Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-12-06, 15:30 Autor: Klaudia Pokładek

Nysa: owczarek rozszarpał yorka. Pies nie miał kagańca

Właściciele, zwłaszcza agresywnych psów, powinni pamiętać o kagańcach [zdj: freeimages.com]
Właściciele, zwłaszcza agresywnych psów, powinni pamiętać o kagańcach [zdj: freeimages.com]
Nad przejawiającymi agresje psami, trzeba pracować [zdj: freeimages.com]
Nad przejawiającymi agresje psami, trzeba pracować [zdj: freeimages.com]
Do nieszczęścia doszło na jednym z nyskich osiedli, przy ulicy Wasylewskiego. Właścicielka owczarka niemieckiego nie dopilnowała psa, który rozszarpał małego yorka. Sprawa została zgłoszona na policję.
Na miejscu zdarzenia był nyski weterynarz Jacek Opara. - W wyniku ataku owczarka poszkodowane zostały dwa psiaki. Jeden został nieco poturbowany, ale drugiego niestety nie udało mi się uratować. Piesek był już martwy. Został potraktowany przez dużego psa w sposób dość drastyczny. Widać, że był potrząsany przez niego. To był york i niestety, w starciu z tak dużym psem zupełnie nie miał szans. Miał poprzebijane płuca i przegryzioną tchawicę. Słyszałem, że ten pies biegał luzem. Uciekł właścicielce. Ustawa wyraźnie mówi, że pies, który jest agresywny i zachowuje się podejrzanie, a wychodzimy z nim na spacer, musi mieć kaganiec. Agresję natomiast trzeba tłumić, pracować z takim psem, wychowywać. Są też leki, które uspakajają - mówi Jacek Opara.

Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Właściciel biegającego bez kagańca owczarka może zostać ukarany mandatem w wysokości 250 zł lub karą nagany.
Jacek Opara

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej 2017-12-15, godz. 22:00 Dr Witold Potwora o tym, czy wizerunek premiera Morawieckiego może ocieplić stosunki z Unią Europejską - Mateusz Morawiecki nie byłby tyle lat prezesem banku, gdyby nie miał określonych cech charakteru, albo gdyby nie posiadał określonych umiejętności. Wydaje m ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:30 Młodzież modelowe obrady ONZ w Opolu ocenia jako bardzo udane Zakończył się Śląskie Modelowe Obrady ONZ zorganizowane przez III Liceum Ogólnokształcące w Opolu. W spotkaniu udział brały młode osoby z całej Polski, a takż ... » więcej 2017-12-15, godz. 21:29 Prawo wyborcze w Konstytucji. W Opolu odbyła się debata zorganizowana przez kancelarię Prezydenta RP W Opolu dyskutowali o systemie wyborczym. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się debata 'Wady i zalety systemu wyborczego w świetle Konstytucji'. Podczas spo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »