Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-20, 16:50 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Targi pracy i edukacji w Strzelcach Opolskich

Targi pracy i edukacji w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Targi pracy i edukacji w Strzelcach Opolskich [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Setki osób pojawiły się dzisiaj na Targach Pracy i Edukacji w Strzelcach Opolskich. Byli bezrobotni oraz ci, którzy myślą o zmianie pracy. Swoją ofertę przedstawiały firmy, agencje pośrednictwa pracy oraz uczelnie wyższe z naszego województwa.
- Cieszy nas taka frekwencja – mówi Roman Kus, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Strzelcach Opolskich. – Kilkanaście firm z naszego powiatu, głównie firmy, które funkcjonują w strefie ekonomicznej w Olszowej i Strzelcach Opolskich, które zatrudniają po kilkadziesiąt czy nawet kilkaset osób. Poszukując osób do pracy, oferują w miarę dobre zarobki a do tego też jakiś pakiet socjalny świadczeń dodatkowych.

Do przedstawicieli największych zakładów produkcyjnych ustawiała się kolejka zainteresowanych.

- Mamy szeroką ofertę pracy – mówi Justyna Szulc z firmy IFA. – Szukamy wszystkich. Jesteśmy firmą produkcyjną więc szukamy operatorów, magazynierów do logistyki, kontrolerów jakoś, osoby w biurach. Jesteśmy powyżej kwoty minimalnej krajowej. Płaca zależy od stanowiska, umiejętności, doświadczenia. Z naszej strony dajemy umowę o pracę i różne możliwości rozwoju.

Wiele osób odwiedzających targi na co dzień pracuje za granicą – w Niemczech, Holandii czy Austrii. Pytali o oferty pracy w zawodzie, ale bez konieczności wyjazdów i rozłąki z rodziną. Sporo było też uczniów szkół średnich, którzy rozglądali się za ofertami pracy wakacyjnej.

- Im jest się starszym, tym trudniej znaleźć pracę, ale ofert jest coraz więcej – mówi pan Gerard, który na targi przyjechał z jednej z wiosek pod Strzelcami Opolskimi. – Poszukuję pracy, raczej takiej spokojniejszej. Ostrożnie podchodzę, bo nie te lata, zdrowie się pogorszyło i wszystko gorzej wychodzi, ale kiedyś pracowałem na zmiany.

Uczestnicy targów mogli również spotkać się ze specjalistami i wziąć udział w prelekcji dotyczącej zagrożeń przy podejmowaniu pracy w Holandii.
Roman Kus
Justyna Szulc
Pan Gerard

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 07:15 Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. Wiele atrakcji dla całych rodzin Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej 2019-03-22, godz. 19:15 Nagrody dla dzieci w konkursie Wodociągów i Kanalizacji Akwa w Nysie Ponad 120 prac autorstwa dzieci ze szkół podstawowych wpłynęło do nyskiej Akwy w ramach tegorocznej edycji konkursu 'Nie pozostawiajmy nikogo za sobą'. Dziś ( ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawied ... » więcej 2019-03-22, godz. 18:00 Strajk nauczycieli: Egzaminy na zakończenie gimnazjum i podstawówki odbędą się w terminie - zapewnia opolski kurator o ... - Zbieramy dane ze szkół, w których odbywa się referendum strajkowe i analizujemy sytuację - powiedział w Loży Radiowej Michał Siek, opolski kurator oświaty. ... » więcej 2019-03-22, godz. 16:00 Bus "NowejPiątki" w trasie. Dzisiaj odwiedzał miejscowości na północy województwa opolskiego Wołczyn, Byczyna i Kluczbork znalazły się dzisiaj (22.03) na trasie busa 'NowaPiątka'. » więcej 2019-03-22, godz. 15:38 Duże zainteresowanie 22. edycją nyskich targów pracy. "To najlepsza forma kontaktu potencjalnego pracownika z pracodaw ... Ponad 40 wystawców z Polski jak i zagranicy wzięło dziś (22.03) udział w nyskich targach pracy. Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz 22. i dla setek od ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:33 Polak Węgier dwa bratanki. Trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Delegacja z zaprzyjaźnionego z Opolszczyzną regionu Fejér gościła w stolicy województwa. Studyjny wyjazd opolskich winiarzy do partnerskiego regionu, czy wspó ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:25 Kłosowski i Czochara powalczą o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu dolnośląsko-opolskiego Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało kandydatów ubiegających się o mandaty do Parlamentu Europejskiego z 12 okręgu obejmującego województwa dolnośląskie i op ... » więcej 2019-03-22, godz. 15:15 Debata i prelekcje. Trwają obchody Światowego Dnia Wody w Opolu Debata o wodzie w mieście, prelekcje i panel dyskusyjny - to kolejne elementy obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu. W siedzibie Wodociągów i Kanalizacji dysk ... » więcej 2019-03-22, godz. 14:19 Paczków: Zamiast tradycyjnych "kartoników", szkolne legitymacje noszą w smartfonach Uczniowie paczkowskiej szkoły, jako pierwsi w regionie korzystają od wczoraj (21.03) z elektronicznych legitymacji. Dokument wyświetlany jest na ekranie smart ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »