Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-11, 17:33 Autor: Tomasz Cichoń

Egzaminy na prawo jazdy można już zdawać w Nysie

Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
W Nysie otwarto oficjalnie filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Infrastruktura ośrodka pozwala na zdawanie egzaminów na kategorię prawa jazdy B i B1 - zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej.
- Natomiast w sezonie na jednoślady - wiosna, lato, wczesna jesień - to kategoria AM, czyli motorowery, na które będziemy egzaminować. Wcześniej już realizowaliśmy naszym mobilnym sprzętem egzaminy na kategorię AM, natomiast teraz, mając już infrastrukturę i plac, możemy to bez mobilnego sprzętu tylko stacjonarnie to tutaj robić - mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.

Z możliwości zdawania egzaminów w Nysie zadowoleni są kursanci przygotowujący się do egzaminów.

- Młode osoby, które są narażone na stres, będzie im po prostu prościej dlatego, że znają ulice, mogą sobie wcześniej przeanalizować znaki drogowe i czują się na pewno pewniej na naszych drogach - mówi mieszkanka Nysy.

Egzaminy będą przeprowadzane dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Egzaminatorzy będą dojeżdżali w te dni z Opola. Ośrodek mieści się na terenie bazy nyskiego PKS-u. Poza Nysą i Opolem prawo jazdy na Opolszczyźnie może jeszcze zdobyć w Kędzierzynie-Koźlu.
Edward Kinder WORD Opole
mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 20:15 Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Opolu po pobraniu próbek cieczy stwierdził, że przekroczyła ona parametry mikrobiologiczne. Woda z ujęcia przy ulicy ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Prudnik: budżet obywatelski czeka na propozycje wnioskodawców Mieszkańcy gminy Prudnik mogą zdecydować, na co wydać pieniądze z Budżetu Obywatelskiego 2019. Do końca lipca można składać wnioski zawierające pomysły przeds ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:30 Stawy i aleja lipowa w Izbicku mają wypięknieć Mieszkańcy Izbicka nie mają zielonego terenu rekreacyjnego w swojej miejscowości. Zabytkowy park i pałac są w rękach prywatnych. Zabytkowa aleja lipowa od daw ... » więcej 2018-07-18, godz. 19:00 Polska jest jedna: Jacek Sasin odwiedzi Otmuchów i Praszkę Jacek Sasin, minister kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego, odwiedzi w sobotę (21.07) Opolszczyznę. » więcej 2018-07-18, godz. 18:30 Opolski Alarm Smogowy: miasto powinno kupić przedszkolakom oczyszczacze powietrza Jakość powietrza w Opolu zamiast się poprawiać - pogarsza się - tak twierdzą działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Opinię podpierają wynikami dotyczącymi zaw ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:45 Rozszczelniona butla z gazem nielegalnie podłączona w mieszkaniu w Lewinie Brzeskim Interwencja w mieszkaniu przy ul. Kościuszki w Lewinie Brzeskim. Po 16.00 strażacy otrzymali zgłoszenie z pogotowia gazowego o wyczuwalnym w budynku gazie. Sł ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:30 "System działa sprawnie". W Pępicach z powodzeniem wyłapują kierowców, którzy łamią przepisy tonażowe Na początku czerwca informowaliśmy o nowoczesnym systemie działającym w Pępicach pod Brzegiem. Specjalne urządzenia wyłapują kierowców dużych aut, którzy łami ... » więcej 2018-07-18, godz. 17:00 Nowe aparaty RTG i USG w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie lepsza diagnostyka pacjentów Prawie dwa miliony złotych kosztowały urządzenia, o które wzbogacił się szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu. Maszyny do prześwietleń i USG nie tylko ułatwi ... » więcej 2018-07-18, godz. 16:45 Kolizja przy rondzie Szczakiela w Opolu. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu we krwi Do kolizji trzech aut doszło przy rondzie Szczakiela w Opolu. Zdarzenie drogowe miało miejsce tuż po godzinie 14.00 na krajowej drodze nr 94. W zdarzeniu nikt ... » więcej 2018-07-18, godz. 15:15 Zatrzymano drugiego podejrzanego w sprawie składowania skażonych chemikaliów w Dąbrowie Kolejne zatrzymanie ws. składowania niebezpiecznych chemikaliów na prywatnej posesji w Dąbrowie. Opolska policja zatrzymała 38-letniego Pawła T., który jak wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »