Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-11, 17:33 Autor: Tomasz Cichoń

Egzaminy na prawo jazdy można już zdawać w Nysie

Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 1 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 2 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 5 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 6 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 3 fot. Tomek Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
Word Nysa 4 fot. Tomasz Cichoń
W Nysie otwarto oficjalnie filię Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Infrastruktura ośrodka pozwala na zdawanie egzaminów na kategorię prawa jazdy B i B1 - zarówno części praktycznej, jak i teoretycznej.
- Natomiast w sezonie na jednoślady - wiosna, lato, wczesna jesień - to kategoria AM, czyli motorowery, na które będziemy egzaminować. Wcześniej już realizowaliśmy naszym mobilnym sprzętem egzaminy na kategorię AM, natomiast teraz, mając już infrastrukturę i plac, możemy to bez mobilnego sprzętu tylko stacjonarnie to tutaj robić - mówi Edward Kinder, dyrektor WORD-u w Opolu.

Z możliwości zdawania egzaminów w Nysie zadowoleni są kursanci przygotowujący się do egzaminów.

- Młode osoby, które są narażone na stres, będzie im po prostu prościej dlatego, że znają ulice, mogą sobie wcześniej przeanalizować znaki drogowe i czują się na pewno pewniej na naszych drogach - mówi mieszkanka Nysy.

Egzaminy będą przeprowadzane dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki. Egzaminatorzy będą dojeżdżali w te dni z Opola. Ośrodek mieści się na terenie bazy nyskiego PKS-u. Poza Nysą i Opolem prawo jazdy na Opolszczyźnie może jeszcze zdobyć w Kędzierzynie-Koźlu.
Edward Kinder WORD Opole
mieszkanka Nysy

Wiadomości z regionu

2018-01-20, godz. 08:00 Laury Uniwersyteckie rozdane. Gala w Studenckim Centrum Kultury w Opolu Gospodarzem uroczystej gali jest w tym roku Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego, który wraz z Forum Uniwersytetów Polskich wyróżnił najlepsze inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 06:00 Zadbają o profilaktykę raka jelita grubego. Współpraca BCM i NCZ w słusznej sprawie Szpitale w Brzegu i Namysłowie przeprowadzą specjalistyczne badania dla wszystkich chętnych w wieku od 25 do 65. roku życia. Wystarczy przyjść i się zapisać. ... » więcej 2018-01-19, godz. 19:00 Kolejne śnięte ryby w Nysie. Odnaleziono 200 kilogramów w rzece, ale przyczyna jest nieznana Około dwustu kilogramów śniętych ryb odnaleziono w Nysie Kłodzkiej na wysokości Nysy. Martwe ryby to przede wszystkim sandacze, a do tego dochodzi kilkanaście ... » więcej 2018-01-19, godz. 18:20 Być może topór nie dosięgnie gogolińskiego Karlika. Jest wniosek do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu Wycinka gogolińskiego dębu Karlik nie jest jeszcze przesądzona? Burmistrz zawnioskował do Zakładu Linii Kolejowych w Opolu o więcej czasu. » więcej 2018-01-19, godz. 15:15 Antoni Piechniczek honorowym obywatelem Opola? Wniosek trafił do magistratu Opolski Związek Piłki Nożnej złożył wniosek do opolskiego ratusza o nadanie honorowego obywatelstwa miasta Opola Antoniemu Piechniczkowi. » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Prudnik: recydywista skazany na więzienie za atak na dziennikarza Na pół roku więzienia skazał sąd sprawcę napaści na dziennikarza prasowego w Prudniku. 16 stycznia dziennikarz został zaatakowany przez Bogusława Z. przed bud ... » więcej 2018-01-19, godz. 15:00 Interny w szpitalach w Oleśnie i Kluczborku nadal zawieszone. Wznowią działalność z początkiem lutego Oddziały wewnętrzne szpitali powiatowych w Oleśnie i Kluczborku nadal pozostaną zawieszone. Do wniosków dyrektorów placówek w tej sprawie przychylił się wojew ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:15 W Namysłowie ktoś kolportuje materiały informujące o gigantycznym długu gminy. Burmistrz oburzony „Twoje dzieci i wnuki będą spłacały długi Kruszyńskiego” - m.in. takie hasła pojawiły się w małych ulotkach, które zostały rozesłane do mieszkańców. Autor tyc ... » więcej 2018-01-19, godz. 14:00 Nowoczesna proponuje swoje rozwiązania w zakresie przepisów aborcyjnych Posłowie chcą zachowania dotychczasowych trzech kryteriów pozwalających na przerywanie ciąży, ale dodatkowo proponują m.in. aby kobieta mogła dokonać aborcji ... » więcej 2018-01-19, godz. 13:00 Z końcem roku wzrosła liczba bezrobotnych w regionie O ponad 1000 osób wzrosła liczba bezrobotnych w regionie w grudniu 2017 roku. Stopa procentowa bezrobocia wyniosła 7,2 i podniosła się o 0,3 punktu procentowe ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »