Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-06, 17:46 Autor: Katarzyna Doros

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli [GALERIA, FILM]

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli
Mędrcy ze Wschodu na koniach po raz szósty przemierzali ulice Opola. Każdy król miał przypisany pochód z aniołkami, czy azjatyckim smokiem. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestniczyły w nim dzieci z opolskich szkół i przedszkoli oraz rycerze i tłumy mieszkańców Opola.
Anna Krzysztoń nie wyobraża sobie święta Trzech Króli bez orszaku. - W marszu bierzemy udział po raz czwarty, za każdym razem bardzo nam się podoba - mówi.

- Chcieliśmy miło spędzić świąteczne popołudnie, a to jest taka wspaniała impreza, że naprawdę szkoda nie wziąć w niej udziału. Dzieci wiedzą, bo chodzą do przedszkola, tam też się dowiadują o narodzeniu Pańskim, także na pewno wiedzą, po co tu są - dodaje.

Z roku na rok Orszak Trzech Króli w Opolu cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Natalia Żurek dotychczas o marszu słyszała głównie w telewizji, w tym roku przyszła razem ze swoimi uczniami. - Idziemy w orszaku azjatyckim, króla Melchiora. Ja biorę pierwszy raz udział w tym orszaku, więc też jest to dla mnie nowość. Dla dzieci też. Mam nadzieję, że na tym pierwszym razie się nie skończy - mówi.

- Fajnie było spotkać Trzech Króli. Jeden miał ciemną skórę, a dwóch miało białą. Nieśli ze sobą złoto, mirrę i kadzidło - dodaje Maja.

Maszerującym towarzyszyła Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Finał orszaku odbył się na Rynku, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.
Anna Krzysztoń
Natalia Żurek

Wiadomości z regionu

2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej 2018-12-15, godz. 11:30 Tułowice będą miały prawdziwe centrum. Szykuje się przebudowa miasta Deptak, fontanna i miejsce odpoczynku - Tułowice będą miały swoje centrum. Burmistrz miasta Andrzej Wesołowski, rozpoczął pierwsze działania związane z przebu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »