Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-07, 07:28 Autor: Paweł Konieczny

Marsz z Mikołajami i przesłaniem w Otmuchowie

Marsz Mikołajów w Otmuchowie [fot. Paweł Konieczny]
Marsz Mikołajów w Otmuchowie [fot. Paweł Konieczny]
To był niezwykle głośny wieczór w Otmuchowie. Od rynku do zamku przeszedł zorganizowany po raz pierwszy Marsz Mikołajów. Oprócz happeningu była to okazja do otworzenia serca dla potrzebujących.
- Zamysł był taki, że i Ty też możesz być Mikołajem przychodząc na tę imprezę - twierdzi Mirosław Budnik, dyrektor domu kultury w Otmuchowie. - W tym roku zbieraliśmy nakrętki dla chorego dziecka czy też artykuły spożywcze do domu dziecka i każdy mógł być świętym Mikołajem, przynosząc coś ze sobą i darując rzeczy od serca - dodaje.

W ramach imprezy zbierano dary dla dzieci z placówki w Jasienicy Górnej oraz nakrętki plastikowe na zakup nowego wózka dla Radka z Sarnowic. Mikołajami w marszu byli zatem nie tylko ci, którzy mieli przebranie, ale również ci, którzy wzorem historycznego świętego otworzyli swoje serca na potrzebujących.
Mirosław Budnik

Wiadomości z regionu

2019-04-26, godz. 16:15 Zaburzenia odżywiania tematem I Ogólnopolskiego Sympozjum naukowego Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Op ... Co trzecia nastolatka myśli odchudzaniu, a co ósma zapada na problemy związane z zaburzeniami odżywiania. W auli Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej ... » więcej 2019-04-26, godz. 15:45 Sucho w lasach. Opolska straż interweniowała 50 razy. "Sytuacja jest trudna" Susza w opolskich lasach. A to pierwszy krok do pożarów. Do ich gaszenia w niektórych częściach naszego regionu w tym roku, strażacy wyjeżdżali już częściej n ... » więcej 2019-04-26, godz. 14:30 Ostatnie szkoły średnie w regionie dokonują klasyfikacji maturzystów Dwanaście szkół w regionie nie wystawiło ocen maturzystom, ale kuratorium oświaty w Opolu uspokaja, że do matury przystąpią wszyscy uczniowie. Kurator Michał ... » więcej 2019-04-26, godz. 13:15 Śmiertelne pobicie pod marketem budowlanym w Nysie. Ruszył proces Do 10 lat więzienia grozi czterem mężczyznom, których prokuratura oskarżyła o śmiertelne pobicie nastolatka na parkingu pod marketem budowlanym w Nysie. W lis ... » więcej 2019-04-26, godz. 12:00 Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym koło Głogówka Do śmiertelnego wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicach Głogówka w powiecie prudnickim. - Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy około ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:45 Kolejny rok wzrasta zanieczyszczenie powietrza. Opolski Alarm Smogowy podsumował stan powietrza w 2018 roku Dwukrotnie więcej dni z przekroczoną dopuszczalną normą pyłów, wzrost liczby zgonów oraz zachorowań na nowotwory, choroby układu oddechowego i krążenia. Opols ... » więcej 2019-04-26, godz. 11:30 "Po strajku jesteśmy poobijani psychicznie". Kuratorium: młodzież może spokojnie czekać na matury - Zawieszenie strajku było dla nas zaskoczeniem - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof Sobków, nauczyciel Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Opolu, p ... » więcej 2019-04-26, godz. 10:00 Prokuratura umorzy śledztwo ws. strzelaniny przed opolskim komisariatem? Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po trzykrotnym przedłużaniu śledztwa dotyczącego strzelaniny przed komisariatem policji w Opolu zakończyła je. Jak nieof ... » więcej 2019-04-26, godz. 08:45 Wylosowano troje członków do prac w zespole ds. Budżetu Obywatelskiego Opola. Zainteresowanie mieszkańców znikome Wyboru wielkiego nie było, bo do naboru zgłosiła się zaledwie 6 mieszkańców miasta. Do zadań zespołu będzie należeć m.in. nadzór nad prawidłowym zgłaszaniem p ... » więcej 2019-04-26, godz. 07:15 50-lecie kędzierzyńskiego MZK i akcja pomocy dla schroniska 1 maja Miejski Zakład Komunikacyjny w Kędzierzynie-Koźlu będzie świętował 50-lecie działalności. Z tej okazji przygotowywany jest piknik dla mieszkańców, zlot ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »