Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-06, 17:46 Autor: Katarzyna Doros

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli [GALERIA, FILM]

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli
Mędrcy ze Wschodu na koniach po raz szósty przemierzali ulice Opola. Każdy król miał przypisany pochód z aniołkami, czy azjatyckim smokiem. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestniczyły w nim dzieci z opolskich szkół i przedszkoli oraz rycerze i tłumy mieszkańców Opola.
Anna Krzysztoń nie wyobraża sobie święta Trzech Króli bez orszaku. - W marszu bierzemy udział po raz czwarty, za każdym razem bardzo nam się podoba - mówi.

- Chcieliśmy miło spędzić świąteczne popołudnie, a to jest taka wspaniała impreza, że naprawdę szkoda nie wziąć w niej udziału. Dzieci wiedzą, bo chodzą do przedszkola, tam też się dowiadują o narodzeniu Pańskim, także na pewno wiedzą, po co tu są - dodaje.

Z roku na rok Orszak Trzech Króli w Opolu cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Natalia Żurek dotychczas o marszu słyszała głównie w telewizji, w tym roku przyszła razem ze swoimi uczniami. - Idziemy w orszaku azjatyckim, króla Melchiora. Ja biorę pierwszy raz udział w tym orszaku, więc też jest to dla mnie nowość. Dla dzieci też. Mam nadzieję, że na tym pierwszym razie się nie skończy - mówi.

- Fajnie było spotkać Trzech Króli. Jeden miał ciemną skórę, a dwóch miało białą. Nieśli ze sobą złoto, mirrę i kadzidło - dodaje Maja.

Maszerującym towarzyszyła Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Finał orszaku odbył się na Rynku, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.
Anna Krzysztoń
Natalia Żurek

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 23:00 Opolskie morsy świętowały Światowy Dzień Wody Ponad 20 osób rywalizowało dziś na kamionce Bolko w Opolu. Z okazji Światowego Dnia Wody wielbiciele zimnych kąpieli, czyli opolskie Morsy postanowiły przepro ... » więcej 2018-03-24, godz. 22:00 Spacer... z sowami w Kędzierzynie-Koźlu W Polsce po raz siódmy, ale w Kędzierzynie-Koźlu po raz pierwszy, odbędzie się „Noc sów”. Z tej okazji członkinie Koła Gospodyń Miejskich zapraszają na spacer ... » więcej 2018-03-24, godz. 20:00 Goście Samorządowej Loży Radiowej o budzącej kontrowersje zamianie gruntów w Opolu Ujawnienie listu intencyjnego ws. zamiany gruntów w Opolu było tematem Samorządowej Loży Radiowej. » więcej 2018-03-24, godz. 19:00 Międzynarodowe zawody psich zaprzęgów po raz 17. w Lubieszowie Dwunożni i czworonożni zawodnicy z Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Rosji czy Francji stawili się na starcie XVII Lubieszowskiego Crossu. Impreza ... » więcej 2018-03-24, godz. 19:00 Kadłubiec i Łąki Kozielskie będą miały place rekreacyjne Dwa nowe tereny rekreacyjne przybędą w gminie Leśnica. Lada moment mają rozpocząć się prace przy zagospodarowaniu placów, na których pojawią się altany, ławec ... » więcej 2018-03-24, godz. 18:00 Doświadczenia z wodą, koncerty i prelekcje. WiK świętuje Dzień Wody W stolicy regionu obchodzony jest Dzień Wody. Z tej okazji spółka Wodociągi i Kanalizacja zorganizowała szereg prelekcji na temat wody, warsztaty, koncerty i ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:40 Konwencja Nowoczesnej z liderami w wyborach w tle O depopulacji i polityce senioralnej, ale z myślą o nadchodzących wyborach samorządowych. Nowoczesna zorganizowała w Opolu panel dyskusyjny. Podczas konwencji ... » więcej 2018-03-24, godz. 17:00 Chcą, by głos mniejszości był słyszalny w Europie. Seminarium Wielkanocne Mniejszości Niemieckiej Wykształcenie ambasadorów Mniejszości Niemieckiej było tematem tegorocznego seminarium wielkanocnego w Opolu. W urzędzie marszałkowskim spotkali się przedstaw ... » więcej 2018-03-24, godz. 16:20 Odkrywali tajemnice jazu. Światowy Dzień Wody w Opolu Pokaźna grupa mieszkańców odwiedziła dziś (24.03) opolski jaz w okolicach zielonego mostku prowadzącego na Wyspę Bolko w Opolu. » więcej 2018-03-24, godz. 16:00 Polityka historyczna ważna dla SLD. Włodzimierz Czarzasty na Opolszczyźnie Działacze opolskiego SLD z liderem partii Włodzimierzem Czarzastym na czele złożyli dziś (24.03) kwiaty przy pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »