Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-11, 17:33 Autor: Tomasz Cichoń

Egzaminy na prawo jazdy można już zdawać w Nysie

Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
W Nysie otwarto oficjalnie filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Infrastruktura ośrodka pozwala na zdawanie egzaminów na kategorię prawa jazdy B i B1 - zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej.
- Natomiast w sezonie na jednoślady - wiosna, lato, wczesna jesień - to kategoria AM, czyli motorowery, na które będziemy egzaminować. Wcześniej już realizowaliśmy naszym mobilnym sprzętem egzaminy na kategorię AM, natomiast teraz, mając już infrastrukturę i plac, możemy to bez mobilnego sprzętu tylko stacjonarnie to tutaj robić - mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.

Z możliwości zdawania egzaminów w Nysie zadowoleni są kursanci przygotowujący się do egzaminów.

- Młode osoby, które są narażone na stres, będzie im po prostu prościej dlatego, że znają ulice, mogą sobie wcześniej przeanalizować znaki drogowe i czują się na pewno pewniej na naszych drogach - mówi mieszkanka Nysy.

Egzaminy będą przeprowadzane dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Egzaminatorzy będą dojeżdżali w te dni z Opola. Ośrodek mieści się na terenie bazy nyskiego PKS-u. Poza Nysą i Opolem prawo jazdy na Opolszczyźnie może jeszcze zdobyć w Kędzierzynie-Koźlu.
Edward Kinder WORD Opole
mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:30 PiS wysoko w Nysie i powiecie nyskim. Słaby wynik Ligi Nyskiej Prawo i Sprawiedliwość z największą liczbą reprezentantów w nowej radzie powiatu nyskiego. Partia będzie miała także sporą reprezentację w nyskiej radzie mias ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 PSL w sejmiku regionu straciło sześciu radnych. Wybory przegrał lider partii w regionie Polskie Stronnictwo Ludowe w sejmiku województwa będzie miało tylko dwóch radnych. Ponadto lider tego ugrupowania na Opolszczyźnie Stanisław Rakoczy przegrał ... » więcej 2018-10-23, godz. 19:00 Chcieli budowy zakładu karnego w Brzegu, polegli w wyborach Z dwunastu radnych, którzy kilka miesięcy temu zgodzili się na przekazanie gruntów pod budowę nowoczesnej placówki penitencjarnej w Brzegu, tylko dwóch ponown ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:30 Zmiany w gminie Turawa. Kampa rozstaje się ze stołkiem. Zastąpi go Pikos Waldemar Kampa nie będzie już wójtem Turawy. W wyborach urzędujący gospodarz gminy przegrał z obecnym sołtysem Zawady Dominikiem Pikosem. Na Kampę zagłosowało ... » więcej 2018-10-23, godz. 18:15 Pijany awanturował się w mieszkaniu siostry i szwagra. Spędzi 4,5 roku za kratkami Na 4,5 roku więzienia Sąd Okręgowy w Opolu skazał Ryszarda K. za uderzenie siostry siekierą, znęcanie się, groźby i zniszczenie mienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »