Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-06, 17:46 Autor: Katarzyna Doros

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli [GALERIA, FILM]

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli
Mędrcy ze Wschodu na koniach po raz szósty przemierzali ulice Opola. Każdy król miał przypisany pochód z aniołkami, czy azjatyckim smokiem. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestniczyły w nim dzieci z opolskich szkół i przedszkoli oraz rycerze i tłumy mieszkańców Opola.
Anna Krzysztoń nie wyobraża sobie święta Trzech Króli bez orszaku. - W marszu bierzemy udział po raz czwarty, za każdym razem bardzo nam się podoba - mówi.

- Chcieliśmy miło spędzić świąteczne popołudnie, a to jest taka wspaniała impreza, że naprawdę szkoda nie wziąć w niej udziału. Dzieci wiedzą, bo chodzą do przedszkola, tam też się dowiadują o narodzeniu Pańskim, także na pewno wiedzą, po co tu są - dodaje.

Z roku na rok Orszak Trzech Króli w Opolu cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Natalia Żurek dotychczas o marszu słyszała głównie w telewizji, w tym roku przyszła razem ze swoimi uczniami. - Idziemy w orszaku azjatyckim, króla Melchiora. Ja biorę pierwszy raz udział w tym orszaku, więc też jest to dla mnie nowość. Dla dzieci też. Mam nadzieję, że na tym pierwszym razie się nie skończy - mówi.

- Fajnie było spotkać Trzech Króli. Jeden miał ciemną skórę, a dwóch miało białą. Nieśli ze sobą złoto, mirrę i kadzidło - dodaje Maja.

Maszerującym towarzyszyła Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Finał orszaku odbył się na Rynku, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.
Anna Krzysztoń
Natalia Żurek

Wiadomości z regionu

2018-09-25, godz. 19:00 Usiłował zabić dłutem, grozi mu nawet dożywocie. Jego ofiara żyje tylko dzięki szybkiej pomocy Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu nadzoruje śledztwo przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się usiłowanie zabójstwa. Wobec mężczyzny zasto ... » więcej 2018-09-25, godz. 18:30 Kukiz 15 przedstawił liderów list wyborczych w powiecie nyskim. "Nie będziemy prowadzić bójki personalnej" Ruch Kukiz 15 przedstawił podczas dzisiejszej (25.09) konferencji prasowej w Nysie miejscowych liderów list do sejmiku województwa oraz rady powiatu. » więcej 2018-09-25, godz. 18:00 Mniejszość Niemiecka chwali się na billboardach pracą wykonaną w ostatniej kadencji 'Znamy się na dobrej robocie nie od dziś' to tytuł kampanii Komitetu Wyborczego Wyborców Mniejszości Niemieckiej. Akcja to 12 billboardów ustawionych przy ruc ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:30 Polscy i czescy uczniowie rynku turystycznego doskonalą swoje umiejętności Warsztaty kulinarne dotyczące tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej oraz nauka języka mają pomóc uczniom szkół gastronomiczno-hotelarskich z Opola i Jesenika ... » więcej 2018-09-25, godz. 16:15 "To ja odpowiadam za bezpieczeństwo w budynku". Wojewoda tłumaczy montaż bramek w urzędzie - To nie twierdza, tylko profesjonalne podejście do petenta - w ten sposób wojewoda opolski tłumaczy, dlaczego w urzędzie zamontowano bramki wejściowe. » więcej 2018-09-25, godz. 15:15 ZUS pomaga petentom pracującym kiedyś w Niemczech. Specjaliści wyjaśniają, komu przysługują świadczenia Rozpoczęły się Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa Emerytalno-Rentowego w opolskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Do czwartku (27.09) głównie osoby m ... » więcej 2018-09-25, godz. 14:45 Zjednoczona Prawica przedstawiła w Nysie kandydatów na radnych. "Nie damy się podzielić, nie damy się złamać" Zjednoczona Prawica zaprezentowała w Nysie kandydatów do sejmiku województwa, rady powiatu oraz gminy. » więcej 2018-09-25, godz. 14:00 Paweł Grabowski - o partiokracji, Krzysztof Drynda o braku kandydata na prezydenta Opola. Komentarze gości Radia Opole Odpartyjnienie samorządów, zrównoważony budżet i obowiązkowe referenda - to główne postulaty ruchu Kukiz'15 w wyborach samorządowych. Mówił o tym w porannej r ... » więcej 2018-09-25, godz. 13:00 Belki tarasu, który runął w Paczkowie, zaatakował grzyb. "Osoby, które dokonywały kontroli, mogły nie widzieć, że drew ... Znamy wstępne ustalenia dotyczące wypadku, do którego doszło 2 września w Paczkowie. Przypomnijmy - pod trzema osobami zawalił się taras spacerowy zawieszony ... » więcej 2018-09-25, godz. 12:55 Wypadek na DK 11 w Byczynie. Do rannych wezwano śmigłowiec LPR Utrudnienia na drodze krajowej nr 11 w Byczynie. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, około 11:30 samochód osobowy z ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »