine Haake na corocznym grillu w opolskim konsulacie RFN [ZDJĘCIA] Kilkuset gości pojawiło się dziś (20.06) w ogrodzie przy opolskim konsulacie Republiki Federalnej Niemiec. Od wielu lat politycy, działacze samorządowi i prze ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Gmina Olesno zaprosiła pierwszą ósemkę repatriantów. Jest dotacja wojewody na adaptację mieszkań Dwa mieszkania przy ulicy Labora w Oleśnie zostaną wyremontowane dla repatriantów dzięki współpracy magistratu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W oleskim ur ... » więcej 2018-06-20, godz. 19:00 Kosmos nie ma przed nimi tajemnic. Studenci Wirtualnej Akademii Astronomii odebrali dyplomy Młodzi astronomowie z regionu zakończyli kolejny rok nauki w Wirtualnej Akademii Astronomii działającej przy Uniwersytecie Opolskim. Za pierwsze trzy lata ast ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:30 Martwe zwierzęta obok żywych. Właściciel: wcale nie jest tak tragicznie. Ciąg dalszy interwencji TOZ-u Martwe zwierzęta obok żywych. Konie, drób stłoczone w brudnych, dusznych pomieszczeniach. W takich warunkach przechowywanych jest około 600 zwierząt w miejsco ... » więcej 2018-06-20, godz. 18:00 Głogówek: gmina zwiększy ofertę dla seniorów Na potrzeby seniorów adaptowana będzie część zdegradowanego budynku niedokończonego szpitala w Głogówku. Nowe pomieszczenia zwiększą ofertę tamtejszego domu d ... » więcej 2018-06-20, godz. 17:15 19-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Namysłowie Do groźnego wypadku z udziałem pieszego doszło w Namysłowie na ulicy 1 Maja - jest to droga krajowa nr 39. » więcej 2018-06-20, godz. 16:30 "Podchodzę do tego z dużym spokojem". PSL przygotowuje się do wyborów - Liczę na to, że mieszkańcy Opolszczyzny widzą, że współrządząc regionem od przeszło trzech kadencji całkiem nieźle dajemy sobie radę - mówił w Radiu Opole w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »