Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-23, 14:35 Autor: Piotr Wrona

Opolanie mogą szukać ulgi nie tylko w cieniu. WiK zamontował pierwsze zamgławiacze

Kurtyna wodna w pobliżu ratusza cieszy się ogromnym zainteresowaniem [Piotr Wrona]
Kurtyna wodna w pobliżu ratusza cieszy się ogromnym zainteresowaniem [Piotr Wrona]
Zamgławiacze montowane są w centrum Opola. W gorące dni dadzą przyjemny chłód i ulgę. Będzie można skorzystać z nich w ośmiu, a nie jak w zeszłym roku w czterech lokalizacjach.
Montaż zakończył się już przy placu Wolności i ratuszu, pod centrum handlowym Solaris i przy placu Daszyńskiego.

Już w chwile po uruchomieniu nie brakowało osób, które chciały z skorzystać z ochłody.

- Można się schłodzić, przechodziliśmy obok ratusza zauważyliśmy, że coś się dzieje i skorzystaliśmy z możliwości schłodzenia się – mówi nastolatek Marcin.

- Dziś jest bardzo gorąco, a to dopiero początek lata. Bardzo dobrze, że są takie urządzenia, przydałyby się również na opolskich osiedlach. To jest bardzo dobry pomysł – mówi Krystyna.

Do zagospodarowania są cztery zamgławiacze. Jak poinformował nas Witold Domaszewski ze spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu, analizowane są techniczne możliwości ich montażu. Pod uwagę brane są opolskie osiedla m.in. tereny parku przy osiedlu Armii Krajowej.
mieszkańcy Opola

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 21:00 Obniżka pensji Sabiny Nowosielskiej, mimo że radni zgodzili się na... maksymalną stawkę Radni miejscy z Kędzierzyna-Koźla jednogłośnie uchwalili, że prezydent Sabina Nowosielska będzie zarabiała maksymalną możliwą kwotę, czyli 10 940 zł. To jedna ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:30 Mimo zmiany burmistrzów przygraniczne miasta będą rozwijać dotychczasowe kontakty Współpraca w zakresie kultury, przedsiębiorczości oraz dzielenie się doświadczeniami związanymi z funkcjonowaniem samorządów lokalnych. W tych obszarach prowa ... » więcej 2018-12-11, godz. 20:00 Poszukiwany kandydat do kierowania ośrodkiem w Zakrzowie W gminnym ośrodku sportu i rekreacji w Zakrzowie znów jest bezkrólewie. Dotychczasowy szef tej jednostki został wójtem Reńskiej Wsi i na razie nie znaleziono ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:30 Obcokrajowiec i polska rodzina razem przy wigilijnym stole - można się zgłaszać do "Wigilii bez granic" Chcą polepszać kontakty między Polakami a cudzoziemcami - Instytut Myśli Schumana rozpoczął akcję „Wigilia bez granic”, której celem jest zaaranżowanie spotka ... » więcej 2018-12-11, godz. 19:00 Handel w niedzielę w regionie. PIP odnotowała 27 przypadków złamania prawa 27 przypadków naruszenia prawa w kwestii handlu w niedzielę w naszym regionie odnotowali od marca pracownicy opolskiej Państwowej Inspekcji Pracy. Przeprowadz ... » więcej 2018-12-11, godz. 18:55 Kolizje na obwodnicach Opola i Czarnowąsów. Uwaga na drogach ślisko! Na obwodnicy Opola w kierunku Wrocławia doszło do zderzenia trzech samochodów: ciężarówki, samochodu dostawczego i osobowego. Na miejscu wprowadzono ruch waha ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:15 Komunikacyjny chaos na Górze św. Anny. "Niektórzy kierowcy nawet tam utknęli" Kierowcy jadący na Górę św. Anny utknęli w połowie drogi do bazyliki i domu pielgrzyma. Mimo informacji na tablicach objazdowych, że da się tam dojechać, drog ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:15 Stwierdzenie zgonu może trwać kilka godzin. W tym czasie policjanci pilnują ciała zamiast patrolować ulice Czy policja jest w stanie strzec bezpieczeństwa, gdy jeden patrol zamiast pełnić normalną służbę, pilnuje ciała zmarłej osoby? O to pytają mieszkańcy Głuchoła ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Wypadek na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Na 242 km autostrady w kierunku Katowic, na wysokości Dąbrówki w gminie Prószków doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. Jeden pojazd dachował, jedna osob ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:40 Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego Infolinia, porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz mediacje - w Opolu przy ul Kępskiej 7, w siedzibie fundacji Harmonia Życia otwarto dziś porad ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »