Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-27, 10:00 Autor: Witold Wośtak

Policja ostrzega: złodzieje czyhają na chwilę nieuwagi w okresie Dnia Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych [fot. Mariusz Chałupnik]
Wszystkich Świętych [fot. Mariusz Chałupnik]
Policja apeluje o czujność i postawę maksymalnie utrudniającą potencjalnym złodziejom czy włamywaczom dostęp do cennych przedmiotów. Przed 1 listopada nie wszyscy skupiają się na odwiedzaniu grobów bliskich osób.
Funkcjonariusze radzą nie pozostawiać cennych rzeczy w widocznym miejscu samochodu, za to warto zwrócić uwagę na osoby krążące po nekropolii bez wyraźnego celu i obserwujące, co dzieje się wokół.

- Na cmentarz zabierajmy tylko niezbędne wyposażenie - mówi starszy sierżant Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Unikajmy pozostawiania torebek, portfeli i telefonów komórkowych bez nadzoru. Uważajmy na osoby wokół nas, bo ludzie zajęci sprzątaniem grobów to dla złodzieja idealny cel. Szczególną czujność powinniśmy też zachować przy korzystaniu z komunikacji publicznej, zwłaszcza podczas wsiadania, wysiadania i przy dużym tłoku w autobusie lub tramwaju.

Przed wyjazdem trzeba też zadbać o maksymalne zabezpieczenie mieszkania lub domu. - Warto poprosić sąsiada, by wziął pod uwagę, czy nie kręci się tam ktoś podejrzany - dodaje Świątczak. - Przed wyjazdem upewnijmy się, że drzwi oraz okna są dobrze pozamykane, biorąc też pod uwagę okna dachowe i piwniczne czy drzwi garażowe. Co ważne, nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe – nie nagrywajmy tego na automatyczne sekretarki i nie piszmy o tym na portalach społecznościowych. Dokręćmy prawidłowo zawory z wodą i gazem.

Poza tym policjanci przypominają pieszym o używaniu elementów odblaskowych po zmierzchu i rowerzystom o światłach przednich oraz tylnych.
Dariusz Świątczak 1
Dariusz Świątczak 2

Wiadomości z regionu

2019-08-20, godz. 23:00 Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu zabezpieczy nowoczesne zabiegi leczenia udarów w szpitalu przy ul. Wodociągowej Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Jadwigi w Opolu, przy ul. Wodociągowej uczestniczy w pilotażowym programie zabiegów trombektomii, czyli mechaniczne ... » więcej 2019-08-20, godz. 22:30 Rodłacy z klubu Opole kultywują tradycję i pamięć o Janinie Kłopockiej Rodłacy zrzeszeni w opolskim klubie spotkali się w Oleśnie, by uczcić pamięć Janiny Kłopockiej, twórczyni znaku Rodła. Kłopocka trafiła do Olesna w 1945 roku, ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:15 Młodzież z Polski i Litwy wspólnie szukała odpowiedzi na pytanie co i jak jeść, by cieszyć się zdrowiem W Namysłowie odbył się dziś (20.08) uroczysty finał polsko-litewskiego projektu 'Jedność w różnorodności', organizowanego przez miejscowy Środowiskowy Hufiec ... » więcej 2019-08-20, godz. 20:00 110 projektów zgłoszono do 6. edycji Budżetu Obywatelskiego Opola 110 wniosków na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe wpłynęło do Budżetu Obywatelskiego Opola. Spośród zgłoszonych projektów, 52 dotyczą zadań ogólnomiejskich ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:30 Ryszard Wilczyński z Koalicji Obywatelskiej stawia na lokalność. W Prudniku ruszyła kampania wyborcza do parlamentu Ryszard Wilczyński zbierał podpisy poparcia oraz promował swój program wyborczy na prudnickim rynku. Kandydując z listy Koalicji Obywatelskiej ubiega się o re ... » więcej 2019-08-20, godz. 18:38 "Obce ciało" w basenie Delfin w Krapkowicach. Czyszczenie wody potrwa kilka dni Zamknięto dzisiaj nieckę główną - sportową oraz brodzik na basenie Delfin w Krapkowicach. Dyrekcja pływalni na swojej stronie internetowej informuje, że utrud ... » więcej 2019-08-20, godz. 17:00 Moszna: miał być ból brzucha, urodziła się dziewczynka Niecodzienne narodziny w Mosznej w powiecie krapkowickim. Ratownicy z tamtejszego szpitala zostali wezwani do pacjentki z bólem brzucha. Na miejscu okazało si ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:30 Opolscy logistycy z kolejnym nowatorskim pomysłem ruszą na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach Wymyślili już m.in. uniwersalne ładowarki, z których korzysta cała polska armia, a teraz z kolejnymi pomysłami ruszają na Międzynarodowy Salon Przemysłu Obron ... » więcej 2019-08-20, godz. 16:00 Trwają matury poprawkowe. To ostatnia w tym roku szansa na świadectwo dojrzałości. Odwiedziliśmy ZSZ nr 4 w Opolu Maturzyści rozpoczęli ustne i pisemne egzaminy poprawkowe. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy podczas majowej matury nie zaliczyli jednego egzamin ... » więcej 2019-08-20, godz. 15:45 Szczury na osiedlu Armii Krajowej w Opolu. Biegają nawet wśród ludzi [Interwencja] Na osiedlu Armii Krajowej w Opolu zadomowiły się szczury - alarmują mieszkańcy. Gryzonie aktywne są nie tylko w piwnicach, ale również przy klatkach schodowyc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »