Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-11, 14:10 Autor: Joanna Matlak

Opole wspiera WOŚP. Dary na licytację gotowe

Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Opole wspiera WOŚP. Mnóstwo darów trafi na licytację [fot. Joanna Matlak]
Voucher na weekend pełen atrakcji w Opolu, figurka festiwalowej Karolinki, sztanga i medal Krzysztofa Zwarycza, piłki z autografami Lewandowskiego i Błaszczykowskiego, koszulki sportowe i książki. Urząd Miasta Opola przekazał dary na licytację na rzecz opolskiej odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
- Cieszę się ogromnie z tego, że w Opolu jest cały czas grono osób, które jest gotowe oddać na finał WOŚP to, co najcenniejsze po to, żeby pomóc tym, którzy nie zawsze mogą taką pomoc otrzymać z racji braku pieniędzy, czy wyposażenia - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

- Przygotowaliśmy Karolinkę, statuetkę przyznawaną debiutantom na opolskim festiwalu i weekendowy voucher z atrakcjami - mówi Łukasz Śmierciak z wydziału promocji w opolskim ratuszu.

- Voucher obejmuje pobyt w Opolu dla dwóch osób w hotelu trzygwiazdkowym, zaproszenia na Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki, a także zwiedzanie Opola z przewodnikiem. Mowa o najważniejszych atrakcjach naszego miasta: Muzeum Polskiej Piosenki, Ogród Zoologiczny, Wieża Piastowska i Starówka - mówi Łukasz Śmierciak.

- Odzew ze strony środowiska sportowego był w zdecydowanej większości bardzo pozytywny. Nikogo nie musieliśmy nakłaniać do tego, żeby przekazał swoje klubowe czy osobiste rzeczy - mówi Tomasz Lisiński z wydziału sportu w Urzędzie Miasta Opola.

Przedmioty będą licytowane w internecie i na scenie ustawionej na Placu Wolności podczas Finału WOŚP, który odbędzie się w najbliższą niedzielę 14 stycznia.
Arkadiusz Wiśniewski
Łukasz Śmierciak i Tomasz Lisiński

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 11:45 Piraci na opolskich drogach. Kolejne zatrzymania Dwóch kierowców z 'ciężką nogą' zatrzymali policjanci z Prudnika. Rekordzistą był 49-latek, który jechał osobową skodą z prędkością 114 km/h, na trasie gdzie obowiązuje… » więcej 2020-01-29, godz. 11:45 Liderzy społeczni z Opola zostaną nagrodzeni. Trwa nabór do konkursu im. Jana Całki Opole po raz trzeci nagrodzi osoby i podmioty zasłużone w działalności społecznej na rzecz miasta i mieszkańców. Trwa nabór do nagrody im. Jana Całki przyznawanej… » więcej 2020-01-29, godz. 11:15 3500 złotych "na rękę" dla policjanta po szkoleniu podstawowym. Policja czeka na chętnych - Na Opolszczyźnie mamy coraz mniej przestępstw, a jednocześnie mamy coraz wyższą wykrywalność - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' nadinsp. Jarosław Kaleta… » więcej 2020-01-29, godz. 10:22 Poranne zderzenie dwóch aut w Źlinicach Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło o poranku na trasie krajowej 45 w Źlinicach. Autami podróżowało w sumie 6 osób. Żadna nie wymagała hospitalizacji. Ruch… » więcej 2020-01-29, godz. 10:00 Nowe pomysły na nyską wieżę ciśnień. Obiekt ma zostać uruchomiony jeszcze przed wakacjami Władze Nysy mają nowy pomysł na zagospodarowanie fortecznej wieży ciśnień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, opuszczony obiekt ma szansę na 'ożywienie'… » więcej 2020-01-29, godz. 09:00 Stegu Arena w gronie trzech najlepszych obiektów sportowych w Polsce Opolska Stegu Arena nominowana do DEMES 2019 - najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczy z drugą pod względem… » więcej 2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »