Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-06, 17:46 Autor: Katarzyna Doros

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli [GALERIA, FILM]

"Bóg jest dla wszystkich". Tłumy opolan na Marszu Trzech Króli
Mędrcy ze Wschodu na koniach po raz szósty przemierzali ulice Opola. Każdy król miał przypisany pochód z aniołkami, czy azjatyckim smokiem. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”. Uczestniczyły w nim dzieci z opolskich szkół i przedszkoli oraz rycerze i tłumy mieszkańców Opola.
Anna Krzysztoń nie wyobraża sobie święta Trzech Króli bez orszaku. - W marszu bierzemy udział po raz czwarty, za każdym razem bardzo nam się podoba - mówi.

- Chcieliśmy miło spędzić świąteczne popołudnie, a to jest taka wspaniała impreza, że naprawdę szkoda nie wziąć w niej udziału. Dzieci wiedzą, bo chodzą do przedszkola, tam też się dowiadują o narodzeniu Pańskim, także na pewno wiedzą, po co tu są - dodaje.

Z roku na rok Orszak Trzech Króli w Opolu cieszy się coraz większą popularnością wśród mieszkańców. Natalia Żurek dotychczas o marszu słyszała głównie w telewizji, w tym roku przyszła razem ze swoimi uczniami. - Idziemy w orszaku azjatyckim, króla Melchiora. Ja biorę pierwszy raz udział w tym orszaku, więc też jest to dla mnie nowość. Dla dzieci też. Mam nadzieję, że na tym pierwszym razie się nie skończy - mówi.

- Fajnie było spotkać Trzech Króli. Jeden miał ciemną skórę, a dwóch miało białą. Nieśli ze sobą złoto, mirrę i kadzidło - dodaje Maja.

Maszerującym towarzyszyła Orkiestra Dęta Technikum Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla. Finał orszaku odbył się na Rynku, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Świętej Rodzinie.

Spotkanie zakończyło wspólne kolędowanie.
Anna Krzysztoń
Natalia Żurek

Wiadomości z regionu

2018-01-21, godz. 05:00 Miś, cyganka, ksiądz i lekarz. W Dębiu tradycyjnie wodzili niedźwiedzia [GALERIA] Kolorowy orszak przeszedł przez całą wieś, żeby wieczorem spotkać się na zabawie karnawałowej , podczas której niedźwiedź symbolicznie został zabity. » więcej 2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej 2018-01-20, godz. 17:50 Co dalej z samorządami? Partia Razem debatowała o tym w Dobrzeniu Wielkim O funkcjonowaniu samorządu rozmawoali po południu w Dobrzeniu Wielkim działacze partii Razem z całej Polski i zainteresowani tematem mieszkańcy. Spotkanie dot ... » więcej 2018-01-20, godz. 16:30 Opolscy samorządowcy analizowali zawieszenie kluczborskiej interny Sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku po zawieszeniu funkcjonowania oddziału wewnętrznego była tematem Samorządowej Loży Radiowej. Interna została ... » więcej 2018-01-20, godz. 12:15 Dekadę temu samorządy przejęły szpital. Namysłowskie Centrum Zdrowia skończyło 10 lat Na przełomie 2007 i 2008 roku politycy, wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele ówczesnego rządu otworzyli jedną z pierwszych samorządowych placówek ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:35 W deficytowym schronisku młodzieżowym zamieszkają borykający się z alkoholizmem Dom Pomocy Społecznej dla osób z problemami alkoholowymi chce utworzyć prudnickie starostwo. Na ten cel przeznaczony ma być obiekt Szkolnego Schroniska Młodzi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »