Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-11, 17:33 Autor: Tomasz Cichoń

Egzaminy na prawo jazdy można już zdawać w Nysie

Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
W Nysie otwarto oficjalnie filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Infrastruktura ośrodka pozwala na zdawanie egzaminów na kategorię prawa jazdy B i B1 - zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej.
- Natomiast w sezonie na jednoślady - wiosna, lato, wczesna jesień - to kategoria AM, czyli motorowery, na które będziemy egzaminować. Wcześniej już realizowaliśmy naszym mobilnym sprzętem egzaminy na kategorię AM, natomiast teraz, mając już infrastrukturę i plac, możemy to bez mobilnego sprzętu tylko stacjonarnie to tutaj robić - mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.

Z możliwości zdawania egzaminów w Nysie zadowoleni są kursanci przygotowujący się do egzaminów.

- Młode osoby, które są narażone na stres, będzie im po prostu prościej dlatego, że znają ulice, mogą sobie wcześniej przeanalizować znaki drogowe i czują się na pewno pewniej na naszych drogach - mówi mieszkanka Nysy.

Egzaminy będą przeprowadzane dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Egzaminatorzy będą dojeżdżali w te dni z Opola. Ośrodek mieści się na terenie bazy nyskiego PKS-u. Poza Nysą i Opolem prawo jazdy na Opolszczyźnie może jeszcze zdobyć w Kędzierzynie-Koźlu.
Edward Kinder WORD Opole
mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-04-21, godz. 09:00 Krapkowice rozpoczynają sezon na jednoślady. Przy okazji pomogą choremu chłopcu 'Jedziemy dla Pascala! Bezpieczni w sercu Opolszczyzny' to tytuł dzisiejszego (21.04) otwarcia sezonu motocykli i motorowerów w Krapkowicach. » więcej 2018-04-21, godz. 08:00 "Codzienności muszą się nauczyć." Opole potrzebuje mieszkań chronionych dla nastolatków - W Opolu potrzeba mieszkań chronionych dla młodych ludzi, którzy opuszczają dom dziecka - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzi ... » więcej 2018-04-21, godz. 06:00 W Nysie stawiają na kompetencje praktyczne. PWSZ będzie kształcić studentów i wykładowców Nauka pilotażu dronów, rozwijanie kompetencji językowych i biznesowych, a także doposażenie centrum symulacji medycznych i wyjazdy studyjne - nyska Państwowa ... » więcej 2018-04-20, godz. 23:00 "Aleksandrówka"dla powiatu nyskiego. Rada powiatu podjęła decyzję Powiat nyski będzie właścicielem 'Aleksandrówki'. Rada powiatu nyskiego jednogłośnie zdecydowała o przekazaniu 385 tys. złotych na zakup obiektu. Nabywcą będz ... » więcej 2018-04-20, godz. 20:30 Mury obronne odkryte w Nysie Podczas remontu ul. Piastowskiej odkryto fragmenty dawnej fortyfikacji. Mury pochodzą z XIV wieku. Wstrzymało to prace inwestycyjne w miejscu odkrycia. » więcej 2018-04-20, godz. 18:30 Interna w Głuchołazach dalej bez lekarza Interna w Głuchołazach nadal zawieszona. Lekarz, który był zainteresowany podjęciem pracy w szpitalu nie przyjmie oferty pracy w placówce. Oddział wewnętrzny ... » więcej 2018-04-20, godz. 17:30 Rozkładające się zwłoki wyciągnięto z rzeki w Bodzanowie. "Nie da się rozpoznać płci" Ludzkie zwłoki wyłowiono z rzeki Biała Głuchołaska we wsi Bodzanów (to gmina Głuchołazy). » więcej 2018-04-20, godz. 17:08 Podejrzani o zabójstwo Amadeusza K. aresztowani na trzy miesiące Miłosz Cz., Bartłomiej W. i Jacek G. decyzją Sądu Rejonowego w Opolu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom zarzuca się zabójstwo byłego ... » więcej 2018-04-20, godz. 17:00 Prudnik: będzie bezpieczniej nad wodą Przybędzie ratowników wodnych w Prudniku. To dobra wiadomość przed sezonem letnim zwłaszcza, że jest deficyt w tym zawodzie. 27 adeptów zdało właśnie egzamin ... » więcej 2018-04-20, godz. 16:30 Światowy Dzień Zdrowia w Gogolinie. Rola samorządu w opiece medycznej Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w Gogolinie rozmawiano o opiece medycznej, roli samorządów oraz badaniach profilaktycznych. O misji lokalnych wspólnot w tej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »