Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-03-08, 14:40 Autor: Witold Wośtak

Krapkowickie PiS podejrzewa zatrudnienie radnego po znajomości. Mamy stanowiska obu stron

Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
Andrzej Małkiewicz, Loża Radiowa w Krapkowicach (23.09.2016) [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Niedawne zatrudnienie Andrzeja Małkiewicza w Zarządzie Dróg Wojewódzkich zdaje się być podejrzane - twierdzi Marko Markowski, lider krapkowickich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Małkiewicz jest przewodniczącym krapkowickiej rady miejskiej z ramienia KWW Macieja Sonika.
Z kolei Sonik, starosta krapkowicki, jest szefem tamtejszej Platformy Obywatelskiej. Według Markowskiego, włodarz powiatu mógł użyć swoich wpływów w celu zatrudnienia Małkiewicza.

- Stwierdziliśmy, że może rodzić się spore podejrzenie, wedle których otrzymał pracę dzięki koneksjom politycznym i partyjnym - mówi Radiu Opole. - Zarząd Dróg Wojewódzkich podlega bezpośrednio marszałkowi województwa, a przecież Andrzej Buła jest liderem Platformy Obywatelskiej na Opolszczyźnie. Wiemy też, że jednostki podległe marszałkowi województwa to ostatnia ostoja Platformy Obywatelskiej.

Skontaktowaliśmy się z Andrzejem Małkiewiczem, który upoważnił do wypowiedzi rzecznika prasowego ZDW. Poproszony o komentarz rzecznik Arkadiusz Branicki podkreśla, że Małkiewicz został zatrudniony w normalnym trybie naboru.

- On pracuje na zwykłym stanowisku urzędniczym z normalną pensją - zaznacza Branicki. - To, co on robi po godzinach pracy, czym zajmuje się, w naszej dziedzinie nie ma znaczenia. Od 7:00 do 15:00 wykonujemy swoje obowiązki i na tym chyba kończy się cała historia. Każdy polityk albo większość polityków, sportowców czy ludzi działających na innych polach ma zatrudnienie w różnych miejscach.

Dodajmy, że Małkiewicz pracuje w Wydziale Utrzymania Dróg.
Marko Markowski
Arkadiusz Branicki

Wiadomości z regionu

2018-03-21, godz. 08:00 Dziś (21.03) rusza III Opolska Wiosna Psychologiczna Już po raz trzeci Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego organizuje Opolską Wiosnę Psychologiczną. Celem wydarzenia jest popularyzacja wie ... » więcej 2018-03-20, godz. 23:00 Trzy koncepcje lokalizacji krytej pływalni w Głuchołazach. Zdania radnych wciąż są podzielone Wielomilionowa inwestycja budowy krytej pływalni, którą chce rozpocząć włodarz miasta, budzi zastrzeżenia niektórych radnych. Spotkanie burmistrza z rajcami m ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:30 Śledztwo w sprawie morderstwa burmistrza Zdzieszowic zostaje zamknięte Prokuratura Okręgowa zamyka śledztwo w sprawie śmierci Dietera Przewdzinga, burmistrza Zdzieszowic. 18 lutego 2014 został on brutalnie zamordowany w swoim gos ... » więcej 2018-03-20, godz. 22:00 Co dalej z pomnikiem w Mikolinie? W obronie monumentu stanęła Anna Maria Anders W miniony weekend Opolszczyznę odwiedziła senator Prawa i Sprawiedliwości a także podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders. Po ... » więcej 2018-03-20, godz. 21:00 Wkrótce otwarcie pierwszego w Polsce domu wspólnoty Fazenda da Esperanca - Ranczo Nadziei w Nysie Dobiega końca budowa pierwszej części domu wspólnoty Fazenda da Esperanca - Ranczo Nadziei w Nysie. Pierwszy dom wspólnoty Fazenda przy klasztorze franciszkan ... » więcej 2018-03-20, godz. 20:00 Opolska Platforma oburzona nieujawnieniem listu intencyjnego w sprawie gruntów - Obłuda i manipulacja - tak radni Platformy Obywatelskiej komentują działania ratusza związane z zamianą gruntów w Opolu. Przypomnijmy: wczoraj biznesmen Rys ... » więcej 2018-03-20, godz. 20:00 Wielkanocne dania w nowoczesnej odsłonie. Za nami 4. konkurs "Regionalne Smaki" Trzynaście dwuosobowych zespołów z trzynastu szkół Opolszczyzny rywalizowało w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego 'Regionalne Smaki'. » więcej 2018-03-20, godz. 19:00 Trwają poszukiwania zaginionego Bartosza Nizińskiego. "Nie tracimy nadziei" 21-letni Bartosz Niziński zaginął w nocy z soboty na niedzielę (17/18.03) w Nysie. Działania prowadzone są przez nyską policję, zaangażowani są w nie również ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:30 Lekarze nie chcą pracować w święta i weekendy. Namysłowski szpital chce płacić rekordowe stawki W Namysłowskim Centrum Zdrowia brakuje lekarzy dyżurantów. Medycy niechętnie chcą brać na siebie obowiązek pełnienia opieki medycznej w nocy, w święta i weeke ... » więcej 2018-03-20, godz. 15:30 Pijany autostopowicz wychodził przed nadjeżdżające samochody Pijanego autostopowicza zatrzymali namysłowscy policjanci. Do dyżurnego zadzwoniła kobieta twierdząca, że na drodze między Namysłowem a Bierutowem pieszy prób ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »